Hydinári šliapali gólový pochod

Košice - Až štyri nerozhodné výsledky sa zrodili v zápasoch 12. kola tretej futbalovej ligy. Dá sa povedať, že väčšinou podľa očakávania. Darilo sa

aj cementárom z Turne n. B. vo Svidníku. A gólový pochod šliapali čaniansky hydinári, keď energetikov poslali do Veľkých Kapušian s poltuctovou nádielkou. V súboji celkov z dna tabuliek sa zrodila remíza, hoci aj v Sobranciach videli diváci gólovú úrodu.

Program nasledujúceho 13. kola - sobota 16. októbra o 14.00 h: Michalovce - Stará Ľubovňa; nedeľa 17. októbra o 10.30 h: Rožňava - Čaňa; nedeľa 17. októbra o 14.00 h: Turňa n. B. - Košice B, Trebišov - Svidník, Lipany - Veľký Šariš, Humenné B - Prešov B, Veľké Kapušany - Vranov, Svit - Sobrance.

Vranov - Humenné B 2:1 (1:0)

Úvod stretnutia bol vlažný z oboch strán a ani jedno mužstvo nemalo strelecký pokus. Neskôr Vranovčania predsa prevzali taktovku, častejšie sa pokúšali ohroziť brankára Čabalu a ich snahu korunoval po polhodine hry Hajduch vedúcim gólom. Krátko po prestávke ako blesk z jasného neba udreli hostia a prvou strelou na bránu v zápase vyrovnal Karnay. Stretnutie nabralo novú gradáciu a domáci enormným úsilím dosiahli Lazúrom víťazný úspech. V ďalšom priebehu sa hra prelievala na obe strany,, pričom domáci vynechali dobré príležitosti na zvýšenie náskoku, preto sa o výsledok museli obávať až do záverečného hvizdu rozhodcu Ivanova.

Góly: 32. Hajduch, 62. Lazúr - 49. Karnay. Pred 450 divákmi rozhodoval Ivanov. ŽK: Semanco, Palenčík, karas - Fecenko, T. Opiela, J. Opiela, Čabala. ČK: 90. Palenčík, po druhej ŽK.

VRANOV: Babjak - Košuda, Plančár, Palenčík - Petro, Chmúra, Fedor, Hajduch, Semanco - Lazúr (90. Porvazník), Karas.

HUMENNÉ B: Čabala - Macko, Marinič, Fecenko, Balica - T. Opiela, J. Opiela, Bažík, Ďurian - Karnay, Ondík.

Ľubomír KOVAĽ

Prešov B - Lipany 1:1 (1:1)

V stretnutí dvoch rozdielnych polčasov patril prekvapujúco úvod hosťom. Prvú šancu Jakubko nepremenil a tak sa k slovu po prvý raz dostali domáci. Prvá strela znamenala prvý gól z kopačky Kaminského. Odeva však naďalej diktovala tempo a o štyri minúty sa presadila vyrovnávajúcim gólom po hlavičke Jakubka. Druhý polčas s podporou silného vetra sa hral v réžii Prešovčanov. Z prevahy však Tatranci vyťažili tri nastrelené brvná.

Góly: 14. P. Kaminský - 18. Jakubko. Pred 280 divákmi rozhodoval Tkáč. ŽK: nikto.

PREŠOV B: Miščík - Piatka, Kubalík, Trutz, P. Kaminský, Kovalík, Chovan, A. Kočiš, Bednár, Adam (76. Franta), Dic (60. T. Porochnavý).

LIPANY: Pillár - Guzy, Šuhaj, Verbovský, Mišenčík, Smetanka, M. Angelovič (66. Slanina), Liščinský, Senderák (88. Šurin), Džumurat.

Ján LEŠKO

Sobrance - Rožňava 3:3 (3:2)

V stretnutí dvoch celkov z konca tabuľky sa hral celkom zaujímavý futbal. Boli to hostia, ktorí sa ujali vedenia po nádhernej strele Tyčiaka. Domáci po góle zvýšili obrátky čoho výsledkom bolo obrátenie stavu zásluhou presnosti Gomboša a o čosi neskôr aj Záhorčáka. Z ojedinelého útoku hostia v 39. minúte vyrovnali, ale pár sekúnd pred prestávkou po centri z ľavej strany krásnym volejom dostal Nazad Sobrance do vedenia. Po prestávke sa hralo viac-menej medzi šestnástkami, no Doležal po samostatnom úniku stihol vyrovnať a určiť spravodlivú remízu.

Góly: 26. Gomboš, 31. Zahorčák, 45. Nazad - 15. Tyčiak, 39. Lohyňa, 78. Doležal. Pred 300 divákmi rozhodoval Zubka. ŽK: Byra - Lörincz, Dávid, Doležal.

SOBRANCE: Mindžák - Horvat, Byra (78. Lukačko), Gomboš, Zahorčák (80. Macejka), Paško, Serdi, V. Zajac (62. Tutko), Roško, Timočko, Nazad.

ROŽŇAVA: Šiška - Čilík, Leng, Dávid, Lörincz, Škarbek, Stehlo, Lohyňa, Doležal, Tyčiak, Hronec.

Milan PROKOP

Svidník - Turňa n. B. 1:3 (0:2)

Dôležitý moment súboja prišiel v 12. min., keď po ofsajdovej situácii sa rútil na domáceho brankára Krišku hráč cementárov Danko. Domáci gólman vybehol, chytil pred šestnástkou loptu, iné mu totiž neostávalo a zato ho rozhodca vylúčil. Nahradil ho Bíroš, keď útočník Kokuľa musel pre vylúčenie spoluhráča tiež opustiť ihrisko. Nerozchytaný náhradník sa nestihol ani dotknúť lopty a z priameho kopu zaznamenal vedúci gól Kosturko. Svidničania si aj v oslabení vypracovali šance, ale Harakaľ a P. Sabol ich nevyužili. Naopak Pelegrín dvoma gólmi zvýšil na 0:3 a tým bolo o bodoch rozhodnuté. V druhom polčase sa síce celok spod Dukly snažil o skorigovanie výsledku, no ich čestný úspech padol až v úplnom závere merania síl.

Góly: 88. Bochin - 14. Kosturko, 24. a 55. Pelegrín. Pred 400 divákmi rozhodoval Firkaľ. ŽK: nikto. ČK: 12. Kriško za úmyselné chytenie lopty mimo šestnástky.

SVIDNÍK: Kriško - Piršč, Ružvoň, Pustý, P. Sokol, Banha, Paňko, Harakaľ, Kokuľa (12. Bíroš), Bochin, Kizák.

TURŇA N. B.: Feke - Sasák, Grác, Tomašiak, Kosturko, Cehelník (46. Korínek), Danko, Híľovský, Béreš (79. Demjan), Seleš (46. Jaklovský), Pelegrín.

Vasiľ ŠTEFANCO

Veľký Šariš - Trebišov 2:1 (2:0)

Do prestávky hrali dobre, vypracovali si viac gólových príležitostí a z nich boli dva razy úspešný. V druhom polčase sa hra vyrovnala a hostia znížili. Na oboch stranách sa vyskytli ešte príležitosti, ale na výsledku sa už nič nezmenilo. Bývalý druholigista sa v pivovarníckom mestečku futbalovo veľmi nezaskvel.

Góly: 23. Skalka, 37. Džubinský - 62. M. Tóth. Pred 450 divákmi rozhodoval Mano. ŽK: Bicák, Skalka - Mar. Sabo, Niang.

VEĽKÝ ŠARIŠ: J. Kaminský - K. Matej, Džubinský, Mat. Vasiľ, Bahno, Humenyuk, Skalka, Šimon (87. Vytykač), Šesták (53. Marciňák), Bicák (74. Molčan), Župa.

TREBIŠOV: Falatovič - Mar. Sabo, Niang, Andraščík, Michalec, Černej, Hartl, Takáč, M. Tóth, Maličký, Gaži.

Miloš LEHNER

Čaňa - Veľké Kapušany 6:2 (3:2)

Diváci videli v Čani technický futbal, osem gólov a zaslúžené vysoké víťazstvo hydinárov. Najprv Kohút z 20 m rozvlnil delovkou sieť Babiaka a nasledoval prvý vážnejší útok hostí, z ktorého A. Nagy vyrovnal. Hydinári potom rýchlymi a kombinačnými peknými akciami nedali hosťom šancu a dvoma gólmi Maďaríka a Knapíka, i jedným Serbina ich poslali domov s poltuctovou nádielkou. Bojovný výkon Kapušančanov nestačil na rozstrieľaného súpera, ktorý potvrdil zlepšené výkony z posledných dvoch zápasov a treba dodať, že obzvlášť pri chuti bol kapitán Čane Knapík, ktorý okrem dvoch zásahov do siete na ďalšie tri prihrával. Hostí pred debaklom nezachránila ani výmena brankára v prestávke.

Góly: 11. Kohút, 22. a 65. Maďarík, 31. a 86. Knapík, 83. Serbin - 20. A. Nagy, 30. Dudáš. Pred 500 divákmi rozhodoval Kovanič. ŽK: P. Vasiľ.

ČAŇA: Štovka - Hudák, Pet. Stanek (46. Mižák), Kohút (63. S. Matej), Jurčo, Gadžo, P. Sabol, Škovran, Serbin (85. Stolár), Knapík, Maďarík.

VEĽKÉ KAPUŠANY: Babiak (46. Hrabčák) - Demes, Lizák, Siksa, R. Melník, P. Vasiľ, Gajdoščík (87. Valenčin), J. Tóth, A. Nagy, T. Nagy (80. Majoroš), Dudáš.

Tibor ZITRICKÝ

Stará Ľubovňa - Svit 2:2 (0:1)

Zápas popredného celku tabuľky u nováčika priniesol zaujímavý priebeh. V úvode mali šance domáci Šomský a J. Pavlišin, nedali, ale v 23. min. ich brankár urobil chybu v rozohrávke, keď zle vykopol a Lelkeš to potrestal gólom. V druhom polčase bolo stretnutie ďalej veľmi kvalitné, hostitelia najprv vyrovnali z jedenástky, ktorú rozhodca odpískal za faul na Kováča a v 78. min. ešte čerstvý hráč na ihrisku Aceski zvýšil hlavou na 2:1 v prospech Starej Ľubovne. Hostia napokon ešte stačili vyrovnať tesne pred koncom.

Góly: 53. R. Pavlišin (z 11 m), 78. Aceski - 23. Lelkeš, 89. Beňo. Pred 1345 divákmi rozhodoval Kožuško. ŽK: Kroták, Mar. Vasiľ - Vajčák.

STARÁ ĽUBOVŇA: Majerník - J. Pavlišin, Čekan, Rybovič, M. Jarabinský, Kroták, Kováč (72. Aceski), Šomský (46. Pisarčík), Vira (65. Kačmarčík), R. Pavlišin, Mar. Vasiľ.

SVIT: Marušák - Vitko, Kubičko, Laičák, Beňo, Fuchs, Mlynár (73. Fajčík), Sabo (65. Kliment), Lelkeš, Tišťan (83. Hudač), Tomek.

Michal MOJCHER

Košice B - Michalovce 2:2 (0:0)

Vo VŠA sa hral vzhľadom na výšku súťaže veľmi dobrý zápas. V jeho úvode nepremenili veľmi dobré príležitosti najprv hosťujúci Kozár a potom domáci P. Lipnický a dva razy Jurko. V prvom polčase sa aj dosť taktizovalo, hoci súperi využívali každú možnosť na zakončovanie. Po zmene strán z nenápadnej akcie striedajúceho Surmina dali Zemplínčania vedúci gól, ale o dve minúty vyrovnal Rusinko z pokutového kopu za ruku hosťujúceho obrancu. Rezerva 1. FC sa potom ujala vedenia zásluhou agilného Oravca, ale Michalovčania v poslednej minúte zachránili remízu, keď ešte predtým mohli "béčkari" zvýšiť a potvrdiť svoje víťazstvo.

Góly: 50. Rusinko (z 11 m), 73. Oravec - 48. Senjuž, 90. Kozár. Pred 150 divákmi rozhodoval Dioszegi. ŽK: P. Lipnický - Gabák, Kašník.

KOŠICE B: Várady - Juhás, Jurko (80. Ivan), Zábavník, Beňo, Hlouček, P. Lipnický, Rusinko, D. Lipnický, Luka (90. Gajdoš), Oravec.

MICHALOVCE: Moroz - Maliňák, Gabák, Čižmár (46. Surmin), Kašník, Capík, Kozár, Mariov, Senjuž, Koleník, Mašteník (72. Soták).