Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Prešovskí volejbalisti priviezli cenné dva body z Pasienkov

Myjava/Bratislava - Výjazdom na západné Slovensko uzavreli volejbalisti VK PU Prešov účinkovanie v prvej etape základnej časti extraligy. Figurujú po

nej na lichotivom piatom mieste tabuľky a od Dunaja si priviezli po piatkovej prehre na Myjave cenné víťazstvo s jedným z hlavných priamych tabuľkových konkurentov, Interom.

Myjavčania rozhodli zápas s Prešovom najmä svojim kvalitným podaním, ktoré neboli hostia schopní kvalitne odprijímať. Pravda, domáci boli v tomto zápase výraznými favoritmi, aj keď ich trocha zožierala nervozita, lebo na prešovskej lavičke sedel tréner Daniel Oravec, ktorý na kopaniciach pôsobil ešte nedávno. "Myjava ma ničím nezaskočila, hral to, na čo sme sa pripravovali. Neboli sme však schopní eliminovať jej účinný servis a útok, čo boli rozhodujúce atribúty. S výnimkou druhého setu, kedy chlapci rezignovali a prestriedal som zostavu, však odohrali vcelku vyrovnaný zápas, snažili sa, ale na kvality súpera tentokrát nestačili," zhodnotil piatkové vystúpenie prešovský tréner.

Sobotňajší duel proti Interu mal nepríjemnú predohru. "Ochorel Dušan Müncner, dvakrát sme ho viezli na pohotovosť a to sa neodzrkadlilo priaznivo na psychike hráčov. Do zostavy sa tak dostal Vokál, ktorý zažil na Pasienkoch krst v základnej zostave." Ani súper však nebol po piatkovej prehre s Humenným v dobrom rozpoložení, na interistoch bol viditeľný psychický tlak, lebo doposiaľ predsezónne ambície napĺňajú len málo.

V prvom sete bol vývoj dlho vyrovnaný, koncovku však zvládli vďaka kvalitnejšiemu príjmu a blokom Prešovčania. Druhý set mal podobný vývoj, avšak VK PU doplatilo na vlastné chyby a umožnilo súperovi vyrovnať. Na bloku potom nahradil Vokála z núdze mladý kadetský reprezentant Sopko, pôvodne smečiar, ktorý prispel svojim dielom k tomu, že v ďalších dvoch dejstvách dominovali prešovskí volejbalisti a odviezli si z Bratislavy veľmi cenné víťazstvo. "Vyhrali sme najmä vďaka lepšiemu príjmu a prihrávke, ťažili sme aj z dobrej nahrávky Nagypála. Podali sme komplexnejší výkon, než domáci, chlapci sa vzácne vzájomne vyrovnali v počte získaných bodov," zhodnotil úspešný sobotňajší večer D. Oravec.

Zo zápisu: Spartak Myjava - VK PU Prešov 3:0 (22, 9, 23). Hralo sa 59 mniút, 250 divákov. VK PU: Nagypál, Müncner, Škvarek, Vartovník, Gešperík, Šalata (libero Vlkolinský, Vokál, Sopko, Soták).

Inter Bratislava - VK PU Prešov 1:3 (-20, 19, -20, -19). Hralo sa 105 minút, 250 divákov. VK PU: Nagypál, Vokál, Škvarek, Vartovník, Gešperík, Šalata (libero Vlkolinský, Sopko, Soták).

Súhrn ostatných výsledkov 5. dvojkola extraligy volejbalistov - Piatok: Petrochema Dubová - Matador Púchov 0:3 (-27, -27, -22), Stavbár Žilina - VKP Bratislava 3:0 (20, 18, 22). Sobota: Petrochema Dubová - VKP Bratislava 3:0 (17, 22, 23), ŠK Stavbár Žilina - Matador Púchov 2:3 (-27, 21, -18, 16, -8).