sa preto rozhodlo prvú popoludňajšiu projekciu zrušiť. "Návštevnosť závisí predovšetkým od titulu. V minulom režime sa stávalo, že na niektoré sovietske filmy prišlo tak málo divákov, že sme predstavenie zrušili. Teraz ich nedokáže pritiahnuť ani Brad Pitt. Doslova sme prekvapení, keď je vypredané. Naposledy sme mali plno v nedeľu premietali sme Toy Story. Súčasný divák je nevyspytateľný," podelil sa o skúsenosti vedúci kina Družba Pavol Najmik.
Podľa jeho vyjadrenia nízka návštevnosť ide zrejme na vrub vysokého vstupného a klesajúcej životnej úrovne obyvateľov. Slová P. Najmika potvrdila aj vedúca kina Tatra Judita Bakošová:
"Určite sa pod to podpisuje celkovo zlá ekonomická situácia. Aj my sme v pondelok pred dvoma týždňami zrušili predstavenie amerického filmu Také normálne dievča. Desať divákov v sále je na hranici únosnosti, zvykneme ale premietať aj za týchto okolností. Nechceme divákov úplne odradiť."
Ako uviedla vedúca najväčšieho košického kina Capitol Katarína Hingisová, na návštevnosť vplýva viacero okolností, pripustila však, je jednou z nich je klesajúca životná úroveň. Problémová je podľa jej skúseností predovšetkým návštevnosť prvých popoludňajších predstavení v pracovných dňoch.
S vyjadreniami kolegov súhlasí aj predsedníčka Združenia prevádzkovateľov a pracovníkov kín SR, riaditeľka Tatrafilmu kina Centrum v Košiciach, Mária Pichnarčíková:
"Dôkazom sú vypredané prvé pondelňajšie predstavenia. Na ne totiž distributéri filmov, Tatrafilm, Intersonic a Continantal, dávajú 50-percentné zľavy, Saturn zasa poskytuje 30-percentné zľavy na všetky pondelňajšie projekcie. Radšej mať vypredané kino za polovičné vstupné ako mať poloprázdnu sálu, keď lístok stojí 70 korún."
Podľa M. Pichnarčíkovej celková návštevnosť kín sa vlani v porovnaní s rokom 1998 rapídne zvýšila. Dôvodom však bolo uvedenie filmového megahitu Titanic.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.