dôsledku zrážky s talianskou nákladnou loďou, ku ktorej došlo včera v skorých ranných hodinách pri juhotalianskom pobreží neďaleko kalábrijského mesta Catanzaro.
Z posádky portugalskej lode sa doteraz podarilo zachrániť len jedného lodného mechanika. Všetkých 20 členov posádky a dvaja pasažieri talianskej lode, ktorá po zrážke zostala na hladine, sú v bezpečí.
Podľa prvých informácií námornej stráže sa portugalské plavidlo Zafir potopilo okamžite po kolízii. Príčina zrážky nie je stále známa. Podľa talianskej televízie plávala portugalská loď prevážajúca mechanický náklad zo Sicílie do jadranského prístavu Ravenna, pravdepodobne neosvetlená, pričom chcela uskutočniť otáčací manéver.
Pobrežná stráž našla záchranný čln z portugalskej lode, avšak bez jediného člena posádky. Záchranné práce, na ktorých sa podieľajú helikoptéry, štyri motorové člny, tri obchodné a tri rybárske lode, stále pokračujú.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.