Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Záverečnú šancu na vyrovnanie zmarili arbitri

HC Topoľčany - MHK Tatran Prešov 24:23 (12:10)Martin BELEJTopoľčany/Prešov - Záverečným kolom v sobotu vyvrcholila základná časť extraligy

HC Topoľčany - MHK Tatran Prešov 24:23 (12:10)

Martin BELEJ

Topoľčany/Prešov - Záverečným kolom v sobotu vyvrcholila základná časť extraligy hádzanárov. Najdôležitejším problémom bolo vyriešenie obsadenia prvej šestky, do ktorej sa nakoniec na poslednú chvíľu prebojovali Topoľčany na úkor Nových Zámkov, čo je zrejme najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu ligy.

Práve prešovský Tatrana sa predstavil na topoľčianskej pôde. Zelenobieli však mali prvú šestku už poistenú a dalo sa čakať, že domáci pôjdu po všetkých stránkach "na doraz". Tak aj bolo... "Od začiatku to bol vyrovnaný zápas, v úvode sme dokonca aj viedli, až do stavu 6:4 v náš prospech," priblížil nám dianie na ihrisku najskúsenejší prešovský hráč Jurij Žuravľov. "Potom sa nám však prestala dariť streľba, chlapci sa s ňou zbytočne ponáhľali. Ja osobne som mal smolu, lebo približne po štvrťhodine hry som sa zranil. Doteraz presne neviem, či mám väzivo pod kolenom natiahnuté, alebo natrhnuté, to povie až náš lekár. Zvyšok zápasu som teda presedel na lavičke a už v prvom polčase bolo zrejmé, že rozhodcovia sú naklonení domácim. Odrazilo sa to najmä na nepomere vylúčených v náš neprospech..."

Existenčný súboj domáci napokon dotiahli do víťazného konca. Pravda, stálo pri nich šťastie a nielen ono. "Aj v druhom polčase sa skóre ťahalo, rozdiel nebol väčší ako jeden-dva góly. Na strednej spojke ma dobre nahradil Miro Dvorožňák, darilo sa Dobrovodskému, v obrane zaberali najmä Pekár, Tomaš a Saloka. Hrali sme zatiahnutú nula-šestku, s ktorou mali domáci značné problémy. Takto sa to ťahalo až do samého záveru, minútu pred koncom sme prehrávali o gól, ale získali sme loptu. Chceli sme hrať takticky, tesne pred koncom vystreliť a vyrovnať. Rozhodcovia však hádam po desiatich sekundách nášho útoku zdvihli ruku a začali signalizovať pasivitu, potom si vymysleli Dvorožňákovo prerážanie a Topoľčany už loptu do konca udržali," opisoval J. Žuravľov záverečné sekundy.

Prešovčania tak obsadili v základnej časti piate miesto, o skóre za štvrtou Považskou Bystricou. O ďalšej podobe extraligy sa rozhodne až počas tohoto týždňa na zasadaní výkonného výboru Slovenského zväzu hádzanej. V zásade sú tri možnosti - alebo bude hrať nadstavbu prvá šestka podľa pôvodného modelu, alebo ju odohrá rovnakým spôsobom ako základnú časť všetkých osem tímov, tretím variantom je rozdelenie osmičky na dve štvorčlenné skupiny.

Prešov: Olejár, Kaminský - Bunganič 1, Dobrovodský 5, Saloka 2, Tomaš 3, Stavrovský 1, Dvorožňák 4, Žuravľov, Jaščur, Tumidalský 3, Pekár 4. Najviac gólov Topoľčian: Grúnsky 6, Goga 5. Pokutové hody 3/3 - 0, vylúčení 1 - 3. Pred 700 divákmi rozhodovali Haščík a Struhár.