štátni zamestnanci, učitelia," povedal novinárom minister školstva Milan Ftáčnik po sobotňajšom krajskom vnútrostraníckom aktíve SDĽ v Košiciach. Ako dodal, stranícke špičky sa radovým členom snažili vysvetliť, že súčasné nepopulárne opatrenia vlády, v dôsledku ktorých sa znižuje životná úroveň občanov, sú nevyhnutné pre stabilizáciu ekonomického vývoja. "Ľudia sú netrpezliví, nedokážu odhadnúť pozitíva, ktoré to prinesie, musíme im preto vysvetľovať, prečo sú nevyhnutné obete," uviedol Ftáčnik.
Podľa predsedu poslaneckého klubu SDĽ Ladislava Orosza v členskej základni panuje istá dezilúzia z toho, ako funguje vládna koalícia. Tento stav chce podľa Orosza využiť aj opozícia na mocenskú konfrontáciu, preto iniciuje vypísanie referenda o predčasných parlamentných voľbách. "Ak k takejto konfrontácii dôjde, pôjde to ruka v ruke s vážnym sociálno-ekonomickým zásahom do súčasného vývoja na Slovensku," myslí si Orosz, podľa ktorého táto hra opozície nebude stáť len 150 miliónov korún, čo zhruba predstavuje náklady na zorganizovanie referenda. Škody spôsobené opätovnou politickou nestabilitou môžu dosiahnuť výšku niekoľkých miliárd. Podľa Orosza HZDS prichádza s touto iniciatívou práve teraz, pretože si uvedomuje, že ťažké opatrenia, ktoré vládna koalícia musela prijať v prvom roku svojho vládnutia na stabilizáciu spoločnosti, začnú zaberať. "Demokratickými prostriedkami musíme zabrániť tomu, aby žali ovocie z práce druhých."
Vedenie Strany demokratickej ľavice zvoláva regionálne aktívy, aby spolu s členskou základňou zhodnotilo napĺňanie volebného programu a programového vyhlásenia vlády. Členovia SDĽ z Košického kraja funkcionárom strany vyslovili podporu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.