Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín
PO VYLÚČENÍ MUSEL DO STROPKOVSKEJ BRÁNKY HRÁČ Z POĽA

Viac ako dva góly videli diváci len v Šaci

V 24. kole najvyššej regionálnej súťaže sa strelci nepredháňali. Iba na jedinom z ôsmich štadiónov diváci mali možnosť vidieť viac ako dva góly. V Šaci sa však tešili len skalní priaznivci Topolian, keďže tri zo štyroch zásahov padli do domácej bránky.

Favorit bodoval. Moldava na svojom trávniku zdolala Svidník najtesnejším rozdielom.Favorit bodoval. Moldava na svojom trávniku zdolala Svidník najtesnejším rozdielom.(Zdroj: Róbert Sándor)

Moldavčania pokračujú v tesných víťazstvách, ktoré im však stačia na udržiavanie náskoku na čele tabuľky. Nezaváhal ich prenasledovateľ, Bardejov napriek nie najlepšiemu výkonu stačil na Stropkov. Ten prišiel len s jedným gólmanom a po jeho vylúčení musel do bránky hráč z poľa. Zaujímavý zápas sa hral vo Vysokých Tatrách, ktoré sa s Lokomotívou rozišli zmierlivo. V ôsmom tohtoročnom jarnom zápase sa konečne dočakali víťazstva Sobrančania. Za zmienku tiež stojí, že Giraltovce rozhodli stretnutie s Krásnou gólom hneď z prvej minúty.

Bardejov - Stropkov 2:0 (0:0)

BARDEJOV. Druhý celok tabuľky sa začal dobrými kombináciami a vypracoval si šancu. V 7. minúte brankár Tesly Vateha akrobaticky nohou zachraňoval pred nabiehajúcim Hanuščákom. Druhú príležitosť vypracoval opäť aktívny Hanuščák pre Bučka, no ten nezvládol gólovú situáciu. Hostia sa snažili vytlačiť domácich do stredu poľa, čo sa im aj darilo, ale po nepresnostiach loptu strácali. V 15. min. sa pred brankárom hostí ocitol Pisárik a zblízka mieril vedľa. Na druhej strane v 22. min. po vydarenom útoku hosťujúci Potoma tvrdou strelou vyskúšal pozornosť brankára Molčana. Vzápätí aj druhý nájazd Pisarika skončil strelou vedľa. Po pol hodine sa hra vyrovnala a hostia si vypracovali šancu na vedúci gól, keď po strele Potomu Vachaľ pri bránkovej čiare nezasunul loptu do siete. Domáci konečne udreli po prestávke, keď Pisarikovu strelu brankár vyrazil a Bučko rozvlnil sieť. Aj hostia nelenili a v 56. min. boli blízko k vyrovnaniu, keby Medvec i Potoma namierili presne. Kľúčovou bola 62. min., keď Vateha zachraňoval rukami mimo pokutového územia pred Bučkom, za čo uvidel červenú kartu. Z priameho kopu Kuhajdík dal druhý gól domácich. V bráne hostí pokračoval Potoma a ten sa vyznamenal pri Pisárikovej gólovej príležitosti.

Góly: 46. Bučko, 64, Kuhajdík. ČK: Vateha. Rozhodoval: Pavlovský. Diváci: 450. BARDEJOV: Molčan - Hanuščák, Adamišin, Palša, Kendra - Vasiliak (65. Peregrim), Kuhajdík (78. Cenker), Kočiš (46. Brodský), Luščák - Pisarik, Bučko. STROPKOV: Vateha - Vatraľ, Zápotocký, Pavlík, Morjak - Medvec, Veselý, Fiľarský, Paňko - Potoma, Vachaľ.

Moldava - Svidník 1:0 (0:0)

MOLDAVA. Domáci od začiatku držali liace zápasu vo svojich rukách, no húževnatý súper odolával. Na svoju polovicu ich však prakticky nepustili. Najmä v 1. polčase snaha hostí končila iba pri nakopávaných dlhých pasoch na Košu, no s tým nemali šancu uspieť. Zato hráči lídra sa predbehovali pri zahadzovaní šancí. Kozák, Majný, Jurčo a predovšetkým Jurko mohli svoj tím poslať do vedenia a upokojiť seba i netrpezlivé tribúny. Posledne menovanému zabránila skórovať v 27. min. aj žrď. Ešte raz sa naskytla príležitosť otvoriť skóre Kozákovi, no ten v 36. min. po pošmyknutí sa Horochoniča až príliš dlho špekuloval. Po prestávke dal povel k paľbe kapitán Seman, ale Hvozda stále držal čisté konto. Až v 53. min. sa Horochonič pokúsil po prvýkrát nachytať Vojtaška. Jeho dobre mierená strela pod brvno však našla gólmana Bodvy pripraveného. A keď sa Svidníčanom začalo páčiť aj v útočnom pásme, v 55. min. ich uzemnila nevídaná trefa striedajúceho Z. Balogha. Semanovi jeho ďalší pokus nevyšiel a na druhej strane skúšal pozornosť Vojtaška Čakurda. V závere sa snažil favorit výsledok vyšperkovať, no Hvozda zázračne vyškrabal Hritzovu dorážku, a keď Jurkova lopta už-už smerovala za jeho chrbát, z bránkovej čiary odvracal Palenčár.

Gól: 55. Z. Balogh. ŽK: Matvej (Svidník). Rozhodoval Ištoňa, 650 divákov. FK Bodva: Vojtaško - Jurčo, Ziemba, Fazekaš, Majný - Andraščík, G. Majoroš, Seman, Kozák (50. Z. Balogh) - Dupkala (65. Hritz), Jurko. FK Drustav: Hvozda - Fečanin, Harakaľ, Horochonič, Matvej - Soušek (84. Palenčár), Pivovarník (63.Paňko), Gergeľ, Puchír - Koša (63. Jadviš), Čakurda.

Sobrance - Spišské Podhradie 1:0 (1:0)

SOBRANCE. Zemplínčania sa do favorizovaného súpera pustili bez rešpektu. Už v 2.min. po Praščákovom centri mieril Ukrajinec Kalabay tesne vedľa ľavej žrde. Prevahu domácich prerušil len Soták, ktorého strela letela ponad bránu. O výsledku zápasu sa rozhodlo v 25. min., keď nádherná strela Kapláča skončila pod brvnom brány Spišiakov. Tri minúty pred koncom prvého dejstva brankár Ďurica vyrazil na roh štipľavý pokus Praščáka. Po zmene strán malo hosťujúce mužstvo prevahu. Urobilo niekoľko závarov pred sobranskou svätyňou, no čistú šancu si nevypracovalo. Práve naopak, boli to domáci, ktorí mohli zvýšiť vedenie. V 51. min. sa neujala Chýrikova gólová príležitosť. V 70. min. sa technicky dobre vybavený Murgáč preštrikoval po pravej strane cez niekoľkých protihráčov. Dostal sa až pred bránu, lenže tú netrafil z asi 5 m. Aj preto sa na tesnom, no veľmi cennom víťazstve Sobraniec nič nezmenilo.

Gól: 25. Kapláč, pred 180 divákmi bez karát rozhodoval Čiták, Sobrance: Polomský - Klamo, Mihaľovič (46. Roško), Kapláč (64. Paulina), Kalabay, Pakosh, Murgáč, Komár, Chýrik, Orzechowski, Praščák (74. Ličko), Sp. Podhradie: Ďurica - Soták, Babej, Popovec, Vaško, Papcún, Komara, Pokrivčák, Jusko (56. Závacký), Prusák, Hritz (46. Maliňák)

V. Tatry - Lok. Košice 1:1 (0:0)

VYSOKÉ TATRY. V dôležitom zápase o vrchné priečky tabuľky sa stretli vyspelí súperi. Hostia začali dôraznejšie a v 3. min. mal Chmelo príležitosť, ktorú zlikvidoval pozorný Hájovský. V 12. min. tvrdo vystrelil pod brvno Šimšaj a opäť bol úspešnejší brankár. V 32. min. sa zrodila najväčšia príležitosť domácich, keď Palguta bežal sám na Repovského, tvrdo vystrelil po zemi, ale strela tesne minula pravú tyč. V 52. min. po zlom odkope brankára Šimšaj netrafil opustenú bránu. V 60. min. hostia po chybe domácich založili rýchly útok a po prihrávke z krídla ostal sám pred prázdnou bránou Chmelo a dal prvý gól. V 64. min. tvrdo vypálil z 20 m Palguta, spod brvna vyrážal na roh Repovský. Domáci začali preberať opraty zápasu do svojich rúk a začali mať v zápase výrazný tlak. Výsledkom bola akcia v 82. min., keď po uličke Buca sa nemýlil Šefc a strelou pod brvno vyrovnal. Záver zápasu sa niesol v znamení snahy domácich, ale víťazný gól sa im nepodarilo vsietiť.

Góly: 82. Šefc - 60. Chmelo. ŽK: Kakaščík - Haničák. Rozhodca: Zubka. Diváci: 200. V. TATRY: Hájovský - Šefc, Cehula, Dulovič, Krempaský, Regítko (67. Zorský), Buc, Kakaščík, Šimšaj (55. Verešpej), Palguta (88. Malinovský), Porochnavý. LOK. KOŠICE: Repovský - Haničák, Chalúpka, Baránek, Jurek, Molnár, Mišenčík, Berta, Grunvalský (88. Kakaščík), Lipnický (54. Kľučár), Chmelo.

Sabinov - Barca 0:1 (0:0)

SABINOV. Obe mužstvá začali opatrne. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami. V 7. min. Dlugoš Ján dostal peknú prihrávku od Kocureka, no nezakončil. Hosťujúci obranca mu v poslednej chvíli loptu odkopol na roh. Domáci mali viac z hry. V 19. min. Dlugoš Ján mohol dať gól, ale z 13 m sám pred brankárom Kováčom bránku hostí prestrelil. Hostia pritvrdili hru a po fauloch mali domáci šance, dali aj gól, ale postranný rozhodca odmával ofsajd. Aj hostia sporadicky ohrozovali domáceho brankára. V 37. min. Radačovský pekne vystrelil, ale Kováč loptu reflexívne vyrazil. Druhý polčas domáci zrýchlili hru, viac zamestnávali domácu obranu. V 58. min. sa hostia naopak mohli tešiť gólu, ale brankár Valkovič Parlagiho strelu vytlačil na roh. V 66. min. Radačovský pekne prenikol cez hosťujúcu obranu, zacentroval, ale brankár Kováč bol na mieste. V 75. min. po ojedinelom útoku hostí na dvakrát prekonal Valkoviča Pástor. Domáci sa po góle snažili o vyrovnanie, ale hrali kŕčovito, nepresne rozohrávali, strácali jednoduché lopty. V posledných minútach hrali už vabank, ale hosťujúceho brankára nedokázali prekonať.

Gól: 75. Pástor. ŽK: 0 - Pástor, Eštočin, Milkovič. Rozhodca: Homoľa. Diváci: 150. SABINOV: Valkovič - Kontroš, Onofrej (46. Štofaník), Sochovič D. (84. Eliáš), Kocurek (69. Futej), Janiga, Sochovič R., Lukáč, Radačovský, J. Dlugoš, D. Dlugoš. BARCA: Kováč - Čižmár, Markovič, Eštočin, Kollár, Barčák, Milkovič, Pástor, Brunovský R., Giba, Sališ (26. Parlagi).

Giraltovce - Krásna 1:0 (1:0)

GIRALTOVCE. Giraltovčanom sa vydaril úvod zápasu, keď už v prvej minúte Vojta pohotovo prekonal Tkáča po prihrávke Jaworeka. V ďalšom priebehu domáci potvrdili, že ich najväčším problémom je úspešné zakončenie. Ešte v prvej štvrťhodine Vojta a Digoň nedotiahli sľubné akcie. V 22. min. vystihol Digoň malú domov, ale "Exgiraltovčan" Tkáč v bránke Krásnej zachránil. O tri minúty neskôr Vojta sám v šestnástke napálil loptu len do náručia Tkáča. Ten istý hráč mohol skórovať ešte v 30. min., a o päť minút neskôr Magáčovu strelu opäť vyrážal Tkáč. Hostia nebezpečne ohrozili Štefánika v 41. min., ale Kičurova bomba šla tesne nad. Po prestávke sa hralo len v pozvoľnom tempe a strelecky sa mohol trikrát zaskvieť Uhrín. V 50. min. strieľal vedľa, v 65. trafil žrď a v 77. min. prudko strieľal opäť nad hlavu brankára hostí. V 67. min. zachraňoval Štefánik pred hosťujúcim Fedorom a v 80. min. Domaničova lopta prešla pozdĺž celej bránky Slovana, ale Fedor ju už nedostihol. Bodku za množstvom nepremenených šancí Slovana dal Digoň v závere, keď vo vyloženej šanci prudko prestrelil.

Gól: 1. Vojta. ŽK: 0 - Korfanta. Rozhodca: Palinský. Diváci: 300. GIRALTOVCE: Štefánik, Hudák, Harčár, Pribiš, P. Partila, Uhrín (90. Vaľovský), Magáč (78. Geffert), Mitaľ, Jaworek, Vojta, Digoň (86. Dic). KRÁSNA: Tkáč, Kaššai (8. Simčák), Bálint, Kičura, Korfanta, Domanič, Matia, Chitava, Surgent, Človečko, Fedor.

V. Šariš - N. Hrušov 1:1 (0:0)

Domáci doplatili na svoju neschopnosť využiť nielen hernú prevahu, ale aj premieňať gólové príležitosti. Hostia totiž toho veľa neukázali. Boli to síce oni, ktorí mali prvú vážnejšiu útočnú akciu, no kapitán Horňak v 12. min. strieľal mimo. Dali aj prvý gól hneď po prestávke, keď na rohový kop najvyššie vyskočil Babjak. V druhom polčase hostia ešte päť minút pred koncom mali akú-takú príležitosť Palkom, ale to bolo od nich všetko. Preto domácich môže mrzieť tento výsledok. V prvom polčase nemali veľa vyložených šancí, spolupráci útočníkov Bandžucha a Jačišina chýbala pokojná koncová prihrávka. Po prestávke a po góle sa rýchlo vzchopili a súpera stále tlačili, bez väčšieho gólového efektu. V. Keresteš nepremenil svoje pekné sólo celým ihriskom, Bandžuch dvakrát (v druhom prípade v 90. min.!) a Lendacký raz len tesne hlavičkovali vedľa. Lacko trafil z trestného kopu brvno. No bol to on, kto s pokojom zužitkoval peknú prihrávku Lendackého sprava a nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Lenže asi o dve minúty potom už nebol taký efektívny v navlas podobnej situácii. Neujali sa ani strely Kizáka a Jaca.

Góly: 78. Lacko - 49. Babjak. ŽK: Tkáč. Rozhodca: Kuspan. Divákov: 150. V. ŠARIŠ: M. Lukáč - Marchevský, V. Keresteš, Kubánka (29. Vasiľ), M. Keresteš - P. Beliš (68. Lendacký), Lacko, Halčák (77. Jaco), Kizák - Jačišin, Bandžuch. HRUŠOV: Klamár - Gromika, Mikloš, Duda, R. Lukáč - Polák, L. Lukáč (19. Babjak), Tkáč, Pavlik - Horňak, Palko (90. Svetlík).

Šaca-Brekov - Topoľany 1:3 (1:3)

KOŠICE. Už v prvej minúte pohrozili hostia rýchlym brejkom, ale skvele zachránil domáci brankár Smetanka. Domáci sa nepoučili a v 4. min. otvoril hlavou skóre hosťujúci Kandala, keď domáci čakali odpískanie jasnej ruky hosťujúceho hráča. V 21. min. sa v šestnástke domácich najlepšie zorientoval Kopka, ktorý zvýšil na 0:2. Domáci sa napriek nepriaznivému stavu nevzdávali, a v 27. min. po osi Molčan - Leško - Petrík posledne menovaný znížil na 1:2. V tomto zápase platilo, že hráči Topolian do čoho kopli, z toho dali gól. V 32. min. po chybe mladučkého domáceho obrancu zvýšil skóre na rozdiel dvoch gólov Bodnár. Domáci sa mohli vrátiť do zápasu, ale rozhodca neodpískal zjavnú ruku hosťujúceho hráča v šestnástke. Druhý polčas sa začal náporom domácich, ktorí sa snažili o kontaktný gól. Napriek tomu sa domácim nepodarilo využiť niekoľko sľubných príležitostí, ktoré nedotiahli do konca.

Góly: 27. Petrík - 4. Kandala, 21. Kopka, 32. Bodnár. ŽK: Molčan - Geroč. Rozhodca: Alexa. Diváci: 50. ŠACA-BREKOV: Smetanka, Kovaľak, Feč, Petrík, Balog, Dzureň (58. Lindvai J.), Kováč, Lindvai T., Doša, Leško, Molčan. TOPOĽANY: Čeklovský, Bodnár, Kopka (90. Csomos), Firda, Čornej, Horňák, Marjov, Petro, Surmin, Rebej (84. Geroč), Kandala (76. Sobek).

Najlepší strelci

21 GÓLOV: Jurko (Moldava)
20 GÓLOV: Pisárik (Bardejov)
15 GÓLOV: Horňák (N. Hrušov)
9 GÓLOV: Chmelo (Lokomotíva)
8 GÓLOV: Kuhajdík (Bardejov), Zajac (Lokomotíva), Kaňuch (Sp. Podhradie)
7 GÓLOV: Uhrín (Giraltovce), Kurinčák (Lokomotíva), Andraščík (Moldava), Pokrivčák (Sp. Podhradie)
6 GÓLOV: Gedeon (Lokomotíva), Dupkala, Seman (obaja Moldava), Potoma(Stropkov), Buc, Kakaščík (obaja V. Tatry)
5 GÓLOV: Matia (KE-Krásna), Z. Balog (Moldava), J. Dlugoš (Sabinov), Fečko,Vachal (obaja Stropkov), Kandala (Topoľany)
4 GÓLY: Bucko (Bardejov), Pastor (KE-Barca), Mišenčík (Lokomotíva), Gombita (N. Hrušov), Martaus (Sabinov), Papcún (Sp. Podhradie), Smolák, Petro (obaja Topoľany), Durbák (KE-Barca), Vyravec, Cendker (obaja Svidník), Bandžuch (V. Šariš)
3 GÓLY: Giba (KE-Barca), M. Bellák (Bardejov), Digoň (Giraltovce), Lesniak (KE-Barca), Človečko, Chitava (obaja KE-Krásna), Kakaščík (Lokomotíva), Urban, Majoroš G.(obaja Moldava), M. Mamaj, Palko, Durian (všetci N. Hrušov), D. Dlugoš, Radačovský (obaja Sabinov), Jadviš (Svidník), Murgáč, Smolák, Komara, Komár (všetci Sobrance), Petrík (Šaca-Brekov), Kopka, Bodnár, Marjov (všetci Topoľany), Kubánka, Lacko (obaja V. Šariš), Fabula, Šefc (obaja V. Tatry)
2 GÓLY: Vagaš, Brunovský, Sališ (všetci KE-Barca), Kundra, Kendra, Brodský (všetci Bardejov), E. Partila, P. Partila, Blaško, Vojta (všetci Giraltovce), Bálint, L. Surgent, Korfanta (všetci KE-Krásna), Borza, Jurek, Molnár, Grünvaldský, (všetci Lokomotíva), Majný( Moldava), Peržel, L. Lukáč (obaja N. Hrušov), Lupták, Murgáč, Komár, Sochovič, (všetci Sabinov), Fedorina, Šimčík, Gutič (všetci Sobrance), Pavlík (Stropkov), Glevický, Haničák (obaja Sp. Podhradie), Horochonič, Seman, Vasiliak, Jusko, Bellák (všetci Svidník), Otu, Tacár, Domanic (všetci Šaca-Brekov), Geroč, Rebej (obaja Topoľany), M. Porochnavý, Mi. Palguta, Renner (všetci V. Tatry), Jaco (V. Šariš)
1 GÓL: Čižmár, Valkučák, Duplinský, Voroňák, Markovič (všetci KE-Barca), Kočiš, Adamišin, Carasec, Hanuščák, Petráš, Cenker (všetci Bardejov), Čabala, Varga, Puhák, Mižák (všetci Giraltovce), Harda, Micák, Turčík, Beregsási, Estočin, Kičura (všetci KE-Krásna), Chalupka, Kováč, Klučár, Gazda (všetci Lokomotíva), Drogba, Brezina, Šrobár, Hritz, Kováč, J. Majoroš (všetci Moldava), Tkáč, R. Lukáč, Babjak (všetci N. Hrušov), Ižárik, Majný, Seman, Štofaník, Futej, Demko, Bystroň, S. Vaňo, Kubánka (všetci Sabinov), Rejta, Praščák, Chýrik, Kapláč (všetci Sobrance), Maliňák, Vaško (obaja Sp. Podhradie), Fiľarský, Paňko, Reiter, Krochta, Medvec, Ličko (všetci Stropkov), Kurilec, Kaleja, Soušek (všetci Svidník), Grac, Dzureň, Piga, Doša (všetci Šaca-Brekov), Kandala, Varga, Kútny, Comoš, Sobek (všetci Topoľany), Máthe, Bugoš, P. Beliš, Pribiš, Marchevský, Jendruš, Keresteš (všetci V. Šariš), Verešpej, Dulovič, Ma. Palguta, Šefc (všetci V. Tatry).
Vlastné góly: Gutič, Ličko (obaja Sobrance), Študenc, Dzureň, Kovaľák (všetci Šaca-Brekov), Firda (Topoľany), Bystroň (Sabinov).

Program 25. kola

16. 5. o 16.00 hod.: Lok. Košice - Moldava, 17. 5. o 16.00 hod.: Šaca-Brekov - Giraltovce, Topoľany - V. Šariš, N. Hrušov - Sabinov, Barca - V. Tatry, Svidník - Sobrance, Sp. Podhradie - Bardejov, Stropkov - Krásna.

1. Moldava 24 21 2 1 62:5 65
2. Bardejov 24 19 2 3 49:13 59
3. Lok. Košice 24 15 4 5 52:24 49
4. N. Hrušov 24 11 6 7 38:35 39
5. Giraltovce 24 10 6 8 23:19 36
6. V. Tatry 24 10 6 8 28:26 36
7. Barca 24 10 4 10 27:28 34