Domáce zaváhania

Sportnet|5. máj 2009 o 00:00

Dvaja najvážnejší adepti na zisk Stanleyho pohára v zámorskej hokejovej súťaži NHL - Detroit Red Wings a Boston Bruins zaváhali v domácom prostredí v rámci 2. kola play-off. "Červené krídla" prehrali s Anaheimom 3:4 až po trojnásobnom predĺžení.

NEW YORK. V Detroite videli diváci drámu, ktorá trvala 101 minút a 15 sekúnd a rozhodol ju hosťujúci Todd Marchant z Anaheimu. Boston zase nenašiel cestu puku za chrbát brankára Cama Warda, naopak Carolina dokázala streliť až tri góly.

Ani jeden z trojice Slovákov, ktorí sa v nedeľu predstavili v nočných stretnutiach (Marián Hossa a Tomáš Kopecký - Detroit i kapitán Bostonu Zdeno Chára) nebodoval.

ZÁPADNÁ KONFERENCIA: Detroit - Anaheim 3:4 po predĺžení (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1) - stav série: 1:1. Góly: 7. Stuart (Lidström, Hudler), 14. Samuelsson (Filppula, Lebda), 46. Franzén (Zetterberg, Cleary) - 9. Getzlaf (Perry, Ryan), 9. Pronger (Getzlaf, Perry), 25. Carter (S. Niedermayer, Getzlaf), 102. Marchant (Wisniewski).

VÝCHODNÁ KONFERENCIA: Boston - Carolina 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) - stav série: 1:1. Góly: 23. Corvo (E. Staal, Cole), 28. Cullen (LaRose), 60. E. Staal (Corvo).