Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
ZASE BOLELI OČI

Aj pri rozlúčke veľké trápenie

Slovenskí hokejisti v poslednom zápase na 73. majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku vyhrali nad Nórskom 3:2 po predĺžení, no výkonom opäť sklamali.

Vykúpenie. Ladislav Nagy gólom v predĺžení uzavrel účinkovanie slovenského tímu na MS. Jediným pozitívom je, že sa už skončilo.Vykúpenie. Ladislav Nagy gólom v predĺžení uzavrel účinkovanie slovenského tímu na MS. Jediným pozitívom je, že sa už skončilo. (Zdroj: reuters)

Zverencom trénera Jána Filca sa v zápase takmer nič nedarilo, od úvodu kazili rozohrávku, nedokázali presne zakončiť a navyše sa nechali zbytočne vylučovať, čo ich súper využil na strelenie dvoch gólov.

KLOTEN. Slováci v osemfinálovej F-skupine obsadili so štyrmi bodmi konečné piate miesto. Ceny pre najlepších hráčov nášho výberu na šampionáte si odniesli obranca Andrej Sekera a útočníci Ľuboš Bartečko s Marcelom Hossom.

Slovensko - Nórsko 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Nóri si v úvode počas presilovky vytvoril dobrú šancu, Skroderova dorážka však Haláka neprekvapila. Vzápätí mali početnú výhodu aj Slováci, no počas celého priebehu sa nedokázali usadiť v útočnom pásme a nevypracovali si vážnejšiu príležitosť. Tá prišla až v 7. minúte počas ďalšej presilovky, keď sa dostal do brejku Ružička, no s jeho bekhendovou strelou nemal Grotnes problémy. Slováci nakoniec početnú výhodu využili, keď sa na dvakrát presadil práve Ružička. Nóri robili chyby v obrane, čo vyústilo v ďalšie vylúčenie. Slovenskí hokejisti hrali zo začiatku zápasu presilovky oveľa lepšie ako v predchádzajúcich vystúpeniach na šampionáte a v 10. minúte zvyšoval na 2:0 Smrek. Nóri mohli znížiť v 14. minúte, no Vikingstad ani Thoresen puk za Halákov chrbát nepretlačili. V závere si severania vypracovali mierny tlak a slovenskú bránku dvakrát ohrozil obranca Trygg. Zápas sa hral v pomalom tempe a z hry oboch mužstiev bolo zrejmé, že hráčom v poslednom vystúpení na majstrovstvách chýba motivácia. Druhá tretina sa niesla opäť v nezáživnom tempe. Zverenci trénera Jána Filca si nevypracovali žiadnu nebezpečnú šancu, často kazili prihrávky a zbytočne sa púšťali do tvrdých súbojov s nórskymi obrancami. Divákov potešil len gól Nórov z 28. minúty. Počas presilovky poslal Ask krásny pas z obranného pásma Bastiansenovi, ten si v plnej rýchlosti prebral puk a ukážkovo zakončil ponad Halákovu vyrážačku. Slováci zatlačili súpera až v záverečnej päťminútovke druhého dejstva, ale až na slabé strely Nagya a šancu Bartečka sa k ničomu nedostali. Trápenie slovenských hráčov pokračovalo aj v záverečnej tretine. Nóri taktiež neukázali veľa z hokejového umenia, no súpera prevýšili aspoň bojovnosťou. To im prinieslo ovocie v 46. minúte, keď zásluhou Lunda využili druhú presilovku v zápase. O minútu neskôr Bartečko zbytočne fauloval v útočnom pásme a Nóri sa mohli počas ďalšej početnej výhody dokonca dostať do vedenia, no Halák predviedol niekoľko výborných zákrokov a puk za svoj chrbát nepustil. Do konca riadneho hracieho času už gól nepadol. V predĺžení rozhodol o výhre Slovenska tvrdou strelou Nagy.

Góly: 8. Ružička (Handzuš, Obšut), 10. Smrek (Nagy, Baranka), 63. Nagy (Sekera) - 28. Bastiansen (Ask, Lund), 46. Lund (Jakobsen). Rozhodovali: Kadyrov (Rus.), Looker (USA) - Dedioulia (Bielorus.), Wirth (Švaj.), vylúčení: 9:11 na 2 min., presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 2 901 divákov.

Slovensko: Halák - Sekera, Obšut, Vydarený, Smrek, Baranka, Valábik, Graňák, Švarný - Handzuš, Bartečko, Ružička - Hossa, Mikúš, Bicek - Radivojevič, Őlvecký, Nagy - Štefanka, Macho, Bartovič. Nórsko: Grotnes - Myrvold, Trygg, Jakobsen, Holos, Bonsaksen, Lund, Kaunismäki - Thoresen, Vikingstad, Skroder - Lorentzen, Spets, Hansen - Zuccarello Aasen, Ask, Bastiansen - Laumann Ylven, Forsberg, Roymark.