Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín
TREBIŠOV AJ PREŠOVSKÁ REZERVA STRELILI PO TRI GÓLY

Lipany prekvapili v Poprade

V 26. kole druhej futbalovej ligy videli diváci v Starej Ľubovni tri góly. Všetky padli do bránky domácich, prešovská rezerva vyhrala rozdielom triedy. Štyri góly padli pre zmenu v Trebišove. Domáci tím však inkasoval len raz, posledné Turčianske Teplice

Popradský stopér Dinis (vo svetlom) sa snaží v súboji odstaviť strelca víťazného gólu Ľ. Jacka.Popradský stopér Dinis (vo svetlom) sa snaží v súboji odstaviť strelca víťazného gólu Ľ. Jacka.(Zdroj: Marián Dic)

zdolal 3:1. Prekvapenie sa zrodilo v Poprade, domáci celok podľahol Lipanom. Vranovčania sa z Bánovej vracali naprázdno, rovnako Spišiaci zo Žiliny.

Poprad - Lipany 1:2 (0:1)

Popradčania nastúpili do stretnutia s cieľom odčiniť zaváhanie spred týždňa, no predvedeným výkonom zaostali za očakávaním. Hornošarišania, ktorých v súčasnosti trápia záchranárske starosti, získali napokon skalp svojho súpera, ktorý mal pre nich dvojnásobnú hodnotu. Domáci začali veľmi zakríknuto, čo hostia využili v 4. min. takmer na vedúci gól, ale Andraščíkovu prudkú strelu vytlačil Vernarský na rohový kop. Postupom času bola hra hostiteľov čoraz viac rozháraná a súper mal tým pádom ideálnu možnosť dostávať sa do ojedinelých príležitostí. Po obojstranne nezáživnej dvadsaťminútovke sa hostia v 29. min. dosť nečakane dostali do vedenia, keď na priamy kop Š. Jacka si vyskočil v pokutovom území Chovan a umiestnenou hlavičkou prekonal Vernarského. Inkasovaný gól domácich zaskočil a na dostrel Vaškovej brány sa dostali až v 38. min., keď Maťaš našiel ideálnou prihrávkou v pokutovom území Žifčáka, no ten svoju príležitosť trestuhodne zahodil. V 41. min. namieril spoza šestnástky Sovič, ale jeho prudká strela skončila na brvne. Po zmene strán vyvinuli domáci na súperovu bránu útočný tlak a v 60. min. mal vyrovnanie na kopačke Kubus a spoza šestnástky mieril mimo brány. V 67. min. sa po Pitoňákovej strele ocitol vo vyloženej šanci Žifčák, no nedokázal usmerniť loptu do skrytej brány. V 79. min. sa domáci predsa len dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď na Sovičov center z pravej strany si nabehol Michlík a loptu dotlačil do siete. O minútu nato si však hostitelia vypili kalich horkosti až do dna, keď po hrubej chybe Vernarského ponúknutú príležitosť Ľ. Jacko bez problémov zužitkoval.

Góly: 79. Michlík - 29. Chovan, 80. Ľ. Jacko. ŽK: Daško - Š. Jacko, Sekerák. Rozhodoval: Leško. Diváci: 650. POPRAD: Vernarský - Daško, Dinis, Ondruš (51. Michlík), Bendík - Rams (51. Kubus), Pitoňák, Sovič, Žifčák, Tropp - Maťaš (77. Bezdeda). LIPANY: Vaško - Borza, Sekerak, Hudý (70. Alexič), Hovan - Š. Jacko, Ľ. Jacko (90. Drobňák), Pončák (90. Matej), Hricov - Andraščík, Gomoľa.

Marián Dic

Stará Ľubovňa - Prešov "B" 0:3 (0:1)

STARÁ ĽUBOVŇA. Od úvodu aktívnejší hostia spálili už v 5. minúte stopercentnú šancu po tom, čo spätnú prihrávku Cicmana poslal nabiehajúci spoluhráč z päťky vysoko nad. V 8. minúte sa o zakončenie pokúšali aj domáci, ale pretiahnutý center Sivuľku tesne minul Petrus. V 12. minúte mohli ísť hostia do vedenia, keď sa na brankára Hajovského rútil Takáč, avšak v súboji jeden proti jednému bol úspešnejší domáci gólman. V 28. minúte po priamom kope zazvonil na brvno domácej bránky hlavičkujúci Kozák. V 33. minúte zakončoval na zadnej žrdi domáci Pavlišin, no nastrelil iba bočnú sieť Polačekovej brány. Gorali produkovali v týchto chvíľach množstvo chýb, čím ponúkali hosťom príležitosti skórovať. V 34. minúte vystrelil z diaľky hosťujúci Takáč, jeho strela poriadne natiahla domáceho brankára. V 38. minúte mal gól na kopačke opäť Takáč, lenže po kľučke cez domáceho obrancu namiesto umiestnenia lopty vyslal prudkú strelu ponad spojnicu domácej brány. V 44. minúte však už svoju možnosť skórovať neodmietol, keď po zle zahranej ofsajdovej pasci aj s prispením brániacich hráčov poslal hostí do vedenia. Na začiatku druhej časti hry gorali na niekoľko minút dostali hostí pod tlak, no bol to znovu Takáč, ktorý sa v 47. minúte rútil sám na brankára Hajovského, ibaže trestuhodne prestrelil. Prvú strelu vyslali domáci hráči na hosťujúceho brankára Polačeka až v 49. minúte, keď spätnú prihrávku Dlugoša presne zakončil Pavlišin. V 54. minúte bol Polaček opäť v permanencii po tom, čo na rohový kop vytesnil volej domáceho Štiebera. V 58. minúte nevyužil ani svoj tretí "samostatný nájazd" hosťujúci Takáč. Tentoraz trafil vybehajúceho Hajovského. Mali to byť práve domáci, ktorí si vytvoria súvislejší tlak, avšak opak bol pravdou. Aktívne hrajúci mladí hráči Prešova stále častejšie ohrozovali domácu bránku. V 73. minúte korunovali svoju snahu vydareným rohovým kopom, keď gorali nechali v šestnástke nepokrytého Kozáka, ktorý ponúknutú výhodu naplno využil. V 78. minúte po malej domov odkopol domáci brankár loptu priamo na kopačku Cicmana, ktorí nemal problém trafiť odkrytú bránu a upravil na konečných 0:3. V 82. minúte mohol zaznamenať čestný úspech domácich Kupec, jeho strelu z hranice pokutového územia však Polaček vyrazil. Domáci, ktorí miestami pôsobili neisto a bez hráča, ktorý by prevzal zodpovednosť na seba, v závere už nedokázali ohroziť hosťujúcu bránu a zmeniť tak nepriaznivý stav.

Góly: 44. Takáč, 73. P. Kozák, 78. P. Cicman, rozhodoval: Anguš, 350 divákov.

Stará Ľubovňa: Hajovský - Štieber, Pavlišin, Mariančík (46. Sekelský), Sivuľka -Kosturko, Kupec, Petrus (67. Mar. Pyda), Galik - Dlugoš, Krajňák.

Prešov B: Polaček (90+. Kapráľ) - Poliaček, Hatok (83. Piskura), Krajník, Baka - D. Leško, Pribula, Takáč (87. P. Leško), Cicman - Janev, Kozák.

Peter Karaš

Trebišov - T. Teplice 3:1 (0:0)

Po predchádzajúcich nepresvedčivých výkonoch potrebovali Zemplínčania zvíťaziť. Úvod zápasu tomu aj nasvedčoval. Domáci mali územnú prevahu. K prvej nebezpečnej strele sa však dostali až po štvrťhodine hry, keď Guman triafal z priameho kopu tesne nad bránu hostí. Ten istý hráč mohol v 35. minúte poslať Slavoj do vedenia, volej mu však nevyšiel. Z protiútoku sa rútil Kempný sám na Poľackého, no trestuhodne zahodil azda najväčšiu šancu zápasu. Minútu pred koncom prvého dejstva nešťastne tečoval Lukáčov center Kravárik, hosťujúceho gólmana Machoviča zachránila pred gólom do šatne pravá žrď. Desať minút po prestávke opečiatkoval najlepší hráč na ihrisku Guman aj Machovičovu ľavú žrď. Slavoj stupňoval aktivitu. Gól však prišiel nečakane na druhej strane. V 63. minúte po faule na Privitzera Šavol z nariadenej penalty otvoril skóre zápasu. Domáci hneď odpovedali Toporčákovou strelou z 20 metrov, Machovič zakiksoval a bolo vyrovnané. Druhý gól v bráne hostí na seba nenechal dlho čakať. Najprv Rusnák pálil z päťky do brvna a po ňom kapitán Capko hlavou rozradostil domácich divákov. Na konečných 3:1 upravil v 77. minúte z pokutového kopu Guman. Keďže šance Rusnáka, M. Lukáča či na druhej strane Privitzera zostali nevyužité, stav sa už do konca stretnutia nezmenil.

GÓLY: 65. Toporčák, 75. Capko, 77. Guman (11 m) - 63. Šavol (11 m). ŽK: Oláh, M. Lukáč, Oláh - Ladňák, Kravárik, P. Koleno, Šavol. ČK: 50 P. Koleno (po druhej ŽK). Pred 200 divákmi rozhodoval Kakaščík.
SLAVOJ: Poľacký - M. Lukáč, Capko, Oláh, Ďurech - Drobňák (55. Kotľár), V. Gombár ml. (76. Hoffman), Guman, E. Lukáč (88. Petrovský) - Toporčák, Ľ. Rusnák.
TURČ. TEPLICE: Machovič - P. Koleno, Kravárik, Kmeť, Šavol - Kempný, J. Koleno, Urgela, Ladňák (68. Slatinský) - Privitzer, Jeťko (79. Schmidt).

Branislav Holenda

Bánová - Vranov nad Topľou 2:1 (1:0). Góly: 14. Ďuratný, 66. Pleško - 56. Vožný, rozhodoval: Sliš, 150 divákov.

Podbrezová "B" - Čadca 3:1 (1:1). Góly: 42. a 52. Bartoš, 78. Arandelovič - 34. Balát, rozhodoval: Mriglot, 160 divákov.

Žilina "B" - Spišská Nová Ves 2:1 (1:1). Góly: 3. Bajza, 69. Čekovič (z 11 m) - 31. Kandráč (z 11 m), rozhodoval: Gábor, 100 divákov.

B. Bystrica "B" - D. Kubín 5:1 (2:0). Góly: 75. a 83. Bobor, 15. Laksik, 42. Považanec, 52. Kulík (z 11 m) - 80. Z. Savič, rozhodoval: Jaška, 155 divákov.

PROGRAM 26. KOLA

15.- 16. 5.: Lipany - St. Ľubovňa, Prešov B - Bánová, Vranov- Liptovský Mikuláš, D.Kubín - Trebišov, Tur.Teplice - Žilina B, Sp. N. Ves - Podbrezová B, Čadca - Poprad, B. Bystrica B má volno.

9 gólov: Savič (D. Kubín)

8 gólov: Ľ. Jacko (Lipany), Kostúrik (Podbrezová B), Páleník (Žiar), Ľ. Rusnák (Trebišov)

7 gólov: Dlugoš (St. Ľubovňa), Stadnyk (Sp. N. Ves)

6 gólov: Michalík, Gavlák (obaja Čadca), Kočiš, Maťaš (obaja Poprad), Šavol (Tur. Teplice)

5 gólov: Orávik (Žiar), Sninský (Trebišov), Žifčák(Poprad), Šamo (Vranov), Tomko, T. Bartoš (obaja L. Mikuláš), Capko (Trebišov)

4 góly: L. Balluch, Olejár (obaja L. Mikuláš), Bendík (Poprad), Mitura (St. Ľubovňa)
Kubáni, M.Kubala, Čarnota (všetci D. Kubín), T. Pančík (B. Bystrica B), Eliaš (Prešov B), Karakačanov (Žiar), Matej (Lipany), Aľušík, Toporčák (obaja Trebišov), Kaplán (L. Mikuláš), Jakubec (Čadca), Kandráč (Sp. N. Ves)

3 góly: Bella, D. Savič (všetci L. Mikuláš), M. Toth, Štuber, V. Gajdoš, Jarabica, Laksík (všetci B. Bystrica B), Gajdoš, Horváth, Riapoš, Stanislav (všetci Sp. N. Ves), Lukáč, Guman, (obaja Trebišov), Rams, Pitoňák, Maťaš, Michlík (všetci Poprad), Čekovič, Karoglan (obaja Žilina B), Mariančík, Mitura (obaja St. Ľubovňa), Koleno, Kravárik (obaja Tur. Teplice), Tomáš (Žiar), Frátrik (Bánová), Adam, Vožný (obaja Vranov).