Korzár logo Korzár
Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

#Chcete sa viac dozvedieť o jednej romatickej tínedžerskej duši?#

Zosypalo sa na náš redakčný talizman Alex(ík)NeviditeľnýMyslím, že Alex je jedna z najromantickejších dievčat, akých duše som kedy poznal. Hoci

Zosypalo sa na náš redakčný talizman Alex(ík)

Neviditeľný

Myslím, že Alex je jedna z najromantickejších dievčat, akých duše som kedy poznal. Hoci niektorí ju poznajú omnoho osobnejšie ako ja, som presvedčený, že toľko romantiky sa hneď len tak u 95 percent príslušníkok "slabšieho" pohlavia nenájde. Alex dokáže v pohode zlomiť srdiečka hocijakého chlap(c)a medzi 17 a 25 rokmi, no ona stále čaká na toho pravého, s ktorým by mohla zažiť romantické chvíľky, a som presvedčený, že raz sa taký aj nájde. Jeden takýto možno aj romantický moment s ňou som zažil i ja. Raz vo štvrtok, keď som tešil, že konečne pôjdem skôr spať, zazvonil mi tesne pred pol desiatou večer telefón. Ak hútate, že volala Alex, je to tak. Zabudla sa v redakcii pri chatovaní na internete, no čo je horšie, naši grafici ju pre istotu aj zamkli, a tak jej jediné spojenie s vonkajším svetom obstarával jedine vynález Tomasa Bella. Priznám sa nevedel som, či sa mám smiať alebo plakať, keď sa ma podľa tónu hlasu trochu poblednutá Alex pýtala, či jej môžem z tejto šlamastiky nejako pomôcť. Keďže som vtedy ešte vlastnil kľúče od redakcie, nasadol som na autobus a vyzdvihol som ju. Mimochodom vrátnik bol dosť prekvapený, keď som mu zvestoval, že idem vyslobodiť jednu zblúdilú dušu. Nakoniec sme sa obaja na tom zasmiali, ale teraz by sa jej podobná zábudlivosť nemusela vyplatiť. Už nemám kľúče...

Palo

Ako som tak práve mohol skonštatovať som prvý človiečik, ktorý môže na našu Alex niečo nabonzovať. Neviem však presne, kde začať, žeby toho bolo až tak veľa? Tak, poporiadku. No, prvý dojem bol asi, ako u každého, kto pozná túto slečnu bez nejakých tých detailných popisov: "Bože, to čo má byť?" Táto frázička sa netýkala jej výzoru, lebo ten je v norme, ak nie až niekde nad ňou, bolo to skôr vystupovanie. Proste poplašená, roztržitá, hlučná, mierne nadrzlá, zvedavá... A nechce sa mi to všetko ďalej menovať - akýsi obraz pravej pubertálnej "holky". Po nejakom tom čase mi však v hlavičke trklo a spýtal som sa najprv seba, a o niečo neskôr aj jej, či taká naozaj je. Zistil som, že v skutočnosti je celkom normálna (čo je síce dosť relatívne), a to na povrchu je len klasický obal - ulita, ktorú si vytvárame všetci. Alexík je celkom fajn, i keď niekedy vie riadne človeka... Ako všetci. Potom len nahodí svoj pohľad šteňaťa a opäť je všetko po starom. Naštvať sa však dokáže poriadne aj ona, napríklad ak sa človek pokúsi odtrhnúť ju od internetu. Stáva sa, čo už...

Lucia

S Alex som toho neprežila až tak veľa, ale aj to málo stojí za to. Ako ste si už mohli prečítať vyššie, je poplašená, roztržitá..., a ja len dodávam, že je aj strašne tvrdohlavá. Napríklad keď si zaumienila, že meno Alexandra je hrozné a skratka Saša ešte horšia, beda tomu, kto by ju tak oslovil. Ja som tú chybu urobila len raz a... ...a dala mi najavo rukami, nohami, hlasom a čo ja viem čím ešte, že jediné správne meno je Alex. Ale ináč je s ňou sranda. Za všetko hovorí West extra dávka a najmä tá cesta domov v natrieskanom autobuse. Ale úplne najväčšia sranda bola, keď ma v jednom nemenovanom košickom "pajzli" zamkla na záchode a nevedela odomknúť. Musela som preliezať cez tú medzeru, čo zvykne byť tak super vysoko. Ešte že zavolala prítomných vojakov, aby mi pomohli. V prvej chvíli som myslela, že ju zabijem, ale keď som videla ten nenormálne smutný psí pohľad, nemohla som. Alex by ste museli jednoducho poznať sami, aby ste chápali, o čom tu píšem.

Katka

Keď sme už pri tom zamykaní, tak na ňu niečo prezradím. (No ale keďže som si stihla všimnúť , že ste to zrejme už raz čítali, ale Nevidietľný to tam dopísal neskôr ako ja, takže to s amlými obmenami ale znoav uvidíte)Tiež je to o zamykaní, ale o troška inom. A len tak mimochodom, tiež ho má na svedomí Alex, ale tentokrát nikoho nazamkla, dala len zamknúť seba. Určite ste už z riadkov predchádzajúcich postrehli, že je závisláčka, presnejšia diagnóza: závisláčka internetová. A čo z toho vyplýva? Sedí na inete, "četuje" s kým kade, kdekomu cez inet popletie hlavu... A niekedy na ňom sedí tak dlho, že je už práca v redakcii hotová, ľudia pomaly z redakcie odchádzajú a Alex? Tá len sedí a četuje a sedí, až všetci odídu a ... a ju tu zamknú. Samo, že ona na to príde, až keď je neskoro. Je zamknutá a ako inak absolútne bezmocná. Duchaprítomnosť prišla až o čosi neskôr. No ale prišla a to je dôvod, prečo si to dievčisko modrooké, pekné, jemné a citlivé v ten osudný večer, neustielalo klávesnicou. (Lebo mám taký tušák, že keby náhodou hej, tak sa jej to tak zapáči, že si to zopakuje častejšie.)

Lenka

Jáj Alex, tak na tú sa mi hrozne hodí pesnička:" Sme také aké sme, sme také aké sme, popletené, pojašené..." A ďalej asi ani netreba pokračovať. Toto stvorenie je síce "poplašňák" prvej triedy, ale presvedčila som sa u nej, že to je len také brnenie a v skutočnosti je úplne iná. Tak bonznem na ňu, že rada píše básne a sem tam ich aj zhudobní, čo by ste na ňu nikdy nepovedali, pretože to od nej málokto čaká a predsa. Ale ináč je to veselá kopa, ktorá má samozrejme svoje chyby. Tá veselosť a ukecanosť sem tam vadí, najmä na poradách, ale zvykli sme si. A ešte mi nedá nespomenúť jej strašne super dlhé vlasy. Čo sa týka jej pracovnej aktivity, tak o tej sa nebudem rozpisovať, však ona vie prečo, však ja jej len skúsim pripomenúť:" No Alex, kedy odovzdáš rozhovor?" Aby dostali priestor aj iný, viac sa radšej rozpisovať nebudem.Jój a zabudla som, s tým netom to radšej nepreháňaj.To bola len dobre mienená rada na záver, veď ty dobre vieš prečo.

Petra

S Alex sa poznám hádam celú večnosť. Najprv sme sa stretli v Zlatej bráne ako malá žaby hrajúce sa na veľké hviezdy. Vraj bola neznesiteľná. Jááá si to nepamätám. Druhýkrát sme sa stretli v podobnej brandži. U tety Evy na dramatickom. No a odvtedy ma Alex prenasleduje ako tieň (len v dobrom). Je to ten najpopletenejší a najzakomplexovanejší človek akého som kedy stretla. A je strašne samodeštruktívna. Ale poviem vám na Alex jednoznačne platí, to hlavné je očiam neviditeľné, dobré vidíme iba srdcom. Rozhodne je to jeden z mála ľudí, ktorému sa dá plne dôverovať a keď ste už na pokraji zrútenia prirúti sa ako voda a strhne vás znovu do života. Niekomu sa iste zdá ťažké mať ju rád, lebo si vždy povie, čo chce, ale mne to na nej veľmi vyhovuje. Viete čo, ja to celé jednoducho zhrniem. Namiesto nemotorných a prázdnych slov...Alex si super presne taká, aká si.

Dušan

Pod hrozbou strašnej smrti spojenou s ukrutným mučením, ktorú mi Alex sľúbila, som sa "dobrovoľne" rozhodol nabonzovať aj ja. Asi ste už všetci z predchádzajúcich textíkov pochopili, že Alex nie je len tak hocikto. Teda okrem toho, že je to taká malá ukecaná a "uchatovaná" potvorka, býva aj častokrát čertovsky rozčertená. Aby ste sa teda vyvarovali jej hnevu, vypracoval som niekoľko rád a pravidiel ako sa správať v jej prítomnosti. Takže:

1. Nikdy jej nešahaj na klávesnicu (ani na nič iné) keď sedí za internetom. V prípade, že je spojenie pomalé (stále píšem o internete) riziko uškrtenia káblom od myši sa zdvojnásobuje.

2. Vyvaruj sa akýmkoľvek narážkam na jej postavu. Ona sama je však jediná, komu sa nepáči.

3. V žiadnom prípade nekomentuj jej prejavy na redakčnej rade. Okno je predsa len trošku vysoko.

4. Ak sa s ňou náhodou (s)pustíš do hádky alebo do menšej výmeny názorov, rýchlo zmeň svoje stanovisko. Stratíš veľa energie a nakoniec ťa aj tak presvedčí, že ona mala pravdu.

Na záver iba toľko: dúfam že Alex - náš redakčný talizman nikdy nestratí svoje úžasné čaro.

Kučierka

Nuž i na mňa prišila rada niečo nabonztovať na Alex. Čím tak začať. S Alex sa poznáme už nejaký ten rôčik a môžem o nej povedať, že je to jedna z najcitlivejších duší aké poznám. Vie počúvať, keď to ten druhý potrebuje, vie poradiť a utešiť, hoci občas to potrebuje práve ona. A v takých chvíľach sa kľudne môže obrátiť na priateľov, ktorých má neúrekom. No len tak so srandy, skús ich Alex spočítať. Okrem toho, že vie krásne ukladať myšlienky na papier a vytvoriť z toho básničky vie aj iným spôsobom dávať na javo svoje vnútorné búrky a všetulinké všetky pocity. Ale to ešte nie je kompletný obraz našej Alex. Tak ako vie byť milá, nežná, zlatá a poslušná a neviem aká, vie byť aj pojašená, zlostná, hádavá, trochu drzá a tak podobne. Ale to jej väčšina toleruje, lebo aj tú najväčšiu drzosť a zlosť vie ukyť za svojími očkami a nežným úsmevom. No a okrem tohto duševného rozpitvávania vám podám aj trochu obrazu o jej telesnej schránke. To by som snáď navýstižnejšie vyjadrila slovami Joža Ráža: " ... a postava, hm, s jej pospisom by básnik asi nemal veľa práce, povedal by len je jemná a žiadúca ako soľ v chlebe..." či tak nejako to je.

Ozaj, každý tu spomína nejakú príhodu s Alex, tak aj ja zalovím vo svojom archíve. Ááá. Už to mám. Pred nejakým tým časom sa bonzovalo na mňa a tam ste si mohli všimnúť čosi, čo si odporovalo. A to Kučierku s rovnými vlasmi. Tak sa teda priznávam. Tie krásne, dlhé rovné vlasy patria Alex. Jedného krásneho dňa, keď sme boli naladené na rovnakej vlnovej dĺžke a obom nám rovnako preskakovalo nás Joško Rabara vyfotil ako dva v jednom. Teda môj "face" a Alexine vlasy.

A na záver ešte P.S.: pre Alex: Ostaň taká aká si, lebo keď sa zmeníš, zabiješ tú krásnu detinskosť v sebe a tým sa zmeníš na niekoho úplne iného. A to by bola škoda.

Joško

Ja sa tak divím, že ma Alex berie ešte ako kamaráta. Ja si to niekedy ani neuvedomím, že som na Alex veľmi zlý. To všetko je ale len a len z lásky. Ja si totiž každého človeka najskôr otypujem, a potom sa podľa toho k nemu správam. A Alex je pre mňa vždy dobrou "strelnicou". "Co je toho příčinou...?" Asi to, že si potrebujem na niekom liečiť svoje komplexy a Alex, prepáč mi to, na tebe sa liečia tak dobre! Len si predstavte, čo by so mnou bolo, keby jej nebolo, už by bola zo mňa asi jedna veľká ľudská troska.

Nezvyknem písať veľa, a ani dnes to neporuším, ale ešte niečo si neodpustím. Alex, zostaň takou akou si, pretože len tak si prerfektná a jedinečná.

Karolinka

Alex, je určite Alex a v žiadnom prípade nie Saša. Ak by ale niekto chcel nebodaj pochybovať o tom, či je Alex ona alebo on, tak už prvý pohľad na našu

(niekedy dost poplašenu) Alex ho nenechá dlho na pochybách. Len tak pre ilustráciu - dlhé blond vlasy, krásne oči ... a zvyšok radšej osobne. Určite to

zapôsobí. Aj napriek tomu, že niekedy vie byť pekne otravná, a ke sa poriadne snaží, tak dokonca lezie na nervy, mám ju veľmi rada (no, vy úchylaci, nemusíte to brať dvojzmyselne) práve preto, prečo mi občas trošku pokazí náladu. Čiže je hrozne ukecaná (ale to si nemáme čo vyčítať), úprimná a vie pekne povedať od

srdca, čo má práve na jazyku a za to som jej vdačná. Neublížila by ani muške, ale niekedy pohľadom zavraždí zopár hnusných parazitov a hneď sa na svete lepšie dycha. Je trošku roztopašná, no keby niekedy vložila do svojej unáhlenosti a sebakritiky (miestami prehnanej) trošku rozvahy, mnohým komplikáciam by sa vyhla. Ale nikto nie je dokonalý a práve tie malé

ochýlky od perfektnosti nás robia zaujimavými, a preto mám Alex rada takú, aká je.

MENO: Donedávna som si ho chcela zmeniť, ale zmierila som sa s tým, že je, aké je. Rozmýšľala som aj nad jeho pôvodom, ale nič logické ma nenapadalo napr. Taká p. Kováčová bola asi niekedy dávno manželkou p. Kováča, ale odkiaľ sa môj prapraprapradeduško dostal k menu Holováč to je mi záhadou až do dnes.

PREZÝVKA: Alex, Alexík, Lexík, Lexa, Alexa, Alexi, Ali, Alík, a jediný kto má volá Saša je môj zlatý fotrík.

OČI: Niektorý ľudia vravia, že môj pohľad niekedy úplne stačí a že si vôbec nemusím v takomto prípade otvoriť svoje nevymáchané ústa.

VZDELANIE: Bolo, je a bude rovnako ako všetko ostatné.

OBĽÚBENÉ TÉMY: Minulé životy, putovanie z jednej duše do druhej, problémy, techno...

ZA ČO BY SI BOLA SCHOPNÁ VRAŽDIŤ: Myslím si, že človek je dosť inteligentný na to, aby si vedel vyriešiť svoje... ja mám na to ústa, ak chcem niekomu niečo vysvetliť. Ale večer, keď si vychutnávam pohodlie a únavu, ktorá sa práve premieňa na spánok a taký hnusný odporný komárisko mi začne bzučať svoje bzzzz pri uchu, vtedy sa nemám chuť rozprávať...

POHLAVIE: Nenechajte sa mýliť tým vyššie uvedeným "Lexa",som rada, že som to, čo som. Neviem si predstaviť, že by som mala byť niečo iné...

ŽIVOTNÉ KRÉDO: Chcem byť slávna a bohatá a pomáhať všetkým chlapcom vo veku 20 - 36, nie však ako Matka Tereza...

PREČO PRISPIEVAŠ DO ŤAHÁKA: Lebo do Playboya ma nezobrali...

NA ČO BY SI NAJARDŠEJ ZABUDLA: Chcem si pamätať všetko, čo sa okolo mňa kedy udialo. Spomienky sú tá najkrajšia vec v živote povedala 60-ročná babička a stratila pamäť.

ZLOZVYKY: Mám...

(red.)

Foto: Josef RABARA

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 4. Crème de la crème po slovensky
 5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 29 272
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 12 179
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 7 903
 4. Po Slovensku na motorke 6 580
 5. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 6 214
 6. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 5 763
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 5 707
 8. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 310
 9. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 4 381
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 3 730
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kúpalisko Delňa.

Ešte ho neotvorili, kúpanie je tam zatiaľ na vlastnú zodpovednosť.


Teraz
Zľava športový manažér HC Košice Gabriel Spilar, prezident klubu Július Lang, hlavný tréner Kalle Kaskinen a asistent trénera Timo Saarikoski.

Rozhovor s Gabrielom Spilarom.


Patrik Fotta 17. jún
Mestská časť Dargovských hrdinov bude revitalizovať priestor pred gréckokatolíckym kostolom.

Letné práce a investície sa už rozbehli.


a 1 ďalší 10 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Jaroslav Haščák.

Previedol svoj podiel v Pente. Súvisí to so stíhaním?


17. jún
Tréner Štefan Tarkovič.

Slováci stále môžu postúpiť.


Juraj Berzedi 19 h
Mária Vargová a Andrej Poracký

Ak sa staráme o obeť, musíme sa starať aj o páchateľa.


18. jún
Podcast Svet medzi riadkami

Sever a juh sú výmysel, vesmír nepozná svetové strany.


Stanka Luppová 17. jún

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop