Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia
MICHALOVCE SA Z RUŽOMBERKA VRACALI NAPRÁZDNO

Derby jednoznačne pre Humenné

V prvej futbalovej lige sa v Humennom hralo východniarske derby. Domáci tím nasúkal košickej rezerve štyri góly, zatiaľ čo inkasoval jediný. Béčko MFK tak na Humenné stráca už desať bodov. Naprázdno vyšli Michalovčania v Ružomberku v súboji s tamojšou rez

Súboj. Maroš Bačík (vpravo/ versus Roman Šimko. Úspešnejší bol humenský útočník.Súboj. Maroš Bačík (vpravo/ versus Roman Šimko. Úspešnejší bol humenský útočník.(Zdroj: Jaroslav Čúrny)

ervou. Gól nestrelili, naopak, dostali dva.

Ružomberok B - Michalovce 2:0 (0:0)

užomberok. Zemplínčania sa prví dostali do vážnejšej akcie, ale Adam vysoko prestrelil. V 20. min po ľavej strane loptu potiahol Pilár, krížnym centrom našiel Jendriška, jeho strelu však hostia zblokovali. V 22. min. Števko hlavou preloboval brankára, toho však pred opustenou svätyňou zastúpil Coulibaly. O štyri minúty zase Sninský po centri Ruskovského "pohladil" ružomberskú spojnicu žrde a brvna. V 33. min. sa, po prečíslení hostí, črtala šanca MFK, avšak zmarila ju Mahútova nevydarená finálna prihrávka. Michalovčania lepšie vstúpili aj do druhého dejstva. V 48. min. Ruskovský našiel pred domácou bránou vysokého Sninského a Liptákov od pohromy zachránila pravá žrď. Po ďalších dosť rozháraných fázach prišla 68. min. a po nezištnej Slobodovej prihrávke Mašek z tutovky trafil. O chvíľku po Kotorovom centri loptu za Ferencov chrbát krásne hlavou poslal ružomberský kanonier Števko a bolo 2:0. V 79. min. mal Sninský na hlave kontaktný gól, bránu však tesne minul.

GÓLY: 68. Mašek, 69. Števko. ŽLTÉ KARTY: Krakovský, Mar. Adam. ROZHODOVAL: Matúš - 326 divákov.

MFK B: Okoličáni - Mahút, Greššák, Gallo, Jurč - Bielák, R. Jendrišek (64. Kotora), A. Sloboda, Pilár - Mašek (76. Janso), R. Števko (87. M. Babic). Tréner L. Molnár. MFK ZEMPLÍN: Ferenc - Mižík (72. Uhľár), Kovalík, Coulibaly, Krakovský (79. Devečka) - Ruskovský, Vajda (74. Viskup), Šitov, Mar. Adam - D. Sninský, Jevľanov. Tréner M. Komanický.

Humenné - Košice B 4:1 (1:0)

HUMENNÉ. Od úvodných minút mali opraty stretnutia v rukách Humenčania. Hneď v 8. min. Labun technickou strelou minul, následne pokus Ma. Pyrku skrotil Brudňák. Brankár hostí sa vyznamenal aj v 13. min., lebo zmaril tutovku Bačíka, ktorého uličkou vysunul Ljubarskij. Snaha Humenčanov bola korunovaná v 26. min., keď sa gólom skončila akcia po osi Opiela - Rožník - Labun - Bačík. Hostia pohrozili iba strelami Gajdoša a Jurča, tie však humenskú bránu minuli. Po prestávke mali domáci raketový nástup. Už v 53. min. hlavičku Rožníka odvrátil Hajník z bránkovej čiary, ale o minútu neskôr tribúna jasala. Loptu po strele Hanca brankár Burdňák neudržal, Paraska v päťke našiel voľného Bačíka a ten pohodlne do prázdnej brány skóroval. Humenská ofenzíva pokračovala. V 60. min. Fačík zo 14 m trafil žrď a Ljubarskij v ťažkej pozícii aj pomocou teče napol sieť tretíkrát. Autor gólu sa presadil hneď o tri minúty, keď z 22 m trafil presne k žrdi a Brudňák bol krátky. Domáci hrali v týchto chvíľach pohodovo a nezlomil ich ani gól hostí z humenskej kopačky. V 69. min. prudký center Ľ. Gajdoša "zavesil" pod brvno vlastnej brány D. Pyrka. Hostia sa snažili, ale tutovku Ferreiru zmaril brankár Štefanovič a možnosť humenského Labuna kryl po hlavičke brankár Burdňák.

Góly: 26. a 54. Bačík, 60. a 63. Ljubarskij - 69. D. Pyrka - vlastný. ŽK: bez kariet. Rozhodca: Hádek. Diváci: 420. HUMENNÉ. Štefanovič - Paraska, Líšivka, Hanc, D. Pyrka - Ma. Pyrka (76. Čomič), Opiela, Ljubarskij, Labun - Rožník (88. Jurov), Bačík (62. Stankovič). KOŠICE B: Brudňák - Mi. Tóth, R. Šimko, Teixeira, M. Adam - Hajník, Šoltys, Šproch (57. Ferreira), Ľ. Gajdoš, Jurčo - Oros.

Nadpis clanku

20 gólov: David Depetris (Trenčín)

17 gólov: Roland Števko (Ružomberok "B")

12 gólov: Filip Hlohovský (Trenčín)

11 gólov: Jozef Gašpar (Michalovce)

9 gólov: Roman Gergel (Trenčín)

8 gólov: Ladislav Vencel (Šaľa), Miloš Gibala (Rimavská Sobota), Maroš Bačík (Humenné), Andrej Hodek (Inter Bratislava)

Podbrezová - R. Sobota 2:1 (0:1)

Góly: 46. Pich, 82. Kožička - 28. Sihelský, ŽK: 75. Kožička - 41. Mujkoš, 70. Rubint, 88. Sihelský, ČK: 83. Kožička (Podbrezová) po druhej ŽK, rozhodoval: Horváth, 1 380 divákov.

Trenčín - Prievidza 1:1 (0:1)

Góly: 75. Hlohovský - 4. Š. Pekár, ŽK: 68. Pastva, 86. D. Oravec (obaja Prievidza), rozhodoval: Michlian, 2 523 divákov.

Dunajská Streda "B" - Šaľa 0:1 (0:1)

Gól: 4. Klusa, ŽK: 35. T. Egri - 39. T. Obert, rozhodoval: Smolák, 330 divákov.

Inter - Lučenec 2:3 (2:0)

Góly: 27. Hodek, 32. Polgár (z 11 m) - 58. a 61. Balaško, 65. Kopecký, ŽK: 24. R. Mihálik - 31. Golian, 90. Zubo, ČK: 48. R. Mihálik (po 2. ŽK), rozhodoval: Valášek, 254 divákov.

Program 29. kola

STREDA 13. MÁJA: Lučenec - Ružomberok B 16.30, Michalovce - Humenné 16.30, Prievidza - Podbrezová 16.30, Rim. Sobota - Inter 16.30, Šaľa - Trenčín 16.30, Košice B - Dun. Streda B 14. 5. o 15.00.

1. Trenčín 28 16 7 5 64:26 55

2. Podbrezová 27 16 5 6 41:20 53

3. Inter 28 14 10 4 47:23 52

4. Rimavská Sobota 28 13 7 8 35:23 46

5. Lučenec 28 13 6 9 45:37 45

6. Prievidza 28 11 6 11 36:33 39

7. Michalovce 28 11 6 11 39:38 39