výpalníctve a spôsoboch boja proti nemu. Stretnutie bolo anonymné, účasť novinárov si však poliajti neželali. O jeho výsledkoch nás neskôr infomoval mjr. Ing. Ján Olexa, riaditeľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľsta PZ Košice I.
"Účelom stretnutia bolo zjednotiť políciu a podnikateľov v súvislosti s takzvaným výpalníctvom, teda trestnými činmi vydierania a hrubého nátlaku. Podnikateľom sme sa snažili vysvetliť, akým spôsobom polícia rieši túto trestnú činnosť, čo je v jej možnostiach a aké sú naše záruky. Boli sme milo prekvapení vysokou účasťou, myslím si, že akcia mala dobrú odozvu," povedal nám Ján Olexa.
Ako dodal, šlo o spoločnú iniciatívu Krajského úradu vyšetrovania a Odboru kriminálnej polície PZ Košice I a II, pričom takáto akcia nemá na Slovensku obdobu. V
"V priebehu dnešného dňa nám volali i prekvapení kolegovia z Bratislavy, čudovali sa, že im čosi také ešte nenapadlo. Je to niečo nové, bol to vôbec prvý krok týmto smerom. Ľudia musia vedieť, na čom sú. Sami neraz po informácie nemajú odvahu prísť na políciu, preto sme im vyšli v ústreti. Malo to úspech, preto nevylučujem, že v dohľadnom čase zorganizujeme ďalšiu takúto akciu," prezradil mjr. Olexa.
Aj keď detaily zo stretnutia nechcel šéf kriminálky uvádzať, naznačil, že v jednote je sila a preto by podnikatelia, ktorých v minulosti vydierali, mali postupovať spoločne.
"Ak je poškodených viac, nemôže sa stať, že by boli podozriví z vydierania prepustení po zadržaní na slobotu a unikli spravodlivosti," konštatoval.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.