Severoatlantickej aliancie vo Washingtone ako aj Európskej únie v Helsinkách.
Podľa premiéra to bolo vyvrcholením obrovského snaženia nielen vlády, ale aj krajiny ako celku. "Podarilo sa to, Slovensko sa dostalo na cestu realizácie zmeny a jej výsledkom je stabilizácia pomerov vo všetkých oblastiach," konštatoval a dodal, že záverečný skvelý signál z Helsínk je veľkou výzvou, aby Slovensko v týchto pozitívnych procesoch pokračovalo aj v roku veľkého jubilea.
Premiér sa vyjadril aj k poklesu preferencií strán vládnej koalície. Zdôraznil, že nie je možné nájsť krajinu, kde by sa po opatreniach, ktoré vláda musela prijať na stabilizáciu hospodárskych pomerov občania výskali od radosti. "Prieskumy však na druhej strane nie sú nijako dramatické, dávajú nám nádej, že sa bude zlepšovať hospodárska a sociálna situácia občanov a s touto situáciou je nádej, že budú aj lepšie hodnotiť našu prácu." Dodal, že najdôležitejší je výsledok a podľa výsledkov budú občania hodnotiť aj politikov. "Druhý rok bude lepší ako ten prvý a na jeho konci očakáva premiér evidentný zlom smerom k oživeniu. "Toto oživenie prinesie aj pozitívne dopady na občanov," dodal.
Do roku 2000 si predseda vlády Dzurinda želá zdravie svojich najbližších. "Budem si vrúcne želať, aby rok veľkého jubilea oslovil všetkých spoluobčanov tak, aby sme veľmi zreteľne videli výzvy, ktoré stoja pred nami a nezabudli sme na prirodzenú hierarchiu na čele ktorej stoja záujmy Slovenska a jej občanov." Vypočuť tieto výzvy a čo najviac ich naplniť je najvýznamnejším osobným premiérovým želaním pre rok 2000.
"Občanom SR želám veľa lásky, zdravia šťastia a spokojnosti, dobrú prácu, schopnosť načúvať jeden druhému a veľa vzájomnej znášanlivosti," povedal Dzurinda.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.