Kalnište ponúklo ofenzívnu búrku aj proti Radvani

J. Ivan - hrajúci tréner Topľan Kalnište.
J. Ivan - hrajúci tréner Topľan Kalnište. (Autor: Ladislav Lukáč)
Sportnet|4. máj 2009 o 00:00

Topľan Kalnište a TJ Radvaň nastupovali na vzájomný duel s cieľom pokračovať v začatej ceste z úvodu odvetnej časti. Viac sa tento zámer podarilo naplniť domácim hráčom.

Hetrik J. Bártu

Topľan Kalnište chcel ostať verný svojej ofenzívnej reputácii aj proti TJ Radvaň, čo sa jeho hráčom podarilo naplniť predovšetkým v druhom polčase. Domáci išli do vedenia vďaka J. Bártovi už v 5. min., ale tento fakt Radvani snahu pokračovať v úspešnej výsledkovej sérii nezmaril. Kalnište pridalo po zmene strán na obrátkach a J. Bárta zvyšoval v 58. min. na 2:0. Hostia znížili už o tri minúty, no v ďalšom priebehu sa gólovo presadili tretím gólom v zápase J. Bárta a v závere M. Hudák. "Hostia v posledných troch kolách nestratili ani bod a dobrú formu potvrdili aj u nás. Hoci sme išli rýchlo do vedenia, Radvaň do konca prvého polčasu potvrdzovala, že jej výsledky nie sú náhodné. Musím priznať, že súperovi hráči nás v prvom polčase predstihli v bojovnosti a štarte na loptu. Po zmene strán sme sa snažili spresniť kombinácie, čo nám prinieslo ovocie už po desiatich minútach hry. Získali sme územnú prevahu a z našej pohody nám neubral ani rýchly kontaktný gól súpera. Hráči neupustili z nastúpenej aktivity a vďaka dobrému pohybu mali navrch. Hostí sme už do šancí nepustili, naopak, ešte sa podarilo naše vedenie navýšiť," hodnotil hrajúci tréner TJ Topľan Kalnište J. Ivan.

Ofenzívna smršť

Kalnište patrí vďaka svojmu hernému prejavu medzi ofenzívne atraktívne tímy, pretože v jeho zápasoch padajú v priemere štyri góly na zápas. Najväčší podiel na ofenzívnej sile TJ Topľan má kanonier Jaroslav Bárta, ktorý v aktuálnej sezóne zaťažil kontá súperov 27 presnými zásahmi. "Aj v minulosti sme dávali dosť gólov, ale po príchode J. Bártu sa naša útočnú sila ešte zvýšila. Jeho góly pomáhajú mužstvu aj preto, lebo hráči si začínajú na trávniku viac veriť. V piatich jarných zápasoch sme dali už trinásť gólov a preto verím, že divákom sa naše zápasy páčia. Dovolím si povedať, že keby sa k J. Bártovi pridali aj ďalší hráči, atraktivita našich stretnutí by bola ešte vyššia," dodal J. Ivan.