Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik
POPRADČANIA V DOMÁCOM PROSTREDÍ IBA REMIZOVALI

V troch derby lepší hostitelia

V 25. kole druhej futbalovej ligy sa hrali tri východniarske derby, v ktorých sa lepšie darilo domácim celkom. Už v sobotu si tri body pripísali zachraňujúce sa Lipany v súboji s prešovskou rezervou.

Podobne ako pred týždňom aj teraz dali odeváci doma štyri góly. Tri body ostali aj na Spiši, kde sa predstavil Trebišov a svoju kožu nepredal lacno a domáci sa museli tak trocha aj obávať o výsledok. Vranov zdolal rozdielom triedy Starú Ľubovňu. V domácom prostredí získal bod aj Poprad po remíze s rezervou Podbrezovej.

Sp. Nová Ves - Trebišov 3:2 (2:1)

SP. NOVÁ VES. Len hŕstka najvernejších domácich priaznivcov, ktorá dala prednosť futbalu pred hokejom, videla od začiatku dobrý a bojovný futbal. Už dlho sa tak Spišiakom nedarilo v efektivite zakončenia. V 21. minúte si vypracovali prvú vážnejšiu príležitosť a Stanislav pohotovo otvoril skóre zápasu. O päť minút prišla ďalšia vydarená akcia domácich, na začiatku ktorej bol dobre hrajúci Čekovský a Stadnyk pohotovo poslal loptu do odkrytej brány. Ani po dvoch inkasovaných góloch sa hostia nevzdávali. V 28. minúte pohrozili po rohovom kope a päť minút pred prestávkou Rusnák znížil na rozdiel gólu.
Do druhého polčasu lepšie nastúpili hostia. Ich snaha o vyrovnanie bola veľmi veľká, ale v čase ich najväčšieho tlaku domácim stačila jedna šikovná akcia - Čomič 3:1. Iskierku nádeje v samotnom závere vykresal pre Trebišov Milan Lukáč gólom na 3:2. Spišiaci si už jednogólový náskok s prehľadom udržali.

Góly: 21. Stanislav, 26. Stadnyk, 71. Čomič - 40. Rusnák, 88. Milan Lukáš. ŽK: Pavlík, Ondáš - Ďurech, Ľ. Rusnák. Rozhodoval: Mriglot. Divákov: 100. SP. NOVÁ VES: Tököly - Petruš, Pavlík, Maxim - Stadnyk (77. Augustín), Sirko, Kandráč, Kováč, Čekovský (66. Čomič) - Ondáš, Stanislav. TREBIŠOV: Poľacký - Capko (31. Drobňák/77. Ptaknóci), Hoffman, Guman - Ďurech, Rusnák, M. Lukáč, E. Lukáč (62. Kotľar), Oláh - Gombár, Toporčák.

J. Petruška

Poprad - Podbrezová B 1:1 (0:1)

POPRAD. Stretnutie začali domáci náporom a v 5. min. ich mohol dostať do vedenia po Michlíkovej spätnej prihrávke Pitoňák, no loptu namieril mimo brány. V 9. min. sa však na veľké prekvapenie fanúšikov dostali do vedenia hostia, keď po ojedinelej akcii zaskočil Vernarského prízemnou strelou spoza šestnástky Podio Pablo. Inkasovaný gól domáci tím zaskočil a až do polhodiny nedokázali vážnejšie ohroziť súperovu bránu. V 31. min. sa pokúšal prekvapiť gólmana Gašperana Maťaš, no ten jeho pokus kryl. Už o minútu na to mohlo byť vyrovnané, keď Tropp poslal z pravej strany centrovanú loptu do šestnástky, no tiesnený Pazúr ju namieril hlavou iba mimo brány. Po zmene strán domáci zatlačili svojho súpera na vlastnú polovicu a v 52. min. po rohovom kope Soviča poslal Žifčák loptu len nad bránu. S pribúdajúcimi minútami to bola už viac-menej zúfalá snaha domácich o vyrovnanie. V 79. min. sa však z útočného vabanku predsa len podarilo domácim zaznamenať gól, keď po Sovičovej dlhej prihrávke Bezdeda namieril iba do brankára a odrazenú loptu zasunul Maťaš do brány. V 89. min. mohol strhnúť víťazstvo na stranu domácich Bezdeda, no zoči-voči brankárovi sa nepresadil.

Góly: 79. Maťaš - 9. Podio Pablo. ŽK: Tropp - Horváth, Nosko, Gašperan, Turňa. Rozhodca: Weis. Divákov: 250. POPRAD: Vernarský - Pazúr (46. Kubus), Dinis, Ondruš, Bendík - Rams, Pitoňák (73. Bezdeda), Sovič, Tropp - Michlík (46. Žifčák), Maťaš. PODBREZOVÁ B: Gašperan - Zvara (75. Arandelovič), Plefka, Horváth, Nosko - Turňa, Ševčík, Podio Pablo, Betka - Sedliak (90. Púchy), Giertl.

M. Dic

Lipany - Prešov B 4:2 (0:1)

LIPANY. V derby začali lepšie domáci, keď už v 5. min. na dvakrát zachraňoval brankár hostí Poláček po opakovaných strelách Andraščíka. Hostia odpovedali o dve minúty peknou strelou Aštariho. V 22. min. zahrával trestný kop domáci Andraščík, lopta sa odrazila od múra a po rýchlej akcii Takáča skóroval Kozák - 0:1. Vyrovnať mohol Angelovič v 38. min., no jeho hlavička znova minula ľavú žrď bránky Poláčka. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním čím skôr vyrovnať. Blízko k tomu boli po gólovej hlavičke Sekeráka, ktorú brankár hostí zázračne vyrazil. V 52. min. však už kapituloval po strele Štefana Jacka asi z 20 m. Po vyrovnávajúcom góle domáci ožili ešte viac, prišla však 61. min. a po krížnej strele Cicmana, hostia viedli 1:2. V 68. min. brankár hostí Poláček chytil do rúk malú domov od svojho obrancu a z nariadeného nepriameho voľného kopu po strele Andraščíka dorážal Ľubo Jacko na 2:2. Následne mal ešte šancu hosťujúci Vargoško, no jeho strela išla nad bránu. V 85. min. prišiel najkrajší moment v stretnutí, keď domáci Sekerák po spätnej prihrávke Ľubomíra Jacka asi zo 14 m krížnou strelou trafil ľavý horný roh brány hostí, čím dostal domácich do vedenia 3:2. V nadstavenom čase upravil hlavou Andraščík na konečných 4:2.

Góly: 52. Š. Jacko, 58. Ľ. Jacko, 85. Sekerák, 90. Andraščík - 21. Kozák, 61. Cicman. ŽK: Angelovič - Poláček, Aštari, Baka, Janev. Rozhodca: Gál. Divíkov: 450. LIPANY: Vaško - Hricov, Gomoľa, Chovan, Matej, Pončák (65. Hudy), Jacko Š., Andraščík, Sekerák - Jacko Ľ. (82. Borza), Šuhaj (23. Angelovič).
PREŠOV B: Poláček - Leško (88. Piskura), Baka, Krajnič, Aštari (74. Zbiňovský) - Cicman, Pribula, Kentoš (52. Vargoško), Jenev - Kozák, Takáč.

P. Šuhaj

Vranov - St. Ľubovňa 3:0 (0:0)

VRANOV. Domáci zvíťazili v tomto stretnutí zaslúžene, aj keď skóre mohlo byť vyššie. Už v 7. min. Šamo dlhou prihrávkou vysunul Zahradníka, ten postupoval sám na bránku, no jeho lob mu vystihol hosťujúci gólman. V 16. min. Adamov priamy kop skončil na žrdi súperovej bránky. V 19. min. sa ten istý hráč ocitol sám pred brankárom hostí, no trafil iba doňho. Hostia v prvom polčase iba dvoma propagačnými strelami ohrozili domáceho gólmana. Druhý polčas začali domáci zvýšeným náporom. V 53. min. si Šamo narazil loptu so Zahradníkom, postupoval sám na brankára, no ten jeho strelu vyrazil. V 58. min. sa domáci konečne dočkali, keď si na priamy kop Adama z pravej strany nabehol v pokutovom území Eliáš a tvrdou strelou otvoril skóre. O minútu nato hostia chybovali pred domácim pokutovým územím, čo využila dvojica Záhradník, Eliáš na rýchly protiútok a v prečíslení dvaja na jedného Eliáš akciu zakončil druhým gólom. Skóre stretnutia uzavrel v 74. min. Vožný, keď najprv Slavkovský ideálne vysunul Šama, ten sa dostal do pokutového územia, namiesto strely volil prihrávku na lepšie postaveného spoluhráča a Vožný do prázdnej brány zvyšoval na 3:0. V závere sa už iba dohrávalo a na výsledku sa už nič nezmenilo.

Góly: 58., 59. Eliáš, 74. Vožný. ŽK: Eliáš. Rozhodca: Straka. Divákov: 500. VRANOV: Bálint - Zahradník, Šimko Tomáš, Jeníček - Ovšianik, Vožný (76. Komár), Adam (67. Slavkovský), Biroš (42. Kulich), Eliáš - Šamo, Lipták. ST. ĽUBOVŇA: Hájovský - Štieber (67. Pyda), Pavlišin, Mariančík, Sivulka - Kosturko, Kupec, Dlugoš, Petrus (54. Galik) - Krajňák, Sekelský (67. Dopirák).