Korzár logo Korzár
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Miss vysokých škôl sa stala Lenka Minarčíková z Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity

Prešov - "Pravdupovediac som víťazstvo vôbec neočakávala, mala som iný tip. Som teda prekvapená, ale som veľmi rada," tieto vety nám po vyhlásení

výsledkov Miss vysokých škôl prezradila študentka Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity Lenka Minarčíková. Kým nám však šťastná víťazka mohla povedať tieto slová, musela absolvovať zopár napätých chvíľ na javisku Mestskej haly v Prešove. Hala bola zaplnená, na Miss vysokých škôl Prešovského a Košického kraja sa prišlo v utorok večer zabaviť asi päťtisíc ľudí. Súťaž o najkrajšiu vysokoškoláčku zorganizovalo prešovské rádio Flash, v spolupráci s Korzárom a Mestskou správou služieb pri príležitosti dňa študentov a šiestych narodenín rádia. O titul miss si prišlo zabojovať desať odvážnych finalistiek z prešovských a košických vysokých škôl.

V mestskej hale sa skutočne bolo na čo pozerať. A nielen na súťažiace vysokoškoláčky. Dramaturgia tejto niekoľkohodinovej akcie bola vyvážená, takže návštevníci nemali čas na nudu. Celú šou odštartovala domáca kapela Stopa, o zábavu sa postaral vranovský Drišľak. K zdarnému priebehu a gradácii prispel aj moderátor rádia Flash Mišo Hudák, ktorý je priam stvorený entertainer na akcie podobného typu. Po "predstavovačke" finalistiek, a vystúpení košickej dancefloorovej formácie D: Night začala pre súťažiace voľná disciplína. Tá zvykne byť kameňom úrazu pri takýchto podujatiach. Najmä kvôli podobnosti jednotlivých čísel, ktoré zväčša tvorí tanec. Aj tentokrát prevládal tanec, napriek tomu sa bolo na čo pozerať. Lucia Onuférová, študentka Fakulty prírodných a humanitných vied (FHPV) Prešovskej univerzity, sa ako jediná predstavila s ľudovým tancom, úspech zožala aj Dáša Kačalová z rovnakej školy, ktorá predviedla tanečnú etudu z filmu Pomáda. Len ten prešovský Travolta sa akosi nepodaril. To isté by sa dala povedať aj o partnerovi, ktorý sa hral na Patricka Swayzeho a sprevádzal súťažiacu Lenku Sekerákovú pri Hriešnom tanci. Tanec bol ďalej zastúpený rumbou, rock and rollom, rovnošatou mažoretky a "horúcim" sólo tancom Evy Švenkovej, ktorá mala úspech nielen u prešovského publika, ale aj u poroty a korzárskych čitateľov. K tomu sa však ešte dostaneme... "Netanečnú zložku" voľných disciplín tvoril fitness - veď čo iné už by mohla predviesť Prešovčanka Adriana Bochňová, známa fitnesska, ktorá študuje na FPHV PU v Prešove. Spev bol zastúpený interpretáciou piesne Jana Nedvěda a hudobné nástroje zastupovala flauta. Na tú hrala neskoršia miss Lenka Minarčíková, ktorej sme sa opýtali, či nemala trému vystúpiť s hrou na flautu pred päťtisíchlavým davom?

"Mala som trému, a tak to aj dopadlo. Trošku som sa pomýlila, pokazila to, ale čo už. Stalo sa." Takto to vyzeralo z pódia, v hľadisku nejakú chybičku zrejme nikto nepostrehol.

Po krátkom vstupe kapely No Name prišiel na pódium Mišo Hudák v červených trenírkach a so záchranárskym plavákom. Imidž Mitcha Buchanana z Poberežnej hliadky, ktorý si Mišo Hudák vyskúšal už na letnej súťaži Miss Domaša - Valkov ´99, zabral aj tentokrát. Publikum sa bavilo, ale viac bolo zvedavé na "missky" v plavkách, než na Hudáka v trenkách.

Pri promenáde v plavkách sa bolo na čo pozerať. Štatisticky zhrnuté sa miery pohybovali vo veľkostiach: prsia 85 až 90, pás 59 až 63 a boky 88 až 93 centimetrov. Promenáda bola pre finalistky Miss vysokých škôl poslednou disciplínou, no do vyhlásenia výsledkov si museli ešte dlho počkať. Šou práve gradovala. Po vystúpení domácich DX Sons, o ktorých sa neoplatí písať, pretože v Prešove vystupujú na každej možnej akcii, prišlo na rad vyhodnotenie výsledkov dotazníka korzárskych čitateľov o najlepšieho moderátora, moderátorku a reláciu rádia Flash. Výsledky sú už dlhší čas známe, víťazmi sú Mišo Hudák, Beatrice Szabóová a Hulá Hop.

Na pódiu Mestskej haly sa Prešovčanom po dlhšom čase koncertne predviedla domáca kapela Peha, ktorej speváčka Katarína Knechtová je vystrihaná úplne nakrátko. Po Pehe nasledoval ďalší z vrcholov večera. Vyhlásenie výsledkov Miss Korzár. Najkrajšou vysokoškoláčkou sa, ako sme už naznačili, podľa vašich hlasov stala dvadsaťjedenročná Eva Švenková. Prezradíme, že získala aj titul I. vicemiss vysokých škôl.

"Viac si cením Miss Korzár. Tam rozhodovali podľa svojej vôle čitatelia, a mám radosť, že podporili práve mňa. Naviac som tiež čitateľkou Korzára," odvetila nám na otázku, či si viac cení titul Miss Korzár alebo I. vicemiss vysokých škôl. O samotnom víťazstve povedala: "Vôbec som toto prvé miesto nečakala. Je to naozaj fajn, som rada, že mi korzárski čitatelia poslali toľko hlasov a ďakujem im."

Chceli sme vedieť, aké sú Evine záľuby. "Zaujímam sa o módu, rada čítam..." Čo napríklad? - dobiedzali sme. "Napríklad Korzár," s úsmevom odpovedala Miss Korzár a dodala, že z literatúry sa jej najviac páčia ľúbostné príbehy. Od Korzárov dostala Eva Švenková fotoaparát a kozmetický masážny strojček. Opýtali sme sa, či sa jej zíde. "Skúsim to. Nič také som zatiaľ ešte nemala, takže to vyskúšam."

Ako nám ďalej prezradila, ešte nikdy nebola na podobnej súťaži krásy. Na Miss vysokých škôl ju posielala mama aj teta, ale prihlásil ju priateľ. A chystá sa absolvovať nejakú ďalšiu podobnú súťaž? "Nie. Doma ma síce prehovárajú, ale nechystám sa."

V súťaži Miss Korzár získala druhé miesto Dáša Kačalová, tretia skončila Katarína Fialová.

Organizátori Miss vysokých škôl šikovne vymysleli súťaž o cenu Miss sympatia. Stať sa ňou mala tá finalistka, ktorá medzi obecenstvom vyzbiera najviac peňazí. Najlepšie sa darilo Kataríne Fialovej z košickej Ekonomickej univerzity, ktorá "vyryžovala" takmer tisícosemsto korún. Dokopy sa vyzbieralo skoro deväťtisíc, ktoré poputujú detskému domovu na Požiarnickej ulici v Prešove.

Pred vyhlásením oficiálnych výsledkov Miss vysokých škôl Prešovského a Košického kraja vystúpila Nuda. Ide o mladú prešovskú formáciu, ktorej hudba má od názvu ďaleko. Nezapreli svoje veľké vzory z I.M.T. Smile, čo podporil nečakaným vystúpením aj líder tejto v súčasnosti najúspešnejšej skupiny na Slovensku Ivan Tásler, ktorý sa objavil na pódiu. Zahral a zaspieval s Nudou svoj veľký hit Ľudia nie sú zlí, pričom refrén odspievala celá hala.

A potom to prišlo... Na pódium sa vedľa Miša Hudáka postavil predseda poroty - prednosta Krajského úradu v Prešove Jozef Polačko, povestný to odborník na ženskú krásu. Vyhlásil oficiálne výsledky.

Druhou vicemiss sa stala devätnásťročná Lucia Bullová z Fakulty podnikového hospodárstva Ekonomickej univerzity v Košiciach (výška: 170 cm, váha 52 kg, miery 88 - 60 - 88). Práve ju tipovala konečná víťazka Lenka Minaričová za najväčšiu favoritku, spolu s Luciou Onuférovou.

"Tretie miesto ma veľmi potešilo a priznám, že som ho nečakala," povedala nám I. vicemiss vysokých škôl, ktorá sa do súťaže prihlásila sama, na podnet známych. A čo ju najviac baví? "Nedávno som sa začala venovať modelingu, takže možno aj toto ma priviedlo na súťaž. Veľmi rada športujem - robím aerobic, kedysi som tancovala aj rock and roll, ktorý som mala aj v zostave vo voľnej disciplíne."

Predseda poroty Jozef Polačko prečítal aj ďalšie dve mená - prvú vicemiss Evu Šenkovú (výška: 172 cm, váha: 50 kg, miery: 89 - 63 - 89) a víťazku Lenku Minarčíkovú (výška: 170 cm, váha: 50 kg, miery: 88 - 60 - 90). Predseda poroty Jozef Polačko rozhoduje na krajskom úrade o rôznych veciach. Spýtali sme sa ho teda, ako sa mu rozhodovalo v porote a čo je ťažšie?

"Väčšinou nie som vo výberových komisiách, to robia moji zamestnanci, ja rozhodujem nakoniec. Dnes som bol v takzvanej výberovej komisii, čiže v porote a nebolo to jednoduché rozhodovanie. Tie naše východniarky sú všetky pekné. Rozhodli sme ako rozhodli, všetky sa nám páčili."

Porote sa teda síce všetky páčili, vyhrať však mohla len jedna. Niektoré finalistky, ktoré sa umiestnenia v prvej trojke nedočkali, vyzerali viac než sklamane. Sem tam kvapla aj nejaká tá slzička.

Víťazka Lenka Minarčíková však žiarila spokojnosťou. Bola to jej prvá súťaž a hneď prvé víťazstvo. Chystá sa v takomto dobrom kurze pokračovať?

"Zatiaľ vôbec neviem, čo budem ďalej robiť," priznala Miss vysokých škôl, ktorej najväčším koníčkom je hádzaná, ktorú hrá za Prešov už desať rokov.

A ako bol s podujatím spokojný riaditeľ rádia Flash Vladimír Kačmár:

"Ja som veľmi spokojný. Ľudia sa bavili, čo bolo, podľa mňa, hlavným účelom tejto akcie." Na otázku, či je spokojný aj s misskou, po zamyslení odvetil: "V podstate áno. Áno, spokojný. Z prvých troch missiek sa môj tip nejako veľmi nelíšil."

Akciu v Mestskej hale ukončilo vystúpenie Iné kafe a Flashpárty s Radovanom Kollarčíkom. Pre pozvaných hostí sa však pokračovanie konalo na inom mieste, vo Flash Clube - Čierny orol, kde sa hodovalo na recepcii.

Miss Korzár ste zvolili vy, čitatelia, svojimi hlasmi. Svoje tipy ste posielali na lístočkoch, spomedzi nich sme vyžrebovali Annu KUCHÁROVÚ, Bajkalská 2, Prešov, ktorá získava večeru pre štyri osoby podľa vlastného výberu v latinsko-americkej reštaurácii LACUCARACHA na Hlavnej ulici 72 v Prešove. Výhru si pani Kuchárová môže vyzdvihnúť na marketingovom oddelení Hlavná 69, Prešov.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 2. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 3. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 4. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 5. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 6. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 7. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 8. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
 9. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
 10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 1. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
 2. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. 3 veci, s ktorými zvládnete horúčavy v byte
 5. Spoločnosť ASBIS uvádza na európske trhy novinku
 6. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 7. V BILLA pokračuje Doba slovenská
 8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
 9. Legislative intention - recodification of the corporate law
 10. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 1. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 9 010
 2. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 8 789
 3. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 521
 4. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 7 416
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 7 049
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 926
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 3 853
 8. Crème de la crème po slovensky 3 246
 9. Po Slovensku na motorke 3 110
 10. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 2 520
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop