Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Najviac bodov vybehali Janovič a Semanová

Do súťaže "Regionálna veľká cena vytrvalcov pre rok 1999" bolo zaradených dvanásť bežeckých podujatí vo východoslovenskom regióne počnúc Benkovskou

pätnástkou - 14. marca a 69. ročníkom Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach - 3. októbra končiac. Do celkového hodnotenia RVCV sa bežcom započítavalo osem najlepších výkonov podľa bodovacích tabuliek. Na valnom zhromaždení Maratónskeho klubu (14. 12.) boli ocenení traja najúspešnejší v jednotlivých kategóriách a to:

2. Štefan Švec (VSŽ Košice) 738 b.,

3. Jaroslav Horný (BK Hutník Košice) 730 b.

Víťazom uvedených kategórií sme položili dve rovnaké otázky:

1. Okrem prvenstva v súťaží RVCV, ktoré výsledky v tohtoročnej sezóne si najviac ceníte?

2. Ktoré bežecké podujatie Vám najviac utkvelo v pamäti a prečo?

Zlatica Semanová: 1. Najviac ma potešilo druhé miesto na I. ročníku ultramaratónu na 88 km dlhej trati Košice - Miskolc. V týchto pretekoch som opäť získala stratenú sebadôveru po neúspechu na Svetovom pohári v behu na 100 km vo francúzskom Chavagnes, kde som mala zdravotné problémy.

2. Tak ako iné roky mi imponovala dobrosrdečnosť divákov a celková atmosféra na Rijeckom maratóne. Taktiež dobrá bola organizácia Železiarenskej desiatky v peknom leskom prostredí pri košickom sídlisku Furča.

Peter Janovič: 1. Tohto roku som mal smoliarsku sezónu. Nedarilo sa mi, pričom som obsadzoval samé druhé miesta. Jediné prvenstvo som dosiahol na 1. úseku štafety z Košíc do Sene v rámci ultramaratónu Košice - Miskolc.

2. Veľmi sa mi páčilo na I. ročníku polmaratónu v Medzeve, ktorý sa beží v krásnom prírodnom prostredí do Štósu a späť. Aj celková organizácia pretekov bola na dobrej úrovni.

Pavol Obraz: 1. Tohto roku za najväčšie úspechy považujem víťazstvá v Košickej dvanásťhodinovke a v behu na 50 km v Žiline, kde som získal titul majstra Slovenska.

2. Maximálne spokojný som bol s organizáciou majstrovstiev Slovenska v behu na 50 km v rámci Behu supervytrvalca v Žiline a tiež na Zvolenskom maratóne. Na uvedených podujatiach je dobre postarané o pretekárov a robia to na profesionálnej úrovni.

Peter Polák: 1. Jednoznačne dosiahnutý čas na košickom MMM, ale cením si aj prvenstvo na Malcovej pätnástke v kvalitnej konkurencii aj v mojej kategórii.

2. V Malcove som bol ohúrený tým, ako behom bola zburcovaná celá dedina. Neopakovateľná atmosféra bola v mase bežcov na maratóne v New Yorku.