Vedúca trojica sa presadila

Najtesnejšia výhra. Favorit z Moldavy napokon prekvapenie v súboji so Stropkovom nedovolil. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|27. apr 2009 o 00:00

V 22. kole III. futbalovej ligy sa darilo hosťom. V presnej polovici zápasov brali plný zisk. K tomu treba prirátať ešte bod Krásnej v Sobranciach. Česť domácich najvýraznejšie hájil Sabinov, ktorý naložil Svidníku päťku. Vedúci trojlístok súťaže ešte nav

ýšil svoj náskok pred zvyškom pelotónu, keďže prešiel kolom bez zaváhania, aj keď líder z Moldavy sa na vlastnom trávniku potrápil so Stropkovom.

V. Šariš - Lokomotíva 0:1 (0:1)

V. ŠARIŠ. Zápas prebiehal v réžii hostí, ktorí domácich prekonali predovšetkým hrou v strede poľa. Boli kombinačne zdatnejší, pohyblivejší. Nevytvorili si veľa gólových šancí, ale neumožnili ani domácim, aby vážnejšie ohrozili ich bránu. Záložná formácia hostí pod vedením kapitána Mišenčíka dobre rozdeľovala lopty a stmeľovala celú hru kolektívu. V 14. minúte Gedeon osamotený v šestnástke domácich hlavičkoval vedľa. Z protiútoku sa zrodila najvážnejšia útočná akcia domácich, ktorú dravo potiahol Jačišin, no jeho snahu zmaril Repovský včasným vybehnutím. O pár minút neskôr vystrašil ešte sprava brankára hostí Lendacký, ale to bolo všetko z útočnej snahy domácich. Hostia na revanš pohrozili Mišenčíkom, Gedeonom a napokon v úplnom závere polčasu Chmelo hlavičkou úplne osamotený na "malom vápne" rozvlnil sieť domácej bránky. Po zmene strán sa domáci snažili, ale nedokázali ani prečísliť obranu hostí a ani vytvoriť súvislejšiu akciu. Jedine Kubánka vyslal spoza šestnástky bombu nad bránu. Hostia mali ešte dve šance, ale Molnár a Chmelo ich nevyužili.

Gól: 46. Chmelo. ŽK: V. Keresteš, Vasiľ - Chmelo. Rozhodca: Kolesár. Divákov: 200. V. Šariš: Lukáč - Marchevský, Vasiľ, V. Keresteš, M. Keresteš - Lendacký (68. Jaco), Lacko, Kubánka (77. Halčák), Kizák - Jačišin, Bandžuch. Lokomotíva: Repovský - Haničák, Chalúpka, Baránek, Jurek - Lipnický (86. Kľučar), Mišenčík, Berta, Grunvaldský - Chmelo, Gedeon (66. Molnár).

V. Tatry - Sp. Podhradie 1:0 (0:0)

V. TATRY. V zápase sa od začiatku hral útočný futbal, ale bez finálového zakončenia. Domáci si aktívnejším prístupom vypracovali dobrú možnosť v 18. min. po priťuknutí Buca, ale strela Cehulu obtrela pravú tyč Ďuricovej brány. Ďalšiu možnosť mali domáci v 33. min. - po Cehulovom priťuknutí pálil vedľa z desiatich metrov Porochnavý. V 35. po odrazenej lopte strieľal Kakaščík, Dulovič loptu tečoval a spod brvna vyrážal pozorný Ďurica. Hostia sa dostávali do sľubnej príležitosti v 42. min., ale Krempaský v poslednej chvíli odkopol loptu pred voľným Juskom. V 46. min. sa po prihrávke Palgutu ocitol v gólovej šanci Buc, ale prekopol odkrytú bránu. Aktivita tatrancov priniesla úspech v 66. min., keď po faule na Porochnavého v šestnástke dal gól z pokutového kopu Kakaščík. V 75. min. po centri Komaru sa vyznamenal Hajovský, ktorý na dva razy nebezpečnú loptu odpratal do autu. V 80. min. opäť vychytal Maliňáka, ktorý sa ocitol v gólovej príležitosti. V závere zápasu mali možnosť obaja súperi, ale na výsledku sa nič nezmenilo.

Gól: 66. Kakaščík. ŽK: Palguta, Cehula - Mišenčík. Diváci: 60. Rozhodca: Jancura. V. Tatry: Hájovský - Šefc, Cehula, Buc (71. Regitko), Krempaský, Zorský (46. Palguta), Porochnavý, Kakaščík, Šimšaj, Dulovič, Verešpej (60. Malinovský). Sp. Podhradie: Ďurica - Soták (76. Maliňák), Popovec, Mišenčík, Vaško, Závacký (30. Mruz), Papcún, Komara, Pokrivčák, Jusko, Prusák (80. Hritz).

Giraltovce - Bardejov 0:1 (0:1)

GIRALTOVCE. Tradičné derby prinieslo najmä v prvom polčase výborný futbal. Hráči oboch mužstiev nešetrili pohybom a pred oboma bránkami bolo dostatok vzruchu. Už v 5. min. Digoňovu centrovanú loptu Blaško minul, v 16. min. Jaworek sa ideálne uvoľnil v pokutovom území hostí, ale jeho strelu Molčan bravúrne vyrazil. Potom v 18. min. ešte Pribiš hlavou minul bránku. To sa domácim vypomstilo, keď sa najprv v 20. min. vyznamenal Štefánik pri šanci Petráša, potom v tej istej minúte Kuhajdíkov priamy kop Kočiš tečoval tesne vedľa, ale ten istý hráč sa už v 22. min. nemýlil. Prudkou strelou z hranice šestnástky prekonal Štefánika, pričom sa lopta do siete dostala od žrde. V druhom polčase úroveň hry výrazne poklesla a divákov vzrušili už len dve šance. V 59. min. Blaška vo vyloženej šanci odzbrojili stopéri Bardejova - Adamišin a Palša. V 67. min. Bučkovu vyloženú šancu opäť skvele zmaril Štefánik. Giraltovčania výkonom nesklamali, ale ich snahu o vyrovnanie až do konca zápasu Bardejovčania taktickým výkonom eliminovali. Bola to prvá prehra Slovana v tomto ročníku na domácom ihrisku. Derby zápasu chýbala len adekvátna divácka kulisa.

Gól: 22. Kočiš. ŽK: Pribiš - Kočiš. Diváci: 300. Rozhodca: Michalík. Giraltovce: Štefánik - Mižák, Pribiš, Harčár, Partila P., Digoň, Jaworek, Vojta, Čabala (51. Puhák), Uhrín, Blaško. Bardejov: Molčan, Hanuščák, Adamišin, Palša, Kendra, Petráš (77. Luščák), Kočiš, Kuhajdík, Vasiliak, Pisárik (83. Javorský), Brodský (56. Bučko).

Šaca-Brekov - Barca 0:2 (0:1)

KOŠICE. Derby medzi Šacou a Barcou sa hralo v peknom slnečnom počasí. Domáce mužstvo napriek tomu, že je zmierené so svojím osudom v tretej lige, v prvom polčase zahodilo niekoľko sľubných príležitostí. Azda najväčšiu mal Michal Dzureň, ktorý sám pred brankárom zahodil ponúknutú šancu. Keď sa zdalo, že prvý polčas skončí bez gólov, hostia hlavičkou Sališa otvorili skóre stretnutia. Do druhého polčasu nastúpili domáci odhodlaní streliť rýchly gól a vyrovnať, ale začiatok bol pre nich viac než zlý. Hneď v úvode dostali gól na 2:0 po hrubej chybe obrany. Tento moment poznačil ďalší priebeh stretnutia. Domáci sa nevedeli dostať do tempa a k tomu sa im zranilo trio hráčov. Iskierku nádeje mohol vykresať krásnou strelou spred šestnástky Leško, avšak bravúrne zasiahol brankár hostí. Napriek snahe domácich dať kontaktný gól mohli aj inkasovať, keď sa hráči Barce niekoľkokrát dostali do dobrých šancí.

Góly: 37. a 48. Sališ. ŽK: Smetanka, Petrík, Lindvai T.- 0. Diváci: 200. Rozhodca: Dubinský. Šaca-Brekov: Smetanka - Kovaľák, Otu (57. Majchrovič), Lindvai J. (69. Kováč), Balog, Dzureň, Ciganek (81. Petrík), Lindvai T., Doša, Leško, Molčan. Barca: Pangác - Švec, Markovič, Valkučák, Pástor, Barčák, Kollár, Eštočin, Giba, Brunovský (66. Milkovič), Sališ (75. Čižmár).

Topoľany - N. Hrušov 0:2 (0:1)

TOPOĽANY. Hostia vážne pohrozili už v 11. min., Firda zaváhal v súboji so Š. Horňákom, ten si poradil aj s Kopkom, no jeho krížnu strelu brankár Čeklovský vyrazil na roh. V 27. min. sa treťoligový nováčik ujal vedenia, Tkáč poslal center do pokutového územia a R. Lukáč z otočky v páde poslal loptu do siete. Po polhodine hry sa dostalo k slovu aj domáce mužstvo. Po Rebejovom priamom kope Kandala hlavou tesne minul. V 41. min. hosťujúci Peržeľ vypichol loptu Kostovčíkovi, poslal do behu Š. Horňáka, ktorého pokus letel ponad bránu. Minútu pred koncom I. polčasu Kandala postupoval sám na bránu, obohral aj gólmana Klamára, ale jeho slabá strela o chlp minula bránu. V prvej polovici II. dejstva si Topoľany vytvorili neplodný tlak. V 74. min. N. Hrušov rozhodol o výsledku. Aktívny Š. Horňák obišiel nedôsledného Kopku a pred vybehnuvším Čeklovským vyslal na bránu krížnu strelu, ktorá skončila v sieti - 0:2. Hosťujúci tím mohol zvýšiť náskok, lenže šance Ďuriana, Š. Horňáka a Peržeľa ostali nevyužité.

Góly: 27. R. Lukáč, 74. Š. Horňák, ŽK: Bodnár, Surmin - Ďurian, Tkáč, Mikloš, pred 150 divákmi rozhodoval Maliňák, Topoľany: Čeklovský - Surmin, Firda, Kopka, Kostovčík (69. Lorinc) - Čornej (46. Smoľak, 64. Halkai), M. Horňák, Rebej, Bodnár - Geroč, Kandala, N. Hrušov: Klamár - L. Lukáč, Ďurian, Duda, Gromina - Polák, R. Lukáč, Mikloš, Tkáč - Peržeľ, Š. Horňák.

Moldava - Stropkov 2:1 (2:0)

MOLDAVA. Zápas dvoch futbalovo vyspelých mužstiev priniesol dva úplne rozdielne polčasy. V tom prvom domáci od úvodných minút prevzali taktovku diania na svoje kopačky. Už v 2. min. dal G. Majoroš príležitosť vyniknúť hosťujúcemu brankárovi po parádnej strele z 20 m. Neskôr Fazekaš hlavou iba tesne minul brilantný center Kozáka a G. Majoroš skúšal pozornosť Biroša. Až v 19. min. prešla prvá lopta aj k domácemu gólmanovi, ale Potomova slabá hlavička nemohla Nováka prekvapiť. Potom prišla prakticky rozhodujúca dvojminútovka duelu. Najprv Dupkala využil ideálne uvoľnenie Majným a po ňom trafil do siete aj Seman. Vrátiť do zápasu Teslu mohol Vachaľ, ale sám pred Novákom prestrelil a Potomovu strelu po zemi zlikvidoval Novák. Hneď po prestávke sa Stropkovu podarilo streliť kontaktný gól Pavlíkom a ten priniesol zvrat v hre. Na kopačky domácich sa postupne vkrádala nervozita, zato Stropkovčanom narástli krídla. Neustále hrozili a neraz privádzali fanúšikov Bodvy do zúfalstva. Až v poslednej desaťminútovke pohrozil Jurko a Šrobár trafil hlavou žrď.

Góly: 23. Dupkala, 24. Seman - 48. Pavlík. ŽK: Jurčo - Gonos. Rozhodoval Špivák, 700 divákov. Moldava: Novák - Jurčo, Ziemba, Fazekaš, Majný - Andraščík, Kozák (46. Hanzeľ), Seman, G. Majoroš - Jurko, Dupkala (75. Šrobár). Stropkov: Bíroš - Gonos, Zápotocký, Pavlík, Morjak (78. Fečko) - Medvec, Veselý, Ličko, Vatraľ - Vachaľ, Potoma (60. Paňko).

Sabinov - Svidník 5:0 (3:0)

SABINOV. Už v 3. minúte domáci Radačovský potešil fanúšikov pekným gólom pod brvno Hvozdovej brány. V 9. min. mohli domáci zvýšiť na 2:0, ale Onofrej z dobrej pozície trafil vedľa. O minútu už bolo 2:0, keď po centri Kontroša Radačovský nedal šancu hosťujúcemu brankárovi Hvozdovi. Po góle sa aj hostia viac snažili o útočný futbal, ale len pred domácou šestnástkou. V 22. min. po pekne zahranom rohovom kope nakrátko, domáci Dominik Dlugoš perfektne trafil do šibenice hosťujúcej brány - netrafil bránu. V úvode druhého polčasu domáci nezačali dobre. Hostia sa viac snažili o útočný futbal. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. V 71. min. Radačovský zvýšil stav na 4:0, keď hostia stratili loptu v strede ihriska, ktorú vybojoval Ján Dlugoš, ktorý autorovi gólu prihral ideálnu prihrávku. V 82. min. Kocúrek pekne prihral Jánovi Dlugošovi, ktorý postupoval sám na brankára, zakončil, ale brankár Hvozda loptu vyrazil a vyrazenú loptu Radoslav Sochovič posunul do brány, zvýšil stav na 5:0. Domáci konečne vyhrali po dobrom výkone.

Góly: 3., 10., 71. Radačovský, 22. Dlugoš D., 82. Sochovič R. ŽK: 0 - Pivovarník, Fečanin, Soušek, Puchír. Diváci: 200. Rozhodoval: Kováčová. Sabinov: Valkovič - Kontroš, Bystroň, Demko, Kocúrek, Onofrej (73. Sochovič D.), Martaus (66. Sochovič R.), Lukáč, Radačovský, Dlugoš J., Dlugoš D. (80. Štofaník). Svidník: Hvozda - Gergeľ, Pivovarník, Matvej, Fečanin, Harakaľ, Paňko, Soušek, Koša, Horochovič (75. Čakurda), Puchír (79. Kurilec).

Sobrance - Krásna 1:1 (0:0)

SOBRANCE. Prvá šanca zápasu sa zrodila až 27. min. zápasu, keď brankár Tkáč vyrazil strelu domáceho Smoľáka na roh. Po jeho zahraní tento hráč prestrelil svätyňu. Päť minút pred koncom I. dejstva sobranský gólman Polomský vyrazil pokus L. Surgenta. V 53. min. kryl jedovku Matiu. O dve minúty Sobrančan Pakosh mieril hlavou vedľa po Komárovom centri. V 69. min. sa zemplínske mužstvo ujalo vedenia, po Ličkovom centri sa hlavou presadil Komár. O päť minút celok z košickej mestskej časti vyrovnal. Sobrance stratili loptu na súperovej polovici a po individuálnom prieniku skóroval Chitava - 1:1. V 78. min. letela Komárova hlavička tesne vedľa šibenice. Sedem minút pred záverom stretnutia mal hosťujúci kolektív dve gólové príležitosti z brejkov. V prvom prípade brankár Polomský vyrazil strelu. Ďalší pokus chytil.

Góly: 69. Komár - 74. Chitava, ŽK: Mihaľovič, Pakosh - Sinčák, M.Surgent, Chitava, pred 200 divákmi rozhodoval Schlesinger, Sobrance: Polomský - Mihaľovič, Smoľák, Kalabay, Pakosh, Murgáč, Komár, Ličko, Chýrik, Orzechovski, Praščák (80.Kapláč), Krásna n/H.: Tkáč - Sinčák, Kaššai, M.Surgent (86. Kičura), Eštočin, Matia, L. Surgent, Fedor, Chitava, Bálint, Človečko (88. Stieber)

Budúci program

Sobota 2.5. o 16. hod.: Lok. Košice - Sabinov. Nedeľa 3. 5. o 10.30 hod. Krásna - Bardejov, o 16.00 hod.: Topoľany - Giraltovce, N. Hrušov - Šaca-Brekov, Barca - V. Šariš, Svidník - V. Tatry, Sp. Podhradie - Moldava, Stropkov - Sobrance.

Najlepší strelci
  • 21 GÓLOV: Jurko (Moldava)
  • 19 GÓLOV: Pisárik (Bardejov)
  • 10 GÓLOV: Horňák (N. Hrušov)
  • 8 GÓLOV: Zajac (Lokomotíva), Kaňuch (Sp. Podhradie)
  • 7 GÓLOV: Kuhajdík (Bardejov), Uhrín (Giraltovce), Kurinčák (Lokomotíva), Andraščík (Moldava), Pokrivčák (Sp. Podhradie)
  • 6 GÓLOV: Gedeon, Chmelo (obaja Lokomotíva), Buc, Kakaščík (obaja V. Tatry)
  • 5 GÓLOV: Matia (KE-Krásna), Dupkala (Moldava), Vachal, Potoma (obaja Stropkov)
  • 4 GÓLY: Mišenčík (Lokomotíva), Z. Balog (Moldava), Gombita (N. Hrušov), J. Dlugoš, Martaus (obaja Sabinov), Fecko (Stropkov), Papcún (Sp. Podhradie), Kandala, Smolák (obaja Topoľany), Durbák (KE-Barca), Vyravec, Cendker (obaja Svidník)
  • 3 GÓLY: Pastor, Giba (obaja KE-Barca), M. Bellák, Bucko (všetci Bardejov), Digoň (Giraltovce), Lesniak (KE-Barca), Človečko, Chitava (obaja KE-Krásna), Kakaščík (Lokomotíva), Urban, Majoroš G.(obaja Moldava), M. Mamaj, Palko (obaja N. Hrušov), D. Dlugoš, Radačovský (obaja Sabinov), Jadviš (Svidník), Murgáč, Smolák, Komara, Komár (všetci Sobrance), Petro, Marjov (obaja Topoľany), Kubánka (V. Šariš), Fabula (V. Tatry)
  • 2 GÓLY: Vagaš, Brunovský, Sališ (všetci KE-Barca), Kundra, Kendra, Brodský (všetci Bardejov), E. Partila, P. Partila, Blaško (všetci Giraltovce), Bálint, L. Surgent, Korfanta (všetci KE-Krásna), Borza, Jurek, Molnár, Grünvaldský, (všetci Lokomotíva), Majný, Seman (obaja Moldava), Durian, Peržel (obaja N. Hrušov), Lupták, Murgáč, Komár, Sochovič, (všetci Sabinov), Fedorina, Šimčík, Gutič (všetci Sobrance), Pavlík (Stropkov), Glevický, Haničák (obaja Sp. Podhradie), Horochonič, Seman, Vasiliak, Jusko, Bellák (všetci Svidník), Otu, Tacár, Domanic (všetci Šaca-Brekov), Kopka, Bodnár, Geroč, Rebej (všetci Topoľany), Ma. Palguta, Renner (obaja V. Tatry), Jaco, Bandžuch, Lacko (všetci V. Šariš)
  • 1 GÓL: Čižmár, Valkučák, Duplinský, Voroňák, Markovič (všetci KE-Barca), Kočiš, Adamišin, Carasec, Hanuščák, Petráš, Cenker (všetci Bardejov), Čabala, Vojta, Varga, Puhák, Mižák (všetci Giraltovce), Harda, Micák, Turčík, Beregsási, Kičura (všetci KE-Krásna), Chalupka, Kováč, Klučár, Gazda (všetci Lokomotíva), Drogba, Brezina, Šrobár, Hritz, Kováč, J. Majoroš (všetci Moldava), R. Lukáč, Horňák, V. Lukáč, L. Lukáč (všetci N. Hrušov), Ižárik, Majný, Seman, Štofaník, Futej, Demko, Bystroň, S. Vaňo, Kubánka (všetci Sabinov), Rejta, Praščák (obaja Sobrance), Maliňák, Vaško (obaja Sp. Podhradie), Fiľarský, Paňko, Reiter, Krochta, Medvec, Ličko (všetci Stropkov), Kurilec, Kaleja, Soušek (všetci Svidník), Grac, Dzureň, Piga, Petrík (všetci Šaca-Brekov), Varga, Kútny, Comoš, Sobek (všetci Topoľany), Máthe, Bugoš, P. Beliš, Pribiš, Marchevský, Jendruš, Keresteš (všetci V. Šariš), Verešpej, M. Porochnavý, Mi. Palguta (všetci V. Tatry).
  • Vlastné góly: Gutič, Ličko (obaja Sobrance), Študenc, Dzureň, Kovaľák (všetci Šaca-Brekov), Firda (Topoľany), Bystroň (Sabinov).

1. Moldava 22 19 2 1 60:5 59
2. Bardejov 22 18 1 3 46:12 55
3. Lok. Košice 22 14 3 5 49:22 45
4. N. Hrušov 22 10 5 7 32:31 35
5. Sp. Podhradie 22 10 4 8 30:30 34
6. Giraltovce 22 9 6 7 22:17 33
7. V. Tatry 21 9 4 8 25:24 31
8. Barca 22 9 4 9 26:26 31