Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
PREŠOVČANIA SA ZAHRÁVALI, NO NAKONIEC SA DOČKALI

Košičania kraľovali na Žitnom ostrove, no nezískali ani bod

Dlhých jedenásť kôl čakali Prešovčania na víťazstvo a v sobotu sa ho aj dočkali. Pravda, zo začiatku trochu šponovali nervovú sústavu fanúšikom, no nakoniec im vyšiel obrat v zápase a mohli sa radovať z troch bodov. Naopak, Košičania zažili sklamanie, keď

Strelec. Autorom víťazného gólu Prešova bol Belejík.Strelec. Autorom víťazného gólu Prešova bol Belejík. (Zdroj: Róbert Sándor)

v Dunajskej Strede boli jasne lepším mužstvom, no vrátili sa domov naprázdno. Zaspali úvody polčasov, a to sa im vypomstilo. Novému kormidelníkovi DAC Chorvátovi Zlatkovi Kranjčarovi tak vyšla premiéra v tejto pozícii.

Prešov - B. Bystrica 2:1 (1:1)

PREŠOV. Tak, ako Prešov ťahal jedenásťzápasovú sériu bez víťazstva, tak čakali Bystričania štyri stretnutia na strelenie gólu. Ten im ponúkli domáci ako na podnose už v 4. min., keď sa po nešťastnom pošmyknutí obrancu Farbáka dostal k lopte Ďuriš a otvoril účet zápasu. Po tomto momente sa východniari dosť trápili. Vážnejšie príležitosti si vypracovali až v závere polčasu. Jósl vypálil vari z 35 metrov a Boroš mal plné ruky práce. Tesne pred odchodom do kabín sa z 25 metrov oprel do lopty Papaj a trafil presne do pravého horného rohu bránky vojakov - 1:1. Vzápätí prakticky z protiútoku sa mohli opäť radovať Bystričania, Vajda však z ideálnej parkety loptu napálil iba do brankára Baláža a Ščastný ju odvrátil na roh. Po výmene strán sa Tatranu darilo výraznejšie. Svoju prevahu zužitkoval v 69. min. Po akcii striedajúceho Penksu a Katonu bol na jej konci Belejík - 2:1. V 78. min. prešovský obranca Farbák opäť vážnejšie chyboval, ku lopte sa dostal striedajúci Tóth, po jeho strele sa však vyznamenal brankár Baláž. Dve minúty pred koncom sa vojaci už radovali, že si z východu prinesú domov bod, no nakoniec boli z toho iba emócie, pretože im rozhodca Šipoš pre ofsajd gól neuznal. Navyše na túto situáciu "doplatil" Tóth, ktorý za nešportové správanie uvidel červenú kartu.

Góly: 44. Papaj, 69. Belejík - 4. Michal Ďuriš, ŽK: 32. Josl, 84. Penksa - 38. V. Gajdoš, 69. M. Pančík, ČK: 88. Miroslav Tóth (Banská Bystrica) za nešportové správanie, rozhodoval: Šipoš, 2 300 divákov. Prešov: J. Baláž - M. Ščasný, Čep, Farbák, Josl - M. Baran - Papaj, Katona, Vršajevič (82. Šafranko) - E. Takáč (46. Penksa), Belejík (90. M. Pekár). B. Bystrica: Boroš - Klučiar, Jarabica, Debnár, Hučko - M. Pančík, Vajda (76. Laksík), Poljovka, V. Gajdoš (65. Janečka) - Michal Ďuriš, Uškovič (57. Miroslav Tóth).

Dunajská Streda - Košice 2:1 (1:1)

DUNAJSKÁ STREDA. Prvú košickú hrozbu ešte Minár odvrátil na roh, keď vyboxoval Kuzmov oblúčik a po následnom rohu mieril Cicman iba vedľa ľavej žrde. Z protiútoku pohrozil po pravej strane Opoku, keď zakombinoval s Boyom, ale Bajevského zakončenie zablokoval obetavý Bašista. V 7. min. doplatila košická obrana na ofsajdový systém, keď Hassan nádhernou uličkou načasoval priamočiaru prihrávku, N´lend vybehol spoza obrancov a zo 17 m prekonal prízemnou strelou Putnockého. Onedlho zazvonilo brvno za Minárovým chrbtom, keď sa na Milinkovičovu strelu domáci brankár iba prizeral. Po polovici polčasu sa k zakončeniu dostal opäť Milinkovič. Spoza šestnástky bez prípravy tvrdo vystrelil, brankár Minár vyrazil len pred seba, no pred Novákom odkopol loptu domáci obranca. K nej sa opäť dostal Milinkovič a s jeho opakovanou strelou si už gólman DAC poradil. Hráči Dunajskej Stredy sa v tom čase prakticky nedostávali k šestnástke MFK. Po rohu Milinkoviča sa na päťke dostal k zakončeniu Škutka, no trafil len obrancu DAC, od ktorého sa lopta odrazila do Bašistu a skončila v rukách Minára. V záverečnej päťminútovke domáca obrana trestuhodne nechala kombinovať pred šestnástkou Milinkoviča, Kuzmu a Dobiasa, a keď aj Gerich podcenil Novákovo postavenie v šestnástke, šikovný košický útočník to využil a z otočky nečakane vyrovnal. Domáci odpovedali bleskurýchle. Novopečenému trénerovi domácich vyšlo odvážne polčasové dvojnásobné striedanie. Bajevski svojimi kľučkami zamotal celú košickú obranu, nádherne prihral striedajúcemu Litovčanovi Beniusisovi, ktorý s dvojdňovým oneskorením presnou gólovou hlavičkou oslávil svoje 29. narodeniny. V 57. min. mal vyloženú šancu Novák, keď si spracoval pekný center, no jeho tvrdá strela tesne minula bránu. V nasledujúcich minútach bola hra rozháraná, kopili sa nepresnosti a mužstvá sa nedostávali k zakončeniu. V závere Košičania vrhli všetky sily do útoku, no Milinkovičova technická strela skončila v náručí brankára DAC, vzápätí Novákovi chýbali milimetre, aby trafil krížnu strelu Juhara. Po prihrávke Nováka trafil Serečin presne k žrdi, no Minár vytiahol perfektný zákrok.

Góly: 7. N´lend, 46. Beniusis - 41. J. Novák, ŽK: V. Varga - K. Kuzma, rozhodoval: Pavlík, 5 256 divákov. D. Streda: Minár - Regedei, Adiaba, V. Varga, Gerich - Osei Opoku (46. Parvin), Abena, Boya, Hassan (78. L. Zápotoka) - Bajevski, N´lend (46. Beniusis). Košice: Putnocký - Kišš, Bašista, R. Cicman, Juhar - Viazanko (78. Serečin), K. Kuzma, Dobias, Milinkovič - J. Novák, Škutka.

Najlepší strelci
  • 15 gólov: Masaryk (Slovan)
  • 11 gólov: Kweuke (Dunajská Streda)
  • 10 gólov: Oravec (Artmedia 7/Žilina 3)
  • 9 gólov: Novák (Košice), Halenár (Artmedia 1/Slovan 8)
  • 8 gólov: Kožuch (Trnava), Adauto (Žilina), Sylvestr (Slovan 2/Artmedia 6)
  • 7 gólov: J. Kozák ml. (Artmedia), Rilke (Žilina), Hruška (Trnava)
  • 6 gólov: Bakoš, Zošák (obaja Ružomberok), Porázik (Dubnica), Saláta (Artmedia), Katona (Prešov), Slovák (Slovan), N´lend (Dunajská Streda)
  • 5 gólov: Štyvar, Vladavič (obaja Žilina), M. Tóth (B. Bystrica), Rák (Nitra), Milinkovič (Košice), T. Zápotoka (Dubnica), Devátý (Trnava), M. Ďuriš (B. Bystrica)
  • PETRŽALKA - TRNAVA 0:0, ČK: 28. Gueye (Trnava), rozhodoval: Vlk, 1 475 divákov.
  • ZLATÉ MORAVCE - SLOVAN 0:3 (0:2). Góly: 7. Valachovič, 38. Slovák, 57. Halenár, ŽK: Pavol Majerník, Macko, Klabal - Dobrotka, Hanek, rozhodoval: Chmura, 3 892 divá kov.
  • DUBNICA - RUŽOMBEROK 1:1 (1:0). Góly: 15. Grendel (z 11 m) - 54. Pešír, ŽK: Pleva, Grendel -
Zošák, Božok, J. Maslo, rozhodoval: Smolák, 1 630 divákov.
  • ŽILINA - NITRA 2:0 (1:0). Góly: 22. a 58. Jež, ŽK: Kopas, Štrba - Tóth, rozhodoval: Kružliak, 1927 divákov.
Program 27. kola
  • Sobota 2. 5. o 14.00: Slovan - Artmedia, o 16.00: B. Bystrica - Dubnica, o 18.00: Ružomberok - D. Streda, o 18.30: Košice - Z. Moravce, o 19.00: Nitra - Prešov
  • Nedeľa 3. 5. o 14.00: Trnava - Žilina

1. Slovan 26 18 5 3 59:15 59
2. Žilina 26 16 5 5 47:18 53
3. Trnava 26 14 7 5 39:25 49
4. Košice 26 10 9 7 35:32 39
5. Petržalka 26 9 9 8 40:30 36
6. D. Streda 26 9 7 10 29:46 34