Korzár logo Korzár
Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Miss vysokých škôl sa stala Lenka Minarčíková z Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity

Prešov - "Pravdupovediac som víťazstvo vôbec neočakávala, mala som iný tip. Som teda prekvapená, ale som veľmi rada," tieto vety nám po vyhlásení

výsledkov Miss vysokých škôl prezradila študentka Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity Lenka Minarčíková. Kým nám však šťastná víťazka mohla povedať tieto slová, musela absolvovať zopár napätých chvíľ na javisku Mestskej haly v Prešove. Hala bola zaplnená, na Miss vysokých škôl Prešovského a Košického kraja sa prišlo v utorok večer zabaviť asi päťtisíc ľudí. Súťaž o najkrajšiu vysokoškoláčku zorganizovalo prešovské rádio Flash, v spolupráci s Korzárom a Mestskou správou služieb pri príležitosti dňa študentov a šiestych narodenín rádia. O titul miss si prišlo zabojovať desať odvážnych finalistiek z prešovských a košických vysokých škôl.

V mestskej hale sa skutočne bolo na čo pozerať. A nielen na súťažiace vysokoškoláčky. Dramaturgia tejto niekoľkohodinovej akcie bola vyvážená, takže návštevníci nemali čas na nudu. Celú šou odštartovala domáca kapela Stopa, o zábavu sa postaral vranovský Drišľak. K zdarnému priebehu a gradácii prispel aj moderátor rádia Flash Mišo Hudák, ktorý je priam stvorený entertainer na akcie podobného typu. Po "predstavovačke" finalistiek, a vystúpení košickej dancefloorovej formácie D: Night začala pre súťažiace voľná disciplína. Tá zvykne byť kameňom úrazu pri takýchto podujatiach. Najmä kvôli podobnosti jednotlivých čísel, ktoré zväčša tvorí tanec. Aj tentokrát prevládal tanec, napriek tomu sa bolo na čo pozerať. Lucia Onuférová, študentka Fakulty prírodných a humanitných vied (FHPV) Prešovskej univerzity, sa ako jediná predstavila s ľudovým tancom, úspech zožala aj Dáša Kačalová z rovnakej školy, ktorá predviedla tanečnú etudu z filmu Pomáda. Len ten prešovský Travolta sa akosi nepodaril. To isté by sa dala povedať aj o partnerovi, ktorý sa hral na Patricka Swayzeho a sprevádzal súťažiacu Lenku Sekerákovú pri Hriešnom tanci. Tanec bol ďalej zastúpený rumbou, rock and rollom, rovnošatou mažoretky a "horúcim" sólo tancom Evy Švenkovej, ktorá mala úspech nielen u prešovského publika, ale aj u poroty a korzárskych čitateľov. K tomu sa však ešte dostaneme... "Netanečnú zložku" voľných disciplín tvoril fitness - veď čo iné už by mohla predviesť Prešovčanka Adriana Bochňová, známa fitnesska, ktorá študuje na FPHV PU v Prešove. Spev bol zastúpený interpretáciou piesne Jana Nedvěda a hudobné nástroje zastupovala flauta. Na tú hrala neskoršia miss Lenka Minarčíková, ktorej sme sa opýtali, či nemala trému vystúpiť s hrou na flautu pred päťtisíchlavým davom?

"Mala som trému, a tak to aj dopadlo. Trošku som sa pomýlila, pokazila to, ale čo už. Stalo sa." Takto to vyzeralo z pódia, v hľadisku nejakú chybičku zrejme nikto nepostrehol.

Po krátkom vstupe kapely No Name prišiel na pódium Mišo Hudák v červených trenírkach a so záchranárskym plavákom. Imidž Mitcha Buchanana z Poberežnej hliadky, ktorý si Mišo Hudák vyskúšal už na letnej súťaži Miss Domaša - Valkov ´99, zabral aj tentokrát. Publikum sa bavilo, ale viac bolo zvedavé na "missky" v plavkách, než na Hudáka v trenkách.

Pri promenáde v plavkách sa bolo na čo pozerať. Štatisticky zhrnuté sa miery pohybovali vo veľkostiach: prsia 85 až 90, pás 59 až 63 a boky 88 až 93 centimetrov. Promenáda bola pre finalistky Miss vysokých škôl poslednou disciplínou, no do vyhlásenia výsledkov si museli ešte dlho počkať. Šou práve gradovala. Po vystúpení domácich DX Sons, o ktorých sa neoplatí písať, pretože v Prešove vystupujú na každej možnej akcii, prišlo na rad vyhodnotenie výsledkov dotazníka korzárskych čitateľov o najlepšieho moderátora, moderátorku a reláciu rádia Flash. Výsledky sú už dlhší čas známe, víťazmi sú Mišo Hudák, Beatrice Szabóová a Hulá Hop.

Na pódiu Mestskej haly sa Prešovčanom po dlhšom čase koncertne predviedla domáca kapela Peha, ktorej speváčka Katarína Knechtová je vystrihaná úplne nakrátko. Po Pehe nasledoval ďalší z vrcholov večera. Vyhlásenie výsledkov Miss Korzár. Najkrajšou vysokoškoláčkou sa, ako sme už naznačili, podľa vašich hlasov stala dvadsaťjedenročná Eva Švenková. Prezradíme, že získala aj titul I. vicemiss vysokých škôl.

"Viac si cením Miss Korzár. Tam rozhodovali podľa svojej vôle čitatelia, a mám radosť, že podporili práve mňa. Naviac som tiež čitateľkou Korzára," odvetila nám na otázku, či si viac cení titul Miss Korzár alebo I. vicemiss vysokých škôl. O samotnom víťazstve povedala: "Vôbec som toto prvé miesto nečakala. Je to naozaj fajn, som rada, že mi korzárski čitatelia poslali toľko hlasov a ďakujem im."

Chceli sme vedieť, aké sú Evine záľuby. "Zaujímam sa o módu, rada čítam..." Čo napríklad? - dobiedzali sme. "Napríklad Korzár," s úsmevom odpovedala Miss Korzár a dodala, že z literatúry sa jej najviac páčia ľúbostné príbehy. Od Korzárov dostala Eva Švenková fotoaparát a kozmetický masážny strojček. Opýtali sme sa, či sa jej zíde. "Skúsim to. Nič také som zatiaľ ešte nemala, takže to vyskúšam."

Ako nám ďalej prezradila, ešte nikdy nebola na podobnej súťaži krásy. Na Miss vysokých škôl ju posielala mama aj teta, ale prihlásil ju priateľ. A chystá sa absolvovať nejakú ďalšiu podobnú súťaž? "Nie. Doma ma síce prehovárajú, ale nechystám sa."

V súťaži Miss Korzár získala druhé miesto Dáša Kačalová, tretia skončila Katarína Fialová.

Organizátori Miss vysokých škôl šikovne vymysleli súťaž o cenu Miss sympatia. Stať sa ňou mala tá finalistka, ktorá medzi obecenstvom vyzbiera najviac peňazí. Najlepšie sa darilo Kataríne Fialovej z košickej Ekonomickej univerzity, ktorá "vyryžovala" takmer tisícosemsto korún. Dokopy sa vyzbieralo skoro deväťtisíc, ktoré poputujú detskému domovu na Požiarnickej ulici v Prešove.

Pred vyhlásením oficiálnych výsledkov Miss vysokých škôl Prešovského a Košického kraja vystúpila Nuda. Ide o mladú prešovskú formáciu, ktorej hudba má od názvu ďaleko. Nezapreli svoje veľké vzory z I.M.T. Smile, čo podporil nečakaným vystúpením aj líder tejto v súčasnosti najúspešnejšej skupiny na Slovensku Ivan Tásler, ktorý sa objavil na pódiu. Zahral a zaspieval s Nudou svoj veľký hit Ľudia nie sú zlí, pričom refrén odspievala celá hala.

A potom to prišlo... Na pódium sa vedľa Miša Hudáka postavil predseda poroty - prednosta Krajského úradu v Prešove Jozef Polačko, povestný to odborník na ženskú krásu. Vyhlásil oficiálne výsledky.

Druhou vicemiss sa stala devätnásťročná Lucia Bullová z Fakulty podnikového hospodárstva Ekonomickej univerzity v Košiciach (výška: 170 cm, váha 52 kg, miery 88 - 60 - 88). Práve ju tipovala konečná víťazka Lenka Minaričová za najväčšiu favoritku, spolu s Luciou Onuférovou.

"Tretie miesto ma veľmi potešilo a priznám, že som ho nečakala," povedala nám I. vicemiss vysokých škôl, ktorá sa do súťaže prihlásila sama, na podnet známych. A čo ju najviac baví? "Nedávno som sa začala venovať modelingu, takže možno aj toto ma priviedlo na súťaž. Veľmi rada športujem - robím aerobic, kedysi som tancovala aj rock and roll, ktorý som mala aj v zostave vo voľnej disciplíne."

Predseda poroty Jozef Polačko prečítal aj ďalšie dve mená - prvú vicemiss Evu Šenkovú (výška: 172 cm, váha: 50 kg, miery: 89 - 63 - 89) a víťazku Lenku Minarčíkovú (výška: 170 cm, váha: 50 kg, miery: 88 - 60 - 90). Predseda poroty Jozef Polačko rozhoduje na krajskom úrade o rôznych veciach. Spýtali sme sa ho teda, ako sa mu rozhodovalo v porote a čo je ťažšie?

"Väčšinou nie som vo výberových komisiách, to robia moji zamestnanci, ja rozhodujem nakoniec. Dnes som bol v takzvanej výberovej komisii, čiže v porote a nebolo to jednoduché rozhodovanie. Tie naše východniarky sú všetky pekné. Rozhodli sme ako rozhodli, všetky sa nám páčili."

Porote sa teda síce všetky páčili, vyhrať však mohla len jedna. Niektoré finalistky, ktoré sa umiestnenia v prvej trojke nedočkali, vyzerali viac než sklamane. Sem tam kvapla aj nejaká tá slzička.

Víťazka Lenka Minarčíková však žiarila spokojnosťou. Bola to jej prvá súťaž a hneď prvé víťazstvo. Chystá sa v takomto dobrom kurze pokračovať?

"Zatiaľ vôbec neviem, čo budem ďalej robiť," priznala Miss vysokých škôl, ktorej najväčším koníčkom je hádzaná, ktorú hrá za Prešov už desať rokov.

A ako bol s podujatím spokojný riaditeľ rádia Flash Vladimír Kačmár:

"Ja som veľmi spokojný. Ľudia sa bavili, čo bolo, podľa mňa, hlavným účelom tejto akcie." Na otázku, či je spokojný aj s misskou, po zamyslení odvetil: "V podstate áno. Áno, spokojný. Z prvých troch missiek sa môj tip nejako veľmi nelíšil."

Akciu v Mestskej hale ukončilo vystúpenie Iné kafe a Flashpárty s Radovanom Kollarčíkom. Pre pozvaných hostí sa však pokračovanie konalo na inom mieste, vo Flash Clube - Čierny orol, kde sa hodovalo na recepcii.

Miss Korzár ste zvolili vy, čitatelia, svojimi hlasmi. Svoje tipy ste posielali na lístočkoch, spomedzi nich sme vyžrebovali Annu KUCHÁROVÚ, Bajkalská 2, Prešov, ktorá získava večeru pre štyri osoby podľa vlastného výberu v latinsko-americkej reštaurácii LACUCARACHA na Hlavnej ulici 72 v Prešove. Výhru si pani Kuchárová môže vyzdvihnúť na marketingovom oddelení Hlavná 69, Prešov.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 3. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
 4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
 9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
 10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
 1. Úpravy automobilov pre ZŤP
 2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
 3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
 8. Tovar vám vynesú na miesto, ktoré ukážete prstom
 9. Slováci sú pri výbere investičných produktov čoraz náročnejší
 10. Humenčanov čakajú extra zľavy
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 27 278
 2. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 23 159
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 17 209
 4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 14 044
 5. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 13 311
 6. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 10 055
 7. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 208
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 9 061
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 8 941
 10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 758
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

NAKA zasahuje v Košiciach, dôvodom sú drogy

Počas akcie Dispečer zadržali dve osoby.

Počas zásahu vykonala NAKA tri domové prehliadky a tri prehliadky nebytových priestorov.

Plošné testovanie vyskúšajú na Bardejove. Mesto ešte nevie nič

Zatiaľ iba okresný úrad dal armáde kontakty.

Ilustračné foto.

V Snine ručne dotrieďovali odpad. Chcú poznať mieru triedenia obyvateľmi

V meste vyprodukujú ročne na hlavu približne tristo kilogramov odpadu.

Mesto Snina sa zapojilo do ručného dotrieďovania odpadu. Od analýzy si sľubuje lepšie triedenie odpadu.

Cétečko a lôžka. Roky prázdny nemocničný dom duchov je plný vecí

V nevyužívanej budove tečie voda, svietia svetlá, funguje výťah.

Zdravotníci a pacienti sa síce z historického pavilónu odsťahovali, ale väčšina zariadenia s nimi neodišla.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Armáda predstavila základný plán celoplošného testovania

Ministerstvo obrany identifikovalo päťtisíc odberných miest.

Testovanie obyvateľov na Covid-19 v odberovom centre v Košiciach.
Premiér Matovič s testom na Covid-19.

Za vyliečených považujú ľudí aj bez testu. Je to podložené výskumom, tvrdia hygienici

Aj bez testu môže karanténu ukončiť len lekár alebo hygienik.

Ilustračné foto.

Koronavírus na Slovensku: Máme nedeľný rekord, nákaza sa šíri v rodinách a práci (minúta po minúte)

Na Slovensku pribudlo za nedeľu 860 ľudí pozitívne testovaných na nový koronavírus. Laboratóriá otestovali 5 025 vzoriek. Pribudli aj štyri úmrtia pacientov s Covid-19, celkovo si pandémia vyžiadala 92 obetí. Vyliečilo sa ďalších 177 osôb. Aktívnych prípadov nákazy je 23 067.

Testovanie na nový koronavírus.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop