Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Tatran prvý raz vyhral vonku

Takto to už chodí. Raz sú športovci vynášaní do nebies, inokedy zatracovaní. Platí to aj vo futbale. Konkrétne napríklad v prípade dvoch ostatných výsledkov 1. FC Tatran Prešov v Corgoň lige. S Dubnicou doma v sobotu zbabrali "vyhraný" zápas. Avšak už v s

Comeback. Návrat Mira Poliačka sa vydaril.Comeback. Návrat Mira Poliačka sa vydaril.(Zdroj: Veronika Janušková)

tredu spravili dieru do sveta. Rozdielom triedy vyhrali v trnavskom futbalovom kotle.

PREŠOV. Niečo také, že zeleno-bieli sa dokážu po domácom šoku tak rýchlo spamätať, nepredpokladali vari ani tí najväčší optimisti. Futbalovú verejnosť však Tatran prekvapil. V Trnave len tak hocikto nevyhráva. A už tobôž nie jednoznačným trojgólovým rozdielom.

Poliaček a premianti

Prešovskí futbalisti sa po kritike za bezduchý výkon po dvojgólovom vedení a konečnej prehre 2:3 s Dubnicou zrejme poriadne zdravo naštvali. Tréner Roman Pivarník sa pred stretnutím v Trnave rozhodol odmietnuť ponuku z Ostravy. Určite aj zaňho hráči bojovali s iným srdcom, než ako pár dní predtým. Hoci kormidelník zeleno-bielych musel, v niektorých prípadoch pravdepodobne aj chcel, znovu zamiešať zostavu, výsledok sa dostavil. Nehral zranený stopér Čep ani zranený ľavý obranca Josl. Do zostavy sa však po dlhom výpadku zo zdravotných dôvodov vrátil M. Poliaček. Objavil sa v nej aj J. Čertík. V obrannej línii hral Piter-Bučko. Nuž a práve táto trojica sa výrazne podpísala pod gólové šoky v "slovenskom Ríme". Po Poliačkovom priamom kope dal prvý gól v Corgoň lige Michal Piter-Bučko. Svoj premiérový v CL vsietil filigránskym spôsobom po prihrávke Poliačeka Jozef Čertík. Poliaček ešte otriasol brvnom trnavskej brány... Senzáciu 29. corgoňligovho kola pečatil v nadstavenom čase siedmou tohtosezónnou trefou Peter Katona.

Gólovú radosť nevychutnal

Strelec prvého gólu v zápase Trnava - Prešov Michal Piter-Bučko, ako povedal pre klubovú stránku, si úspech nevychutnal. Po zrážke s brankárom Spartaka Hrdinom a jedným z jeho spoluhráčov ostal Prešovčan ležať na trávniku. "Miro Poliaček poslal po priamom kope prudkú prízemnú loptu do trnavskej šestnástky. Ja som do nej 'vletel' a tá skončila v sieti. Pritom však došlo k zrážke. Po nej som ostal ležať otrasený na tráve. Hrdina s údajným otrasom mozgu nedohral." Prešovčan v hre pokračoval. Tatran pridal po prestávke druhý gól Čertíkom. Zeleno-bieli však viedli aj v Žiline, doma s Dubnicou... "V Trnave chýbalo po našom dvojgólovom vedení do konca už 'len"' tridsaťpäť minút. Verili sme si, že to už ustrážime. Navyše, po vylúčení Hrušku v závere prvého polčasu sme mali v poli početnú prevahu. Napokon sme to ustrážili a prvú výhru vonku poistili tretím gólom."

V Trnave sa červenalo

Nie iba Trnavčania dohrávali bez vylúčeného hráča. Päť minút pred koncom musel nedobrovoľne z ihriska aj Prešovčan Ľuboš Belejík. Kapitán hostí po jednom z tvrdých súbojov s trnavským Hanzelom kopol protihráča a šiel pod sprchy. V najbližšom stretnutí Corgoň ligy, túto sobotu od 18.30 h, s DAC Dunajská Streda tréner 1. FC Tatran Prešov Roman Pivarník znovu bude musieť zostavu meniť. Ľ. Belejík po červenej a M. Piter-Bučko po štvrtej žltej karte proti tímu zo Žitného ostrova nenastúpia. Po vypršaní trestu však bude opäť k dispozícii D. Čep.