Korzár logo Korzár
Streda, 26. január, 2022 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Väčšina sa prikláňa k opatrnému optimizmu

Košice - V ďalekom japonskom Tokiu včera vyžrebovali zloženie deviatich skupín európskej vetvy kvalifikácie o postup na MS 2002 v Japonsku a Južnej

Košice - V ďalekom japonskom Tokiu včera vyžrebovali

zloženie deviatich skupín európskej vetvy kvalifikácie o postup na MS 2002 v Japonsku a Južnej Kórei. Žreb bol k slovenským futbalistom po dlhšej dobe podľa niektorých odborníkov mimoriadne priaznivo naklonený, keď sme do 4. kvalifikačnej skupiny dostali celky Švédska, Turecka, Macedónska, Moldavska a Azerbajdžanu. My sme pri tejto príležitosti oslovili niektorých našich súčasných i bývalých slovenských reprezentantov, trénerov a funkcionárov s otázkou, čo si myslia o včerajšom kvalifikačnom žrebe a či majú pocit, žeby Slovensko mohlo mať šancu poprvýkrát vo svojej histórii postúpiť na záverečný turnaj MS 2002. Odpovede sú zoradené podľa abecedného poradia mien našich respondentov, pričom terajší aktívni futbalisti nám ešte odpovedali na otázku, či aj oni chcú prispieť k úspešnému priebehu kvalifikácie svojim futbalovým umením.

Bohumil Andrejko (asistent trénera reprezentačnej dvadsaťjednotky) - Musíme byť realisti a skupinu brať takú, akú nám ju vylosovali. Preto je ťažké hovoriť, či patrí do kategórie ľahších alebo ťažších. Vedenie SFZ a fanúšikovia očakávajú stabilnú výkonnosť, ktorá by mala byť východiskom úspešného pôsobenia v skupine. Šanca je aj na postup, hoci je táto skupina zradná. Niektorí z favoritov sa môžu popáliť s relatívne slabšími, čo by dávalo šancu našim reprezentantom prepracovať sa aspoň do baráže. Ak sa prebojujeme na OH, tak niektorí hráči z dvadsaťjednotky majú veľkú šancu na to, aby boli nominovaní pre boje v tejto kvalifikácii. Tréner Adamec mal už skôr vo výhľade niektorých našich hráčov, no keďže naša kvalifikácia prebiehala úspešne, nechcel narušiť súdržnosť kolektívu.

Ján Bodnár (prezident FC Lokomotíva Košice) - Vyzerá to na to, že sme dostali ľahkú skupinu. Švédsko by v nej nemalo mať problémy, a do boja o druhého postupujúceho by sme mohli prehovoriť aj my. Pri zhode viacerých priaznivých okolností by sme sa kľudne mohli prepracovať aj na druhé miesto. V súčasnom futbale je veľmi ťažké niečo dopredu predpokladať, pretože sme videli, že aj relatívne slabšie mužstvá dokážu vyhrať nad favoritmi. Žiaľ, aj my sa musíme rátať k tým slabším mužstvám, a zbytočne si budeme nahovárať, že k nim nepatríme. V predchádzajúcej kvalifikácii sme mali ťažšiu skupinu, no aspoň nám ukázala, ako na tom náš futbal v skutočnosti je...

Vladimír Janočko (záložník 1. FC Košice) - Určite je to taká skupina, z ktorej sa dá postúpiť. Jednoznačne sú postupové šance omnoho väčšie ako v predchádzajúcich kvalifikáciách. Naši najväčší súperi budú Švédi a Turci, no nesmieme zabúdať ani na Macedóncov a ďalších súperov. Naša skupina nemá najväčšieho favorita, no predpokladám, že o prvenstvo v skupine sa rozhodne medzi Tureckom a Švédskom. Rád by som sa udržal v reprezentácii čo najdlhšie a pobil sa o miesto v zostave aj pre túto kvalifikáciu.

Karol Kisel ml. (záložník ODu Trenčín, od 1. januára hráč Bohemiansu Praha) - Samozrejme, že aj ja by som chcel priložiť ruku k dielu, ale z môjho pohľadu vedie do seniorskej reprezentácie ešte veľmi dlhá cesta. Treba mi ešte veľa pracovať na sebe, a potom by som sa nepohneval, keby si na mňa spomenul aj tréner Adamec. Naša skupina sa mi zdá priemerná, pričom sme mohli dopadnúť lepšie aj horšie. Nechcel by som, aby sme boli v 9. skupine s Nemeckom a Anglickom, ale zas si myslím, že 6. skupina by okrem Chorvátska bola taktiež prijateľná. Najmenšie šance by sme mali asi v 2. skupine, kde si neviem predstaviť, že by sme postúpili cez Holandsko, Portugalsko alebo Írsko. V tej našej skupine však máme vynikajúce Turecko, a výborné Švédsko, ktoré bolo v predchádzajúcej kvalifikácii lepšie ako Anglicko. Papierovo je táto skupina asi najľahšia zo všetkých doterajších, ale uvidíme či aj v skutočnosti to bude tak. Z tých mužstiev, čo sú v nej, som hral iba proti Azerbajdžanu, a s ním mám dobré skúsenosti. S ostatnými som sa nestretol.

Laco Molnár (tréner 1. FC Košice) - Šanca na postup z tejto skupiny nie je veľmi reálna, pretože Švédi aj Turci sú veľmi silní protivníci a s Macedónskom by sme tiež mali počítať najmä v domácich zápasoch. Táto skupina je minimálne taká ťažká, ak nie ešte horšia, ako tá v predchádzajúcej kvalifikácii. Ak niekto tvrdí, že tomu tak nie je, tak sa asi mýli. Kto podrobne sleduje výsledky našich terajších súperov, tak si nedovolí tvrdiť, že Švédsko je slabšie ako Portugalsko alebo Rumunsko je silnejšie ako Turecko. A Macedónsko ako predstaviteľ južanského futbalu je omnoho nepríjemnejší súper ako Maďarsko. V každom prípade žiadny iný výsledok ako víťazstvo s mužstvami ako Macedónsko, Moldavsko a Azerbajdžan neprichádza do úvahy, keď si chceme čo najdlhšie udržať nejaké šance. Švédi dokonale vytrápili v predchádzajúcej kvalifikácii Angličanov, a to isté sa dá povedať aj o Turkoch v ich súbojoch s Nemeckom. Búrlivé prostredie v Turecku nepovažujem za náš veľký handicap, pretože diváci dokážu vyhecovať aj súpera. O ostatných skupinách sa veľmi vyjadrovať nebudem, pretože si ich zloženie najprv budem musieť dôkladne doma preštudovať.

Jozef Móder (bývalý asistent reprezentačného trénera Dušana Galisa) - Keby sme si mali vybrať podľa našich predstáv, tak lepšiu skupiny by sme si asi ťažko vyžrebovali. Jednoznančne je ľahšia, ako tá predtým. O Švédoch a Turkoch sa dá povedať to isté, čo predtým o Portugalcoch a Rumunoch, teda, že sú jednoznačnými favoritmi skupiny. Ich kvalita je však oveľa nižšia ako pri Portugalsku a Rumunsku. Ani ďalší súperi nebudú len do počtu, ale som presvedčený, že je v silách nášho národného mužstva ich poraziť. Náš futbal síce nepatrí k európskej špičke, no na druhej strane nie je ani taký slabý, aby sme sa nemohli pokúsiť všetkých prekvapiť. Keď si to tak spätne premietnem, mohli sme ešte teraz s D. Galisom byť pri reprezentácii, ale asi mi to nebolo súdené. Keby som sa mal ale nad každou takouto negatívnou situáciou v slovenskom futbale zamýšľať, tak by to asi nedopadlo dobre. V každom prípade však prajem našim trénerom a hráčom v kvalifikácii čo najlepšie úspechy.

Róbert Semeník (útočník Genclerbirligi Ankara, na hosťovaní v 1. FC Košice) - Z tých kvalifikačných košov sa veľmi vyberať nedalo. Možno najideálnejšie by bolo Belgicko z prvého koša a Rakúsko z druhého. Relatívne je táto skupina v pohode. Do reprezentácie by som najradšej prišiel hneď na prvý zápas, no bude to záležať predovšetkým od mojich výkonov a od mienky reprezentačného trénera. Určite by som nepovedal nie, ak by ma tréner povolal na zápas s Tureckom a možno by som mu vedel aj trochu pomôcť, keďže poznám turecký futbal. V tamojšej reprezentácii sú najmä hráči z troch - štyroch popredných ligových mužstiev, a v poslednej dobe sú veľmi silní. Turecký futbal išiel výkonnostne veľmi hore, a bude to jeden z najťažších súperov. Každý zápas bude ťažký, pretože dnes aj keď budeme hrať s Moldavskom, nebude to žiadna prechádzka.

Peter Slicho (záložník 1. FC Košice) - Myslím, že všetky mužstvá patria medzi silných súperov, aj keď táto skupina je pre nás vcelku prijateľná. Všetko bude záležať na tom, v akej forme sa predstavia naši súperi v kvalifikácii. Nikto si neprial Rumunov, ale zas na druhej strane ani Švédi s Turkami nebudú ľahkí. Ani ďalšie mužstvá ako Moldavsko alebo Macedónsko nemôžeme podceňovať, pretože majú taktiež určitú kvalitu. Moldavsko je veľmi dobrý súper, pretože najmä v domácom prostredí narobilo veľké problémy mnohým mužstvám. Môžeme byť radi, že sme sa nedostali do 9. skupiny s Anglickom, Gréckom a Nemeckom. Každá skupina má dvoch - troch favoritov, ktorí sa pobijú o postup, avšak som presvedčený, že sa dočkáme aj mnohých prekvapení. Veľa bude záležať od toho ako začneme, a či sa nám aspoň podarí priblížiť napríklad výkonom z Rumunska a Portugalska. Každý hovorí, že záležať bude na šťastí, no ja predpokladám, že sa rozhodne podľa momentálnej výkonnosti každého hráča. Najradšej by som bol, keby za najväčšieho favorita našej skupiny považovali Slovensko, lenže zatiaľ tomu tak nie je. Rozhodne sa asi medzi Švédskom a Tureckom, ktoré v poslednej dobe urobili slušný výkonnostný pokrok. Keď budem pravidelne hrávať v 1. FC Košice, dúfam, že si na mňa opäť spomenú aj zostavovatelia reprezentácie.

Slavomír Strapek (bývalý tréner FC Lokomotíva Košice a Artmedie Petržalka) - Osobne si myslím, že to nie je ľahká skupina, pretože Švédi, Turci patria k špičke európskeho futbalu. Ale na rozdiel od posledných kvalifikácií sme dostali prijateľnejšiu skupinu. Preto dúfam, že by sme konečne mohli byť úspešní. Pri porovnaní s ostatnými skupinami si dovolím tvrdiť, že sme mohli dopadnúť aj omnoho horšie.

Martin Urban (libero Tatrana Prešov) - Dostali sme veľmi prijateľnú skupinu, a mali by sme sa pobiť o postup v nej. Je omnoho ľahšia ako bola tá predtým. Nikdy nemôžeme dostať to, čo by sme chceli, ale mali by sme byť spokojní, pretože sme mohli dopadnúť omnoho horšie. Keby sme dostali napríklad Anglicko s Nemeckom, tak to by nás optimizmus prešiel. Ja už na reprezentáciu v tejto chvíli nemyslím, ale ak by si na mňa tréner Adamec spomenul, potešilo by ma to.

Stanislav Varga (obranca Slovana Bratislava) - Je to najľahšia skupina zo všetkých kvalifikácii, na ktorých Slovensko doteraz hralo. Šanca na postup je väčšia ako predtým, a verím, že sa nám to konečne podarí. Ťažkí súperi ale budú všetci, i keď tí najväčší budú isto Turecko a Švédsko. Papierovo to vyzerá tak, že predchádzajúca kvalifikácia o postup na ME bola ťažšia, a uvidíme ako to bude v skutočnosti. Budem veľmi rád, ak sa budem môcť na nej aktívne zúčastniť, a prispejem k dobrý výsledkom našich.

Vladislav Zvara (záložník 1. FC Košice) - Slovensko hralo tri kvalifikácie, a podľa môjho názoru je to doteraz kvalitatívne asi najslabšia skupina. Vždy predtým sme mali v skupine veľkého favorita, ako napríklad Francúzsko, Juhoslávia, Rumunsko, alebo teraz Portugalsko. V tejto skupine pokladám za najväčšieho favorita Švédsko, proti ktorému som raz hral za reprezentáciu. Žiaľ, prehrali sme 2:1. Tento rok im to veľmi dobre vychádzalo v kvalifikácii na ME, a aj preto predpokladám, že budú mať opäť dobré mužstvo. Turecko je veľmi nevyspytateľné. Klubové mužstvá dosahujú dobré výsledky, no reprezentácia výraznejší úspech nedosiahla. O postupujúcom sa rozhodne medzi nami a dvojicou Turecko, Švédsko. Ani tá ďalšia trojica nepatrí medzi slabých súperov, ale máme šancu a mohli by sme ju využiť. Každý hráč, ktorý hrá na Slovensku sa môže pričiniť o postup, a preto aj ja by som bol rád, keby mi to bolo umožnené. Také druhé miesto v skupine by ma veľmi potešilo.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti?
 2. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 3. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 4. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 5. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 6. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 7. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 8. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 9. Mecom ide na zelenú
 10. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 1. Vianočné dovolenky sa vrátili na čísla pred pandémiou
 2. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 3. TOP zamestnávateľ, pre ktorého sa oplatí pracovať
 4. Predplaťte si SME.sk vo vašej firme
 5. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 6. Vedeli ste, že šport a podnikanie majú veľa spoločného?
 7. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní
 8. Developer Mint Investments získal prvenstvo v CIJ Awards 2021
 9. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 10. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 1. Zánik platobných kariet. Ako budú vyzerať platby budúcnosti? 6 309
 2. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 4 519
 3. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 4 325
 4. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 4 052
 5. Slovensko uvažuje! Video so ŠOKOM má už vyše 900-tisíc videní 3 566
 6. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 008
 7. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 2 563
 8. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť 2 313
 9. Marrákeš je červená perla Maroka 1 973
 10. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 1 881

Blogy SME

 1. Natália Šepitková: Pandémia v Dánsku už možno čoskoro skončí
 2. Anna Milanová: Šťastie 1,2 ... 2022
 3. Stanislav Pánis: Normalizácia volatility pri pokračovaní rely
 4. Lucia Žárska: Investovať do PayPal práve teraz?
 5. Rudolfa Vallová: Zamerané na verejnú správu
 6. Tomáš Harustiak: Ako vznikol mýtus o Ježišovi
 7. Štefan Vidlár: 300 eury ešče rás
 8. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: (Ne)primeranosť protipandemických vyhlášok ÚVZ
 1. Pavel Macko: Vodka a cigary? 12 858
 2. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 8 543
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 5 987
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 327
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 4 432
 6. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 072
 7. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 901
 8. Martin Sústrik: Lesk a bieda vedy 3 762
 1. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 2. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 5. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 6. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 7. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Katarína Koščová

Speváčka hovorí o šikane aj o úzkostiach.


24. jan
Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.

Kto je muž, ktorý hrá za Rusko najväčšiu partiu?


25. jan
Peter Tkačenko

Dúfajme, že tentoraz to Lengvarský trafil.


3 h
Michal Nalevanko

Michal Nalevanko radí, akú investičnú stratégiu má zvoliť drobný investor.


25. jan

Blogy SME

 1. Natália Šepitková: Pandémia v Dánsku už možno čoskoro skončí
 2. Anna Milanová: Šťastie 1,2 ... 2022
 3. Stanislav Pánis: Normalizácia volatility pri pokračovaní rely
 4. Lucia Žárska: Investovať do PayPal práve teraz?
 5. Rudolfa Vallová: Zamerané na verejnú správu
 6. Tomáš Harustiak: Ako vznikol mýtus o Ježišovi
 7. Štefan Vidlár: 300 eury ešče rás
 8. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva: (Ne)primeranosť protipandemických vyhlášok ÚVZ
 1. Pavel Macko: Vodka a cigary? 12 858
 2. Simona Kyselicová: Ako sa testuje na Covid v Nórsku. P.S.: Som pozitívna 8 543
 3. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 5 987
 4. Martin Ondráš: Keď sa podvod a klamstvo tvári ako etalón morálky 5 327
 5. Monika Nagyova: Vzťahové okienko. Páry, ktoré sa medzi sebou nerozprávajú. 4 432
 6. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 4 072
 7. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 901
 8. Martin Sústrik: Lesk a bieda vedy 3 762
 1. Jiří Ščobák: Analytici odpovídají: Kolik mám investovat do krypta? Které mi doporučují? Budou kryptoměny v roce 2022 prosperovat?
 2. Jiří Ščobák: Proč má akvarista začátečník dlouho čekat, než vloží do akvária ryby? (v rostlinných akváriích se substrátem)
 3. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 4. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 5. Jiří Ščobák: Připravované důchodové reformy na Slovensku: V 3. pilíři se neudělá mnoho, 2. vypadá optimističtěji
 6. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 7. Jiří Ščobák: Jsou poplatky v slovenských bankách vysoké? Dá se jim vyhnout? Které jsou skryté?
 8. Jiří Ščobák: Novak Djoković pravděpodobně pozitivní test neměl. Oslava poštovní známky a akce s dětmi to dokazují

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu