Humenné inkasovalo na svojom trávniku trojku

Strelec dvoch gólov. Útočník Michaloviec Dušan Sninský strelil do siete Šale dva góly, na snímke zaznamenáva svoj druhý presný zásah. (Autor: Jaroslav Čúrny)
Sportnet|27. apr 2009 o 00:00

V 26. kole prvej futbalovej ligy sa z víťazstva spomedzi našich zástupcov tešili len Michalovčania. Už v prvom polčase rozhodli dvoma presnými zásahmi o zisku troch bodov. Humenčania svojich verných nepotešili, s Prievidzou prehrali rozdielom triedy. Napr

ázdno sa z Ružomberka vracali Košičania. V súboji rezerv strieľali góly len domáci.

Humenné - Prievidza 0:3 (0:2)

HUMENNÉ. Už v 7. min. nastal vzruch - po uličke Labuna napriahol v plnom behu ľavačkou Bačík a lopta sa odrazila od brvna. Po chvíli vnikol Bačík do šestnástky, rukami potlačený už neodcentroval, no hralo sa ďalej. Rozhodca rozhneval tribúnu po druhýkrát v 17. min. - hostia nakopli loptu za obranu, J. Lukáč a Dirnbach ju stíhali, pričom obaja sa aj držali. Hosťujúci útočník na šestnástkovom oblúku padol a humenský obranca videl červenú kartu. A to ešte Guľa z následného priameho kopu vymietol šibenicu - 0:1. Domáci bojovali - po centri Labuna vyboxoval pred Paraskom loptu Furka, Stankovič unikol po čiare, našiel Labuna, no jeho strelu z 10 m zrazil obranca na roh. V 31. min. tak prišiel druhý úder. Šlosár sa zbavil Ma. Pyrku, na jeho prízemný center pozdĺž päťky si nabehol Vurčík a nedal Stefanovičovi šancu. V 35. min. Ma. Pyrka spätnou prihrávkou dostal do tutovky Labuna, no strelu zo 7 m stačil zblokovať Guľa. V 44. min. unikol Bačík, spätná prihrávka smerovala opäť na Labuna, ktorého bomba z päťky skončila v tvári Šlosára.
Po prestávke hasil brankár Furka kiks svojho obrancu Krška, poradil si aj so strelou D. Pyrku. V 66. min. vyrážal Stefanovič priamy kop Pastvu, dvakrát sa v tutovke ocitol Dirnbach. Hlavičkoval vedľa, v druhom prípade nespracoval loptu. A prišiel rušný záver. V 83. min. Ljubarskij z priameho kopu (18 m) opečiatkoval brvno, v 85. min. uvoľnil D. Oravec uličkou Dirnbacha, vkĺzačka Lišivka "štrajchla" aj jeho nohu a pokutový kop Helbich premenil.

Góly: 17. Guľa, 31. Vurčík, 85. Helbich (11 m). Žlté karty: Labun, Bačík, Lišivka, Ma. Pyrka - Kokanovič, Krško. Vylúčený: 17. J.Lukáč (Humenné). Pred 320 divákmi rozhodoval Ježík. 1. HFC: Stefanovič - M. Paraska, J. Lukáč, Lišivka, Ma. Pyrka - Stankovič (45. D. Pyrka), Čavojský, T. Opiela (82. Mičič), Labun - Ljubarskij, M. Bačík (86. M. Rožník). Tréner: Jozef Škrlík. FK Mesto: Furka - Šlosár, Krško, Helbich, Pastva - Š. Pekár, Kokanovič, Guľa (79. D. Oravec), Pavlovkin - Dirnbach (87. Ma. Oršula), Vurčík (89. Bušík). Tréner Vladimír Rusnák st.

Michalovce - Šaľa 2:1 (2:1)

Prvý polčas bol aj vinou slabých obrán mimoriadne bohatý na šance, do prvej sa už v 6. minúte dostali domáci, strela Gašpara skončila na žrdi a odrazenú loptu vykopol Klusa na rohový kop. Z neho centroval Krakovský na hlavu Jevľanova, ktorého hlavičku brankár Anda vyrazil iba pred Sninského, ktorý vzápätí otvoril skóre - 1:0. Zanedlho prenikol domáci Mar. Adam, ale jeho strela skončila iba na bočnej sieti. Šance sa striedali na oboch stranách a vzápätí mal možnosť Šaľan Peťovský, ale zblízka nechal vyniknúť brankára Ferenca. V 28. minúte sa dostal do zakončenia domáci Jevľanov, ale jeho prudkú strelu Anda vyrazil. Z následného protiútoku najprv Ferenc úspešne čelil bombe Harvilka a vzápätí si poradil aj s dorážkou Oberta. V 32. minúte zahrával nepriamy kop Krakovský, jeho center Vajda predĺžil na Sninského, ktorý zblízka zvýšil na 2:0. Tento stav vydržal iba tri minúty, pretože na opačnej strane sa dostal k zakončeniu Uzola a technickým lobom znížil na 2:1. V 40. minúte strieľal spoza pokutového územia Viskup, jeho strelu Anda vyškriabal pred voľného Mar. Adama, ktorý bol sám pred prázdnou bránou, ale napriek tomu skvelého Andu neprekonal. Po prestávke tempo hry utíchlo, prvá vážnejšia šanca sa zrodila až v 80. minúte, keď po akcii Jevľanova zakončoval Mar. Adam, ale jeho strelu vykopol z prázdnej brány Harvilko. V 84. minúte išiel sám na bránu Šale Jevľanov, brankár Anda ho fauloval, ale následne kryl penaltu Kovalíka. V záverečných minútach mali Michalovce ešte tri stopercentné možnosti poistiť svoje víťazstvo, ale keďže Devečka, Mar. Adam aj Gašpar trestuhodne zlyhali, ostalo pri výsledku 2:1.

Góly: 6. a 32. Sninský - 35. Uzola. ŽK: Šitov, Sninský - Obert, S. Bališ, Mikla, Anda, rozhodoval: Kráľovič - 840 divákov. MFK: Ferenc - Mižík, Kovalík, Vajda, Krakovský - Mar. Adam, Gašpar, Šitov, Jevľanov (85. Devečka), Viskup (62. Ruskovský) - Sninský (78. Hreško). Duslo: Anda - Mikla, Klusa, Cíferský (87. Vojtíšek), Harvilko - Uzola, Obert (42. S. Bališ), M. Vyskoč, Lancz, Tomiš - Peťovský (81. Braun).

Ružomberok B - Košice B 2:0 (0:0)

RUŽOMBEROK. V 5. min. po domácom rohu hlavičkoval Bielák a pri ľavej žrdi stojaci Serenčin na bránkovej čiare zastúpil košického gólmana Pulena. V 35. min. po štandardke hostí Brazílčan Teixeira zblízka hlavou minul ružomberskú bránu. O tri minúty neskôr Pulen vyboxoval Jendriškovu strelu z voleja spoza šestnástky. To, čo sa týka šancí, bolo za prvý polčas všetko. Do prestávky išlo viac-menej o vyrovnanú partiu, na oboch stranách s nepresnosťami vo finálnej fáze. Ružomberčanom vyšiel vstup do druhej poolovice. V 48. min. po faule Janiča na Jurča Sloboda zahrával rohový kop, Pilár hlavou loptu predĺžil na Jurča a ten ju už doklepol do siete. V 69. min. Pilár v sľubnej pozícii vo vnútri šestnástky loptu "zluftoval". V 77. min. domáce vedenie poistil Števko, hlavou po rohu, ktorý zahrával Sloboda. Autor druhého domáceho gólu sa potom ocitol ešte v dvoch nádejných pozíciách. V druhom polčase domáci súpera do ničoho vážnejšieho nepustili.

Góly: 48. Jurč, 77. Števko. ŽK: Janso - Kolbas, rozhodoval: Ihring - 527 divákov. MFK B: Penksa - Mahút, Gallo, Sivčevič, Jurč - Bielák, R. Jendrišek, Sloboda, Kotora (76. Janso) - Pilár (90+. Babic), Števko (90+. Oravec). MFK B: Pulen - Mik. Tóth, Šimko, Teixeira, Mil. Adam - Kolbas - Janič (82. Oros), Ľ. Gajdoš (62. Adamica), Matič, Serenčin - P. Jurčo.

• Podbrezová - Inter 2:1 (0:1). Góly: 51. Gottwald, 58. Kostelný - 17. R. Mihálik , ŽK: 17.

Turňa, 45. Tírer, 89. Hanák - 10. Maroši, 20. F. Kiss, 27. R. Mihálik, 69. A. Hodek, 69. Burza, rozhodoval: Gocník, 1 650 divákov.

• Trenčín - Lučenec 3:0 (1:0). Góly: 14., 56. a 74. Depetris, ŽK: 37. Peciar, 58. Godál, 67. F. Kubík - 52. Bajza, 52. T. Boháčik, 61. Kopecký, rozhodoval: Eperješi, 1 540 divákov.
  • D. Streda "B" - R. Sobota 1:2 (1:2). Góly: 6. I. Kiss - 25. M. Čižmár, 36. Gibala, rozhodoval: Matúš, 220 divákov.