Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Probala prihrával, Broško dával a technici naložili baníkom o 26 bodov

Košice - Proti Baníku Handlová nastúpili basketbalisti TU Košice v zápase 25. kola druhej šestky I. ligy v sobotu večer v starej športovej hale. Bez

dvoch hráčov základnej päťky - strelca Smiljaniča, ktorému po vylúčení na Štarte odobrali registračku, a zraneného pivota Simonidesa - a po týždni, v ktorom viac netrénovali, ako trénovali, navyše s baníkmi prehrali technici v tejto sezóne obe vzájomné stretnutia...

Na všetky hendikepy sa však rýchlo zabudlo vďaka výbornému nástupu domácich - v 6. min. bolo 16:5. Vo veľkom štýle otvoril zápas rýchlonohý rozohrávač Probala, ktorý núkal spoluhráčom lopty ako na podnose aj sám triafal. Profitoval z nich najmä pivot Broško, ten dal z prvých 26 bodov svojho mužstva rovnú polovicu. Košičania pozorne bránili, spoľahlivo doskakovali a vyrážali do brejkov. Vďaka nim i rozumnému útoku si hostí nepustili k sebe na menej ako päť-sedem bodov. Na prestávku odchádzali s 11-bodovým náskokom, a ak by nepremieňali len každú druhú šestku (v prvom polčase 18/10), mohli aj s vyšším.

Handlovčanov strelecky držal krídelník Madaj, ale už v 26. min. sa vyfauloval - dovtedy nasúkal 17 bodov. Baníci príliš kazili a bez Madaja už nemali na to, aby stretnutie otočili. Naopak, Košičania hrali s chuťou - Probala to v útoku ďalej točil, Broško si robil tohtosezónny strelecký rekord a pridali sa i Leško, Klein, Jankovič a ďalší. Päť minút pred koncom vyhrávali domáci už o 20 bodov a bavili sa oni aj diváci. V závere si zahrali aj mladí z lavičky a technici nakoniec baníkom naložili o 26 bodov. Najviac - 22 bodov dal síce Broško, ale mužom zápasu bol aj tak Probala, ktorý odohral jeden parádny zápas.

Najviac bodov: Broško 22, Leško 19, Jankovič 16 - Madaj 17, Polerecký 14, Jašš 7, TH: 32/17 - 22/16, fauly: 19 - 23, trojky: 1 - 3, rozhodovali: L. Janáč, Špirk, 900 divákov.

Jozef Rešetár (tréner Košíc): "Som spokojný. Hlavne z dôvodu, že sme cez týždeň trénovali veľmi nekompletní, vrátane mňa pre chorobu a v zápase nám chýbali dvaja hráči základnej päťky Smiljanič a Simonides. Ale vidieť, že širšia lavička mladých hráčov dokáže svoje. Rozhodla obrana, ktorú sme mohli produkovať počas celého stretnutia na vyššej kvalite."

BK Krompachy - Štart Bratislava 68:48 (38:22)

Krompachy (SITA) - Domácim vyšiel úvod stretnutia, keď už v 9. min. viedli sedemnásťbodovým rozdielom (19:2). Basketbalisti Krompách sa upokojili a rozdiel udržiavali až do záverečného klaksónu. Bratislavčania taktikou na 30 sekúnd nedovolili domácim zrýchliť hru a udržali tak nízke skóre.

Najviac bodov: Tarabus 33, Krč 12, Záboj 10 - Gloznek 16, Holák 13, TH: 22/18 - 10/4, fauly: 17 - 19, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Štefko, Hlinka, 150 divákov.

E. S. O. Lučenec - Slávia UMB ŠKP Banská Bystrica 87:68 (39:27)

Banská Bystrica (SITA) - Bystričania odohrali po dlhej dobe zápas v kompletnom zložení, čo pozitívne ovplyvnilo ich výkon. Domáci mali problém najmä s ich aktívnou útočnou hrou. Lučencu sa nedarilo ani strelecky zo stredných vzdialeností. Po priemernom výkone si však na svoje konto pripísal povinné víťazstvo.

Najviac bodov: Drobnjak 22, Makovíny 19, Bilanžič 14 - Oršula 15, Lenner 14, Vrana 13, TH: 25/17 - 26/15, fauly: 23 - 27, trojky: 4 - 7, rozhodovali Suja, Pavelka, 800 divákov.

12.B. Bystrica252231496:230527

Program 26. kola druhej šestky - streda 1. marca: B. Bystrica - Štart, Handlová - Krompachy, Lučenec - Košice. Prvá šestka má reprezentačnú prestávku do soboty 4. marca.