ktoré museli doručiť do všetkých kútov Spojeného kráľovstva bolo neúrekom. Aj inzertné stránky včerajších novín zaplavili zamilované odkazy. A keďže sa nachádzame na prahu 21. storočia, ani internet nebol výnimkou, konštatuje rozhlasová stanica BBC.
Ani tí, ktorí nemajú dosť fantázie, aby si vymysleli vlastné slová lásky, či valentínsky darček, sa nemuseli trápiť. V počítačovej sieti ich našli od výmyslu sveta, možno si ani nevedeli vybrať. Len v Británii je 49 stránok, ktoré ponúkajú valentínske pozdravy. Na iných adresách si zase možno objednať rôzne valentínske darčeky, od čokolád a kvetov po romantickú dovolenku.
Ale môže byť elektronický pozdrav náhradou osobného kontaktu? Dvadsaťdva miliónov pohľadníc, ktoré sa každý rok v Británii predá na sv. Valentína, hovorí za všetko. V papiernictvách ponúkali 3000 tipov valentínskych pohľadníc - s humorným textom, ručne robené, pre členov rodiny napríklad manželku, matku, či psíka alebo mačku. Z farieb leteli kombinácie červenej a bielej. Na internetových stránkach ste si zase mohli vyrobiť vlastnú valentínsku kartu. Okrem obrázku a textu k nej bolo možné pridať aj melódiu.
Valentínske veršíky a želania však nie sú výmyslom dnešného komerčného sveta. Boli obľúbené už v stredoveku. Valentínske pozdravy sa začali objavovať už začiatkom 15. storočia - boli písané a ilustrované ručne na farebnom papieri. V tlačiarňach ich začali vyrábať až okolo roku 1800.
Autor: BBC
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.