nemenovaného ruského vysokého dôstojníka o tom vo štvrtok informovala francúzska agentúra AFP.
Elitná jednotka federálnych síl sa stala terčom bombardovania ruského vojenského letectva, útočiaceho na pozície čečenských povstalcov, upresnil ruský podplukovník, ktorý si želal zostať v anonymite.
Podľa iného vysokého armádneho predstaviteľa federálne sily zaznamenali stratu elitného oddielu špeciálneho určenia, ktorý sa dostal do obklúčenia. Čečenskí bojovníci zaútočili aj na záchranný oddiel, ktorý si príslušníci elitnej jednotky privolali na pomoc.
Nemenovaná osoba z radov vojenského velenia v Moskve spravodajcovi AFP potvrdila, že ide pravdepodobne o jednu z najväčších strát, ktoré od začiatku vojny v Čečensku 1. októbra 1999 zaznamenali federálne sily za jediný deň. Ruský minister obrany maršal Igor Sergejev sa odmietol k týmto informáciám vyjadriť.
Moskva - Ruská súkromná televízna stanica NTV zverejnila včera ráno unikátne zábery natočené v Čečensku štábom nemeckej spoločnosti N-24, ktoré majú byť dokumentárnym svedectvom zverstiev federálnej armády a môžu preto vyvolať veľký medzinárodný škandál. Snímky zachytávajúce masový hrob čečenských povstalcov, na telách ktorých vidieť stopy po mučení, vyvolali v oficiálnych kruhoch v Moskve vlnu spochybňujúcich reakcií.
Vedenie nemeckej televíznej stanice obvinenia ruských úradov z falzifikácie videozáberov kategoricky odmieta a tvrdí, že zverejnená reportáž ich spravodajcu je iba časťou svedectiev, ktorými disponujú. Snímky, ktoré už vo svete videli stámilióny ľudí, vrátane divákov v Rusku, boli údajne natočené tento utorok pri dedine Gojty južne od Grozného - a to práve vo chvíli, keď ruskí vojaci hádzali do jamy telá zabitých Čečencov a zahrabávali ich. Niektoré z obetí mali poodrezávané uši.
Foto: REUTERS
Text k foto: Ruský vojak ťahá svojho zabitého kamaráta v oblasti Kharsenoy in Chechnya,
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.