Michalovce - Humenné 1:1 (0:1)

Sportnet|14. máj 2009 o 00:00

V zemplínskom derby lepšie začali hostia, najprv v 8. minúte Labun prudkou strelou z 20 m prinútil Ferenca k bravúre, no o tri minúty neskôr, keď pálil z rovnakej pozície Ľubarskij, už bol domáci gólman prikrátky a Humenné viedlo

MICHALOVCE. . Nemuselo dlho, pretože vzápätí mal čistú šancu Sninský, ale nenamieril presne. V 18. minúte sa hostia mohli opäť tešiť, Bačík sa dostal až pred Ferenca, zblízka ho však neprekonal. O minútu nato Ruskovský našiel Jevľanova, jeho volej však iba obtrel žrď Stefanovičovej brány. Obojstranne útočný futbal pokračoval a v 23. minúte po priamom kope Labuna musel opäť s námahou zasahovať Ferenc. Na druhej strane ostali nevyužité možnosti Jevľanova, Mar. Adama i Ruskovského, no najbližšie ku gólu mal v 42. minúte Devečka, ktorého strieľaný center Stefanovič v poslednej chvíli ešte stihol odvrátiť. V 52. minúte prenikol po pravej strane Mar. Adam, centrom našiel Sninského, ten z prvej volejom vystrelil, ale brankár hostí zázračným zákrokom udržal vedenie. Nie nadlho, pretože už o minútu opäť centroval Mar. Adam, do koncovky sa znovu dostal Sninský a hlavou vyrovnal na 1:1. Michalovce pokračovali v tlaku, strela Ruskovského a hlavička Sninského však mierili vedľa. V 65. minúte Ľubarskij ekvilibristickým centrom našiel pred prázdnou bránou Labuna, jeho strelu však ešte stihol Ferenc zázračne vyraziť. Hneď nato hlavičkoval Mar. Adam, Stefanovič bol namieste. Spomedzi Michalovčanov ešte mohli rozhodnúť Coulibaly, Ruskovský i mladý Kunca, no keďže neuspeli, výsledkom bola remíza.

GÓLY: 53. Sninský - 11. Ľubarskij. ŽK: Šitov, Viskup - Líšivka. Rozhodca Fajčík. Divákov:890. MFK ZEMPLÍN: Ferenc - Uhľár, Kovalík, Coulibaly, Devečka - Ruskovský, Šitov, Mar. Adam, Viskup (67. Gašpar) - Jevľanov (71. Kunca), Sninský (84. Gamkrelidze). 1.HFC: Stefanovič - Čavojský, Hanc, Lišivka, D. Pyrka - M. Pyrka, T. Opiela, Ľubarskij, Labun - M. Rožník (86. Mičič), M. Bačík (68. Stankovič, 90. J. Lukáč).

Domov»Sportnet na východe»Michalovce - Humenné 1:1 (0:1)