Topoľany sa dočkali jarného víťazstva

Sportnet|4. máj 2009 o 00:00

Víkendové 23. kolo najvyššej regionálnej futbalovej súťaže prinieslo niekoľko očakávaných, ale aj prekvapujúcich výsledkov. O jeden z nich sa postarali hráči Krásnej, ktorí obrali o bod favorizovaný Bardejov, ktorý na diaľku bojuje s Moldavou o prvú prieč

ku. Krásnej unikli tri body v nadstavenom čase, a tak ťahajú jedenásťzápasovú sériu bez víťazstva. Túto sériu prerušili Topoľany, ktoré pod vedením nového kormidelníka vyhrali nad Giraltovcami a dosiahli prvé jarné víťazstvo. Úrodu gólov videli diváci v N. Hrušove v súboji nováčikov. Nečakalo sa ani víťazstvo V. Šariša v Braci či remíza V. Tatier vo Svidníku. Podľa predpokladov Moldava vyhrala v Sp. Podhradí a môže už súťaž takpovediac dohrávať. Len ťažko by stratila pri súčasnej forme šesťbodový náskok.

Krásna - Bardejov 1:1 (0:0)

KOŠICE. Už úvodné rozostavenie 3 - 4 - 3 naznačilo, že tréneri hostí túžili v postupovej naháňačke s Moldavou po plnom bodovom zisku. Avšak hráči Partizána akoby sa s touto filozofiou nestotožnili a hoci mali pod kontrolou celý prvý polčas, výrazne svojho súpera nepredstihli. Hral sa živý, technický futbal, v ktorom sa do šancí dostávali postupne Bučko, Vasiliak, Pisarík i Palša, no zavše im niečo k úspechu chýbalo. A tak sa do vedenia mohli dostať domáci. Po pokuse L. Surgenta o prienik v pokutovom území zahral rukou Vasiliak, no Bálint ponúknutú príležitosť v 23. min. z pokutového kopu nevyužil a Molčan jeho strelu kryl. V 35. min. predviedla najkrajšiu akciu Krásna. Chitava perfektným pasom poslal do šance Fedora, ale Molčana neprestrelil. Po prestávke Fedor našiel v nepodarenej ofsajdovej pasci Estočina a ten už nezaváhal. Až po dvojnásobnom prestriedaní začali hostia dôraznejšie búšiť na bránu domácich. No Tkáč i brvno jeho svätyne boli proti snahám Bučka i Brodského. Aspoň bod favoritovi ratoval až v nastavenom čase Pisarík.

Góly: 50. Estočin - 90.+ Pisarík. ŽK: Estočin - Hanuščák. Rozhodoval Fedeš, 450 divákov. Krásna: Tkáč - Kassai, Kičura, Balint, Estočin - Matia, L. Surgent (70. Turčík, 73. Korfanta), M. Surgent (82. Golenya), Fedor, Chitava - Človečko.
Bardejov: Molčan - Hanuščák, Adamišin, Palša - Vasiliak (59. Peregrim), Kočiš (59. Brodský), Kuchajdík, Kendra (80. Javorský) - Pisarík, Bučko, Petráš.

R. Rondzik

Lok. Košice - Sabinov 2:1 (1:0)

NIŽNÁ MYŠĽA. V priemernom stretnutí mali miernu prevahu hostitelia, ale v prvom polčase si veľa gólových príležitostí nevypracovali. Hostia podali sympatický výkon, nedali ani jednu loptu zadarmo a domáci sa museli počas celého stretnutia obávať o výsledok. Aktívnejšie začali hráči Slovana, ale domáci postupne prevzali taktovku, ale ich prevaha bola skôr platonická a proti vetru im viazla kombinácia, keď sa snažili dostať na odstrel bránky vysokými loptami. Zakončiť presne nedokázali Gedeon, Grünvaldský, Chalupka či Jurek. Na druhej strane mieril vedľa Radačovský. Keď už sa zdalo, že sa polčas skončí bez gólov, získal loptu na svojej polovici Chmelo, vysunul Molnára, ten mu loptu vrátil na šestnástku a ten nedal Eliášovi šancu. Gól do šatne povzbudil domácich, ktorí mali lepší vstup do druhého, ale Gedeon i Mišenčík sa nepresadili. Aktívne hrajúci Chmelo prešiel obranou ako nôž maslom a ľavačkou dal svoj druhý gól. Sabinovčania nezložili zbrane a po štandardke znížili, keď odrazenú loptu do siete poslal hlavou J. Dlugoš. Gól im vlial viac síl, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Góly: 44. a 58. Chmelo - 73. J. Dlugoš. ŽK: Janiga, Lukáč, D. Dlugoš. Rozhodca: Bochnovič. Divákov: 150. LOKOMOTÍVA: Repovský - Haničák, Chalúpka, Berta, Baránek - Jurek, Chmelo, Mišenčík (79. Klučár), Grünvaldský - Gedeon (52. Lipnický), Molnár (89. Varga). SLOVAN: Eliáš - Kontroš, Bystroň, Lukáč, Janiga (46. Sochovič) - J. Dlugoš, Demko, Kocúrek (65. Štofaník), Sochovič - Radačovský, D. Dlugoš.

J. Glovičko

Stropkov - Sobrance 2:1 (1:0)

STROPKOV. Domáci nastúpili bez dvoch hráčov základnej zostavy. Prvé dve príležitosti mali hostia, keď po ich prvom rohovom kope Kapláč mieril hlavou nad bránu a priamy kop Praščáka zrazil múr domácich do rúk svojho brankára. Prvú príležitosť Tesly mal kapitán Gonos. Brankár hostí však jeho strelu vyrazil. Aj ďalší priamy kop Pavlíka z výhodnej pozície smeroval do stredu brány, kde bol dobre postavený brankár Polomský. V 21. min. však už nestihol reagovať na dorážku Potomu zblízka. Ešte v tej istej minúte trafil Veselý žrď. Po polhodine hry mohli hostia vyrovnať po nedorozumení Zápotockého a Biroša, ale nakoniec bol z toho iba rohový kop. Do druhého polčasu mal vydarený vstup striedajúci Fečko, ktorý ani nie po dvoch minútach pobytu na ihrisku pridal druhý gól Stropkova. Ďalšiu príležitosť mal Medvec, no trafil iba žrď a loptu z hlavy Fečka zastavilo brvno. Domáci si už boli až veľmi istí svojím víťazstvom, a tak ich gólom do otvorenej obrany potrestal hosťujúci Chýrik. V závere už na ihrisku prevládala nervozita, no nakoniec Stropkovčania svoje domáce zaslúžené víťazstvo uhájili.

Góly: 21. Potoma, 47. Fečko - 76. Chýrik. ŽK: Veselý - P. Ličko. Rozhodca: Mišenčík. Divákov: 350. STROPKOV: Biroš - Fiľarský, Pavlík, Zápotocký, Morjak (46. Fečko), Medvec, Gonos (49. Parilák), Veselý, Vatraľ - Potoma, Paňko (69. Porkolap). SOBRANCE: Polomský - Klamo, Pavlina, Roško, Chýrik - Komár, Praščák, Kapláč, Ličko (41. Rejta) - Romanec (71. Trelo), Murgáč.

P. Barilla

N. Hrušov - Šaca-Brekov 5:3 (3:0)

N. HRUŠOV. Súboj nováčikov sa hral v peknom slnečnom počasí. V 5. min. krásne uvoľnil Tkáč Horňáka, no jeho krížna strela tesne minula bránu hostí. V 15. min. zahrával domáci Ďurian rohový kop, ktorý skončil v bráne hostí. V 17. min. mal veľkú príležitosť Horňák, no jeho hlavičku Majchrovič bravúrne kryl. Domáci si vytvorili veľký tlak, ktorý využil Horňák na strelenie druhého gólu. V 35. min. kopal hosťujúci Molčan priamy kop, ktorý domáci brankár Janok vyrazil na roh. V 40. min. po biliarde v šestnástke mali gólové príležitosti Horňák a Polák, no Majchrovič ich vychytal. V 44. min. zvyšoval na 3:0 domáci Horňák po krásnej prihrávke L. Lukáča. Druhý polčas sa začal opäť náporom domácich. V 48. zvyšoval najlepší hráč Tkáč, ktorý vymietol pavučinu na bránke. Domáci sa od tohto momentu uspokojili, čo hostia využili na strelenie dvoch gólov. V 50. min. Došekom a v 55. min. Petríkom. V 75. min. na 5:2 zvyšoval Horňák po prihrávke Peržeľa. V 87. min. ešte hostia znížili Petríkom na konečných 5:3. Hostia aj napriek prehre zanechali v Nižnom Hrušove veľmi dobrý dojem, čo domáci diváci odmenili potleskom.

Góly: 25., 44. a 75. Horňák, 13. Ďurian, 48. Tkáč - 55. a 87. Petrík, 50. Doša. Rozhodca: Fabíny. Divákov: 300. N. HRUŠOV: Janok - Duda, Ďurian, R. Lukáč, L. Lukáč, Polák, Gromina (65. Svetlík), Babiak (51. Pavlík), Peržeľ, Horňák (75. Hamza), Tkáč. ŠACA: Majchrovič - Kovaľák, Feč, Surina (45. Lakatoš), Petrík, Balók, Kováč, Lindvai, Doša, Leško, Molčan.

P. Goga

Sp. Podhradie - Moldava 0:1 (0:0)

SPIŠSKÉ PODHRADIE. Hneď v 3. min. hosťujúci Jurčo dobre centroval, ale Hritz jeho strieľanú prihrávku z piatich metrov neusmernil do brány. Na opačnej strane Glevického priamy kop tesne minul Vojtaškovu bránu. Majoroš strieľal tvrdo spoza šestnástky len do dobre postaveného Ďuricu. Hostia mali viac z hry, častejšie mali loptu na svojich kopačkách, niekoľkokrát nebezpečne pohrozili, no do úplne vyložených šancí sa nedostávali. Po polhodine hry Majoroš z kroku z 20 m presne mieril k žrdi, ale neprekvapil pozorného gólmana. Tesne pred prestávkou Majný dal efektným zákrokom opäť vyniknúť Ďuricovi. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, vyložené šance však dlho neprichádzali. Až v 69. min. po Dupkalovej strele zazvonila žrď. O päť minút nato Vaško pekne prenikol medzi dvoch brániacich Moldavčanov, no jeho zakončenie bolo nevýrazné. V 78. min. opäť Dupkala z päťky hlavičkoval vedľa. O chvíľu nato Andraščík drzo vošiel do pokutového územia, ale zase narazil na zázračný zákrok brankára Ďuricu. Moldava sa vytúženého gólu dočkala až v poslednej minúte, keď po štandardnej situácii z rohu ihriska dopravil loptu do brány striedajúci Dupkala a stanovil konečný rezultát stretnutia na 0:1.

Góly: 90. Dupkala. Bez kariet. Rozhodca: Ličko. Divákov: 600. SPIŠSKÉ PODHRADIE: Ďurica - Popovec, Papcún, Mišenčík (42. Zavacký), Soták - Prusák, Komara, Vaško, Jusko (79. Maliňák) - Pokrivčák, Glevický (73. Hritz). MOLDAVA: Vojtaško - Jurčo, Ziemba, Fazekaš, Majný - Andraščík, Majoroš, Seman, Balogh (58. Maďarik)- Hritz (58. Dupkala), Jurko.

V. Šolc

Svidník - V. Tatry 0:0

SVIDNÍK. Domáci začali v prvom polčase aktívne a už v 10. min. mohol skórovať Jadviš, ale Hájovský, rovnako ako pri ďalšej šanci Horochonič, svoj tím podržal. V. Tatry sa pokúšali presadiť rýchlymi kontrami, no úspešnú cestu k súperovej bráne nenašli. Po zmene strán mal blízko ku gólu Pivovarník a brankár hostí musel jeho strelu spod brvna vyťahovať bravúrou. Hostia mali najväčšiu príležitosť v 60 min., keď v samostatnom nájazde nepochodil Verešpej. Hoci sa domáci pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, pozorná obrana súpera im ich snahu zmarila, a preto diváci gól na štadióne nevideli.

Bez kariet. Rozhodca: Firkaľ. Divákov: 300. Svidník: Hvozda - Gergeľ, Vyravec, Matvej, Fečanin (80. Palenčár) - Harakaľ, Pivovarník (60. Čakurda), Jadviš, Koša - Horochonič, Puchír. V. Tatry: Hájovský - Šefc, Buc, Krempaský, Malinovský (87. Ilavský) - Porochnavý (74. Palguta), Kakaščík, Šimšaj, Dulovič - Verešpej (34. Zorský), Regitko.

I. Makó

Topoľany - Giraltovce 2:0 (1:0)

TOPOĽANY. V I.polčase mali viac z hry hostia. Už v úvodných minútach dali o sebe vedieť Blaško a Uhrin. Po štvrťhodine hry mal giraltovský brankár Štefaník problémy so skákavou strelou Rebeja. V 23.min. hosťujúci Blaško zobral loptu Firdovi, pred bránou našiel Uhrina, ktorý z uhla pálil popri ľavej žrdi. V 27.min. sa po prvýkrát menilo skóre. V pokutovom území Dubecký nedovolene zastavil Kopku. Nariadenú penaltu premenil skúsený Petro. O tri minúty jeho spoluhráč Marjov odcentroval, no Firdova hlavička letela ponad bránu. Na konci I.polčasu prudko ale nepresne vystrelil Jaworek. V úvode druhého dejstva smoliar Blaško nedopravil loptu do siete ani z bezprostrednej blízkosti svätyne. V 59.min. Zemplínčania rozhodli o víťazstve. Rebej unikol po ľavej strane, prihral pred bránou stojacemu Kandalovi a ten loptu doťukol do brány - 2:0. V záverečnej štvrťhodine súboja nepremenili výborné šance Kandala a Petro.

Góly: 27. Petro (z 11 m), 75. Kandala, ŽK: Blaško. Rozhodca: Hepka. Divákov: 150. Topoľany: Čeklovský - Surmin, Petro, Firda, Marjov - Horňák, Rebej, Čornej, Bodnár - Kopka (86.Halkai), Kandala (90.+ Kandala), Giraltovce: Štefaník - Harčár, Pribiš, Dubecký (77.Mitaľ), Magač (46.Puhák) - Partila, Digoň, Jaworek, Vojta - Blaško (70.Dic), Uhrin.

(janč)

Barca - V. Šariš 0:2 (0:0)

BARCA. Za krásneho počasia na fantastickom teréne sa hral priemerný futbal. Do 87. min. sa na ihrisku nič nedialo. Obe mužstvá spali a predvádzali amatérsky futbal. To, čo sa udialo v 89. a 90. min., využilo skúsenejšie mužstvo Šariša a dve veľké chyby v obrane Barce, Markoviča a Kolára, potrestalo gólmi. To, čo predviedli barčianski futbalisti, nepredviedli za celú sezónu. Môžu sa zato hanbiť a pykať zato.

Góly: 87. a 91. Bandžuch. ŽK: Švec, Eštočin - Jačišin. Rozhodca: Čech-Špirek. Divákov: 150. BARCA: Pangrác - Švec, Markovič, Eštočin, Kolár, Milkovič - Valkučák, Barčák (45. Čižmár), Pastor - Giba, Sališ (60. Hošťuka).
V. ŠARIŠ. Lukáč - Jačišin, Jacko, Beliš, Keresteš - Kubanka, Keresteš Miroslav, Marchovský, Bandžuch - Palčák, Kizák.