Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Derby ako remeň skončilo deľbou bodov

Prešov - Zaplnená hala sledovala v sobotu popoludní hádzanárske derby ako remeň. Stretnutie Tatrana so Sečovcami malo totiž skvelú gradáciu, patričnú

kvalitu a aj náležitú atmosféru. Prvá remíza tohoročnej extraligy bola napokon zaslúžená, každý totiž ťahal pílku jeden polčas.

Lepšie začali domáci. Presná streľba Pekára, Tumidalského a Saloku vyhnala už v 7. minúte za stavu 5:2 z brány Shejbala, ani Kakaščík však príliš svojim nepomohol. Prešov vychádzal z výbornej obrany, za ktorou sa darilo aj brankárovi Olejárovi. Keď päť minút pred prestávkou viedli zelenobieli už 11:5, málokto predpokladal dramatickú zápletku. Skúsení hostia však už do prestávky znížili a po zmene strán vysunuli obranu, získavali lopty a naďalej sťahovali náskok Tatrana. V útoku sa Sečovce spoliehali najmä na neomylnosť strelcov pokutových hodov, k dobrému výkonu sa rozohrali najmä Mrva a Chripák. Zemplínčania trpezlivo hľadali Čoreja na pivote, s ktorým si domáci hráči nevedeli rady. Dôležitý úsek zápasu prišiel medzi 37. a 44. minútou. Sečovce otočili stav z 11:15 na 16:15 vo svoj prospech.

Záver bol mimoriadne dramatický. Hostia si udržiaval jedno-dvojgólové vedenie (56. minúta 20:22), napokon však boli radi, že získali bod. Na ihrisko prišiel v prešovskom drese skúsený Žuravľov, v kritických okamihoch dal dva dôležité góly a minútu a pol pred koncom bolo 23:23. Sečovčania mali loptu, ich strelu však najskôr zlikvidoval striedajúci brankár Tatrana Kaminský a následne po netaktickej strate lopty šesť sekúnd pred koncom upravil po protiútoku Doborovodský na 24:23. Hostia rozohrali, k lopte sa dostal Chripák a strelou tak trocha zo zúfalstva hádam z dvanástich metrov zabezpečil deľbu bodov. Hľadisko, v ktorom sa nestratila ani početná skupina sečovských "fans", odmenilo zaslúžene aktérov potleskom na otvorenej scéne.

Tatran: Olejár, Kaminský - Gruca 3, Dobrovodský 3, Saloka 4, Michalik, Tomaš, Tumidalský 3, Bunganič, Dvorožňák 4/1, Žuravľov 2, Pekár 5.

ŠKP: Kakaščík, Shejbal - Kraus 3/3, Jurko 1, Chripák 7/3, Daňo, Servátka 4/2, Čorej 2, Petrišák 3, Zaťko, Szücs 2, Mrva 2.

Pokutové hody: 1/1 - 8/8 (!), vylúčení: 2 - 1. Pred 800 divákmi rozhodovali Maňovský a Vydra.

Medzititul: Hlasy trénerov

Jaroslav Papiernik (Sečovce): "Na naše pomery to bol veľmi dobrý, dramatický a bojovný zápas. V prvom polčase Tatran potvrdil, že je mužstvom budúcnosti uštedril mojim hráčom lekciu z nasadenia a dodržiavania taktických pokynov. Po zmene strán sme vysunuli na jeho nebezpečné spojky obranu a vypracovali si aj náskok. Záver bol taký, aký bol, remíza je podľa mňa zaslúžená."

Peter Krajč (Prešov): "Súhlasím s názorom Jara, remíza je skutočne zaslúžená. Boli sme si vedomí, že ideme hrať so silným súperom. Bola to konfrontácia mladej, nastupujúcej generácie so skúsenosťou. Práve tá sa v určitých fázach prejavila, veľké problémy nám robila vysunutá obrana. V závere sa pre nás zápas nevyvíjal príliš dobre, napokon sme ho však mohli aj vyhrať. Verím, že takú chybu, ako pri vyrovnávajúcom góle, už nevyrobíme. Napriek tomu chcem chlapcom poďakovať za maximálnu bojovnosť a nasadenie."

Medzititul: Ostatné výsledky 5. kola

Košice - P. Bystrica 28:25 (13:15), ŠKP Bratislava - N. Zámky 30:22 (15:10) - predohrané v stredu, Topoľčany - Nitra 21:20 (10:11) - najviac gólov: Goga 7/3, Grunský 5 - Králik 7, Buch 4.

Medzititul: Tabuľka po 5. kole