Korzár logo Korzár
Sobota, 23. október, 2021 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Po zahodenej jedenástke ani opité šimpanzy nemôžu nič proti komerčnej samovražde

"Slovenská rafterská expedícia Zambezi - Smädný mních 2000 zvládla úspešne splav tretej najväčšej africkej rieky, legendami opradenej Zambezi. Počas

troch dní absolvovalo 5 člnov s tridsiatimi aktívnymi pasažiermi približne 70 km dlhú trasu, keď si len dvakrát neporadili s nástrahami mohutného vodného toku. Z 26 perejí vynechala expedícia iba najnáročnejší splavný úsek s názvom 'Komerčná samovražda' a v posledný deň splavu aj vodopád Moemba. Väčšina z kaskád dosahovala stupeň obtiažnosti 3 až 4, desať najťažších s náročnosťou 5 a 6 bolo najväčšou previerkou súdržnosti a pripravenosti výpravy, keďže potom už v rebríčku obtiažnosti nasledujú len nezjazdné sedmičkové vodopády," rozletel sa do sveta chýr o peknom úspechu slovenských rafterov kdesi v Afrike pod Viktóriinmi vodopádmi.

To sa im to raftovalo, keď nepodľahli "Komerčnej samovražde" a agentúry vyťukávali správy: "Vyšlo nám počasie, voda, safari a jednoducho všetko. Mali sme síce ôsmich ľahko pritopených, podstatné však je, že nikomu sa nič vážnejšie nestalo. Povedal by som, že všetci sme si Zambezi plnokrvne odžili," hodnotil šéf prípravného výboru expedície Martin Marko. Svoje dojmy pripojila členka posádky majsteriek Európy Geronimo Bratislava Lucia Mišíková: "Zambezi nás veľmi príjemne prekvapila. Voda bola síce na naše pomery nezvyčajne mohutná, rýchlo sme si však zvykli. Po tom, čo sme prvú perej zvládli bez domorodého pomocníka v člne, čo by pre nás bola hanba, nám stúplo sebavedomie. Zajazdili sme si naozaj výborne na nádhernej rieke, na ktorú sa chceme určite vrátiť. Pred februárovými majstrovstvami sveta v Chile to pre nás bola vynikajúca príprava, čaká nás tam totiž výzorom veľmi podobná rieka." Jedna z najlepších rafteriek Slovenska opísala aj pocity, na ktoré si museli Slováci na Zambezi zvyknúť: "Radili nám, že keď nás voda stiahne, máme pokojne počítať do dvadsať, že ona nás potom vyhodí späť na hladinu. Jedna z nás raz takto vypadla a voda ju doslova vcucla. Keď sme ju vytiahli, vyzerala dosť zničene, ale povedala, že si pod vodou pokojne počítala a zaberalo to."

No a kto vedel dostatočne počítať, bol dostatočne odvážny, dostatočne pripravený (a najmä dostatočne pripútaný), pre toho sa ani strmhlavý skok do Zambezi z vysokánskeho mosta neskončil komerčnou samovraždou: "Expedícia okrem samotného splavu, počas ktorého absolvovala 74 km úsek 2700 km dlhej rieky so začiatkom pod Viktóriinmi vodopádmi, zažila aj pravé nefalšované safari a ôsmi odvážlivci sa dokonca odhodlali na najväčší komerčný bungee jumping na svete zo 111 m vysokého mosta."

***

"Kubánsky hĺbkový potápač Francisco 'Pipin' Ferreras sa ponoril síce na pobreží Mexika v Karibskom mori do rekordnej hĺbky 163 metrov, avšak jeho výkon nemohol byť uznaný za svetový rekord, keďže sa nevynoril sám. Niekoľko metrov pod hladinou sa napil vody a museli zasiahnuť prítomní organizátori. V Miami žijúci 37-ročný Ferreras je rozhodnutý svoj pokus opakovať."

Zostáva už len dúfať, že Pipin má úplne jasno v tom, čo svetovým agentúram uniklo: že totiž rafteri počas horizontálnej plavby na Zambezi môžu síce pod hladinou úspešne počítať do dvadsať a Komerčnú samovraždu obísť, ale hĺbkový potápač, ktorému behajú o rozume státisíce dolárov, je počas svojich vertikálnych plaveckých predstavení odkázaný na počtárske schopnosti pomocníkov. V mexickom Karibiku naposledy do dvadsať narátať vedeli, takže dúšky morskej vody tesne pred vynorením našťastie posledným osviežením v Pipinovom živote neboli.

***

"Podľa informácií osobného kardiológa bývalej argentínskej futbalovej hviezdy Diega Maradonu Carlosa Alvareza sa v priestoroch kliniky v Buenos Aires, kde majster sveta z roku 1986 ležal po hospitalizácii so srdcovými problémami vyvolanými užívaním kokaínu 4. januára v uruguajskom Punta del Este, stala nepríjemná udalosť. Neznámy muž, oblečený v bielom plášti ako doktor so stetoskopom na krku, sa totiž údajne pokúšal predať Maradonovi drogy. Neznámy díler stačil z miesta činu pred príchodom polície ujsť," objavila sa na svetovej mediálnej scéne informácia o ďalšom z nespočetného množstva pokušení božského Diega. Ibaže tentoraz posledný z pokušiteľov s nemilým prekvapením zistil, že aj svetový šampión '86 sa začal učiť počítať do dvadsať:

"Po svojom prepustení z nemocničného ošetrenia sa v piatok po prvýkrát verejne vyjadril k svojim problémom 'najznámejší juhoamerický narkoman' Diego Maradona. Bývalá svetová futbalová hviezda plní v poslednom čase stránky novín svojou drogovou aférou a zdravotnými problémami. 'Nechcem opustiť tento svet. Rozhodol som sa bojovať do konca svojho života. Dúfam, že moje problémy budú varovaním pre všetkých,' povedal 39-ročný futbalista v rozhovore pre športovú stanicu FoxSports. 'Božský' Diego sa rozhodol poslúchať svojho osobného lekára a zdá sa, že kokaín a alkohol by pre neho už mohli byť minulosťou: 'Mojou povinnosťou je teraz robiť, čo mi prikážu. Keď nechcem zomrieť, musím na seba dávať pozor'."

Žeby Diego začal predsa len chápať, že "božia ruka", ktorou sa svojho času prekopal k titulu majstra sveta, ho môže priviesť aj ku komerčnej samovražde?

(P.S.: Keďže USA odmietli udeliť Maradonovi vstupné víza v súvislosti s doteraz platným zákazom vstupu tohto muža do krajiny od jeho drogovej aféry počas futbalových MS '94, odcestoval na Kubu, kde sa podrobí protidrogovému liečeniu. Ešteže Fidel nemá rád Ameriku...)

***

I keď sa to slovenským rafterom na Zambezi podarilo, obísť komerčnú samovraždu hocikto nedokáže. Ani na prvých majstrovstvách sveta vo futbale:

"Futbalisti Manchestru United sa po návrate z premiérových MS klubov v Brazílii, na ktorých úradujúci víťazi Ligy majstrov UEFA vypadli už v skupine, dočkali chladného privítania. V priestoroch terminálu letiska v Manchestri ich hŕstka fanúšikov 'červených diablov' privítala hrobovým tichom."

A zasiahlo to, ako v poslednom čase vždy, Backhamovcov:

"Podľa vyjadrení otca hráča Manchestru United Davida Beckhama je možné, že jeho syn prestúpi v lete do niektorého zo zahraničných klubov. Beckham senior zdôvodnil toto vyhlásenie prílišným záujmom médií o jeho potomka. 'Prípad Beckham' sa pravidelne objavuje vo väčšine denníkov a na televíznych obrazovkách, či už išlo o jeho vylúčenie v osemfinále MS 1998, alebo o jeho posledný skrat na MS klubov v Brazílii. Svojou svadbou so speváčkou Victoriou Adamsovou zo skupiny Spice Girls sa záujem o Beckhamovu osobu mnohonásobne zvýšil. Podľa vyjadrení zástupcov Manchestru United však bude 24-ročný futbalista aj naďalej pôsobiť v tomto klube a v nasledujúcej sezóne by mal zarábať 180 tisíc libier týždenne."

Čo z toho nakoniec bude? Komerčný triumf, či ďalšia komerčná samovražda?

***

Beckham už vie, že byť vylúčeným na majstrovstvách sveta v nevíťazných zápasoch nemá ďaleko od splavu Zambezi včítane "komerčnej samovraždy". Bez ohľadu na to, či na reprezentačnej alebo klubovej úrovni.

Ale nie je sám.

"Brazílsky futbalista Edmundo napísal ďalšiu kapitolu svojho zaujímavého života. Po nepremenenom pokutovom kope vo finále majstrovstiev sveta klubov proti domácemu rivalovi Corinthians Sao Paulo sa začalo nahlas uvažovať o jeho odchode z Vasco da Gama. A samozrejme, ako to už pri špekuláciách býva, na verejnosť sa dostávajú rôzne informácie zo súkromného života, či už sa jedná o fakty alebo klamstvá. Kariéra 29-ročného futbalistu je obdivuhodná, hovorilo sa o ňom ako o jednom z najväčších talentov brazílskeho futbalu, strieľal dôležité góly, získal tri brazílske tituly, vyhral Copa America, hral v talianskej Serii A, ale jeho mimofutbalové aktivity by mohli slúžiť ako predloha pre holywoodský film:

V roku 1995 spôsobil Edmundo dopravnú nehodu a hrozilo mu, že strávi 4 a pol roka vo väzení. Súdy však boli milostivé a tak mu 'naparili' podmienečný trest. O rok sa brazílsky futbalista ocitol pre výtržnosť za mrežami znovu. Strávil noc na chodbe policajnej stanice, čo už bol asi dostatočný trest, a tak ho ráno prepustili s tým, že bude vypočutý inokedy. Legendárnou sa stala aj nevraživosť medzi ním a ďalšou brazílskou hviezdou Romariom. Na trávniku síce ťahajú za jeden povraz, ale mimo... Romariova nenávisť sa prejavila v plnej miere, keď nechal na všetky dvere na toaletách svojej kaviarne nalepiť plagát, z ktorého sa usmieva Edmundo a jeho bývalá priateľka. Postihnutému sa to, samozrejme, nepáčilo a k slovu sa dostali päste.

Jeden z posledných výstrelkov zaznamenali nedávno v Ekvádore. Po zápase rozbil Edmundo jednu z televíznych kamier a vynadal rozhodcovi. Teraz sa očakáva, či naozaj prestúpi do iného klubu. Jeho budúcnosť vo Vasco da Gama je neistá, fanúšikovia už majú dosť jeho prešľapov. V súvislosti s ďalším Edmundovým pôsobiskom sa skloňuje Palmeiras a všetci dúfajú, že zmena mu prospeje a policajným staniciam sa bude vyhýbať veľkým oblúkom. Pretože futbalové umenie mu nemôže uprieť nikto."

Nedá sa však povedať, že by to v nie práve oslavných ódach v spravodajstve svetových agentúr po Edmundovom zahodení rozhodujúcej jedenástky vo finále svetového šampionátu klubov bolo všetko:

"Snáď najkurióznejší Edmundov priestupok proti zákonu sa odohral paradoxne na oslave prvých narodenín jeho syna. Ako milujúci otec usporiadal obrovskú oslavu v záhrade svojho domu a objednal aj vystúpenie malého cirkusu. Slony sa do záhrady nevošli, a tak pútali najväčšiu pozornosť šimpanzy. Po skončení oslavy však majiteľ zverinca zažaloval Edmunda, lebo milým opiciam nalieval pivo a tie po predstavení nevládali stáť na nohách. Slony, ktoré museli zostať na ulici, zatarasili cestu a vznikol dopravný chaos. Musela zasahovať polícia. Tento prečin sa obišiel bez zadržania, ale Edmundo si musel siahnuť dosť hlboko do vrecka."

Jednoducho - neobišiel "Komerčnú samovraždu".

***

Čo ale povedať na adresu Petra Dubovského? "Klub najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera Division Real Oviedo sa bude musieť minimálne mesiac zaobísť bez služieb slovenského reprezentačného stredopoliara Petra Dubovského, ktorý si v pohárovom stretnutí proti Logroňes pri zrážke s protihráčom bolestivo vyvrtol členok. Bývalý hráč Slovana Bratislava a najlepší strelec česko-slovenskej federálnej futbalovej ligy v ročníku 1991/1992 sa pritom len nedávno opäť dostal po trojzápasovej pauze na lavičke náhradníkov do základnej zostavy momentálne 18. mužstva Primera Division," zaletela pod Tatry agentúrna zvesť z Pyrenejského polostrova.

Nepripomína náhodu aj putovanie niekdajšieho veľkého slovenského talentu po španielskych trávnikoch cez pozlátenú lavičku a tribúnu kráľovského Realu Madrid na podstatne menej lesklú lavičku a tribúnu Realu Oviedo komerčnú samovraždu? I keď bez opitých šimpanzov?

***

"Kráľovské" problémy Dubovského určite nemá kozmopolita Bora: "Trénerský svetobežník Bora Milutinovič podľa správ čínskych médií podpísal dvojročnú zmluvu na post trénera čínskej futbalovej reprezentácie, v ktorej vystrieda Brita Bobbyho Houghtona. Ten po neúspešnej kvalifikácii na OH 2000 v Sydney v decembri minulého roku odstúpil zo svojej funkcie. 'Čína je jednou z najvýznamnejších krajín vo svetovom športe a futbal v tejto krajine má obrovský potenciál,' povedal populárny Bora, ktorý trénoval reprezentácie Mexika, Kostariky, USA a Nigérie a naposledy pôsobil v tíme americkej MLS New Jersey MetroStars."

Žeby aj Čína postúpila na majstrovstvá sveta? V tom prípade Borovi komerčná samovražda asi nehrozí. Ale čo ak v Kórei a Japonsku 2002 bude Čína chýbať?

***

"Nemôžu si predsa pre mňa prísť a v želiezkach ma dotiahnuť na tréning do New Yorku," vyjadril sa v tlači 38-ročný nemecký futbalista Lothar Matthäus keď zvažoval, či sa po výmene manažéra v klube New York/New Jersey MetroStars objaví v americkej profisúťaži Major League Soccer.

O pár dní bolo všetko inak.

***

"Všetky nejasnosti sú už minulosťou. Vždy som tvrdil, že mojou túžbou je obliekať dres tímu New York/New Jersey MetroStars a svoj kontrakt mienim dodržať," povedal Matthäus, ktorý by sa mal k svojmu novému mužstvu pripojiť 10. marca. V predchádzajúcich dňoch sa objavili správy, na základe ktorých údajne Matthäus obvinil predstaviteľov klubu z porušenia podmienok kontraktu, pretože vraj s ním odmietli konzultovať menovanie Zamorana a Sackiewicza do funkcií trénera, resp. generálneho manažéra. "Pri našich rokovaniach som sa presvedčil, že týmto ľuďom ide o dobrú vec a myslím, že spolu budeme vychádzať dobre. Všetkým nám pôjde o to, aby sme pozdvihli hernú úroveň klubu, ktorý klesol až na samé dno. Do USA nepôjdem na žiadnu dovolenku a rozhodne sa nemienim iba 'špacírovať' po Broadwayi. Mojím prvoradým cieľom je predvádzať dobrý futbal," zakončil Matthäus.

Zrejme v konečnom dôsledku o komerčnú samovraždu nešlo.

***

"V tomto prípade môžeme pokojne hovoriť o superponuke, ktorá sa v našich pomeroch ešte nevyskytla. Už v lete sme sa vyjadrili, že Zvarovi ani Špilárovi nebudeme brániť v odchode do zahraničia a za tým si stojíme. Navyše za americkej strany sme dostali taký návrh kontraktu, ktorý je prijateľný aj pre nás, takže Zvarovmu prestupu nič nestojí v ceste. Bude záležať už len na ňom, ako sa rozhodne. Podľa môjho názoru je americká profesionálna liga akoby ušitá pre Vladove schopnosti. Dovolíme si tvrdiť, že ak tam prestúpi, stane sa nielen prvým slovenským futbalistom v najvyššej súťaži USA, ale bude dlhé roky patriť medzi najlepších hráčov Major League Soccer," vyjadril sa k zlatom vykladanej možnosti štartu Vladislava Zvaru v tíme Columbus Crew za veľkou mlákou viceprezident 1. FC Košice Vladimír Varga.

Nuž, ak by mal technický slovenský stredopoliar za sebou toľko rokov ako Matthäus a aspoň zlomok jeho úspešných štartov na svetových či európskych šampionátoch, pričom by náš futbal nečakala úloha presadiť sa konečne reprezentačne i klubovo v medzinárodnej konfrontácii, ani v Zvarovom prípade by sa nedalo hovoriť o komerčnej samovražde.

***

"Prezentácia nového monopostu stajne Ferrari na rok 2000 sa už po druhý raz posunula na neskorší dátum. Podľa technického riaditeľa tímu Jeana Todta predstavia model F320 medzi 7. a 10. februárom. Pôvodne plánované termíny prezentácie odvolalo vedenie Ferrari z dôvodu nedohotovenia konečnej verzie monopostu. 'Chceme verejnosti predstaviť finálnu verziu auta a nie iba maketu,' vyjadril sa Jean Todt."

"Brazília plánuje výstavbu nového futbalového centra, v ktorom sa bude nachádzať sieň slávy, múzem a samozrejme sídlo Brazílskeho futbalového zväzu. Stavbu dokončia pravdepodobne v roku 2002 v Riu de Janeiro. Stála expozícia bude obsahovať viac ako 1000 trofejí, ktoré získala brazílska reprezentácia za posledných 100 rokov, vrátane Pohára Julesa Rimeta. Túto trofej si Brazílčania odviezli po svojich víťaztvách na MS v rokoch 1958, 1962 a 1970."

Ako z uvedených agentúrnych informácií vyplýva, ani vzpínajúci sa kôň z Maranella na monopostoch Ferrari, ani Brazílsky futbalový zväz v Riu prekvapujúco nevyužili bohaté skúsenosti bývalého manažmentu košických VSŽ. I keď tento vrcholový tím pred niekoľkými desiatkami mesiacov bez najmenších okolkov predstavil verejnosti maketu gigantického futbalového superštadióna, ktorý podľa vtedajších skromných vyjadrení východoslovenských mocipánov už mal dnes v Košiciach dávno stáť. Žeby tí úbohí bojazlivci z Maranella a Ria pri svojej plavbe športovým svetom "Komerčnú samovraždu" obchádzali?

***

"Posledné nevýrazné výkony košických hokejistov, vrátane víkendových prehier 1:6 v Trenčíne a 3:11 v Bratislave, nezostali bez povšimnutia. Podľa trénera Jána Selveka hráči 'netvoria jednoliaty kolektív, neplnia si svoje povinnosti a v hernom prejave chýba iskra a zápal'. Na návrh trénerov preto v pondelok večer správna rada HC VSŽ Košice rozhodla, že už pri najbližšom výplatnom termíne všetkým hráčom pozastavia 30 percent a trom pre hrubé porušenie disciplíny dokonca 50 percent výplaty."

Ako vidieť v príklade hokejových obhajcov titulu majstrov Slovenska, potácajúcich sa na úplnom spodku westextraligovej tabuľky, nie každému sa veru podarí odhadnúť, ako a kedy "Komerčnú samovraždu" obísť. Veď Zambezi je tak ďaleko...

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 3. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 6. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 7. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 8. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia
 1. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 2. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 3. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 6. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 7. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 8. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 9. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 10. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 755
 2. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 8 075
 3. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 6 571
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 143
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 3 685
 6. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 476
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 473
 8. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 768
 9. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 2 596
 10. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 427

Blogy SME

 1. Ján Marton: Za Bíreša ide veterinárna činnosť a kontrola potravín ku dnu. Kolaps sa dá očakávať.
 2. Věra Tepličková: Všichni jsou už v Dubaji, co na Slovensku, co tady?
 3. Marián Kozák: "Konečne normálny život"
 4. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis)
 5. Štefan Vidlár: 613 a 363
 6. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 7. Anton Kovalčík: Ublíženejší vyhráva.
 8. Jozo Peric: Nemecká Lufthansa sa zbavuje dlhov vydaním nových akcií, trhy jej zatiaľ veria
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 434
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 14 913
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 10 248
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 142
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 575
 6. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 495
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 4 442
 8. Stanislav Martinčko: Prečo chudoba v R. Sobote mávala prázdnymi čapicami ??? 4 196
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Sídlo francúzsko-rakúskeho výrobcu Valneva vo francúzskom meste Saint-Herblain.

Spoločnosť Valneva vyvinula dvojdávkovú vakcínu.


6 h
Petra Vlhová (vľavo) a Mikaela Shiffrinová.

Slovenka skončila na pódiu.


5 h
Magdaléna Varcholová sa špecializuje hlavne na terapiu detí s poruchou motorickej ontogenézy do jedného roka.

Rodičia môžu pohybovému vývoju dieťaťa aj nechcene uškodiť.


20. okt
Alec Baldwin.

Vtedy nešťastne zahynul Brandon Lee.


8 h

Blogy SME

 1. Ján Marton: Za Bíreša ide veterinárna činnosť a kontrola potravín ku dnu. Kolaps sa dá očakávať.
 2. Věra Tepličková: Všichni jsou už v Dubaji, co na Slovensku, co tady?
 3. Marián Kozák: "Konečne normálny život"
 4. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis)
 5. Štefan Vidlár: 613 a 363
 6. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 7. Anton Kovalčík: Ublíženejší vyhráva.
 8. Jozo Peric: Nemecká Lufthansa sa zbavuje dlhov vydaním nových akcií, trhy jej zatiaľ veria
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 434
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 14 913
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 10 248
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 142
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 575
 6. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 495
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 4 442
 8. Stanislav Martinčko: Prečo chudoba v R. Sobote mávala prázdnymi čapicami ??? 4 196
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu