Korzár logo Korzár
Štvrtok, 29. september, 2022 | Meniny má Michal, Michaela

Richard Müller zdôrazňuje, že nikdy nikomu na svete neodporúčal, aby skúšal tvrdé drogy

Bratislava - V pondelok večer odvysielala TV Markíza rozhovor redaktora Henricha Krejču so spevákom Richardom Müllerom. Keďže vzbudil na slovenské

pomery málo vídaný ohlas, ponúkame vám podstatnú časť rozhovoru:

Čo hovoríte na vaše vystúpenie v Zlíne, kde ste sa vyzliekli do naha a pýtali od divákov pervitín? Bolo to nutné?

- Považujem to za divadelné predstavenie, tak ako keď som bol malé dieťa a videl som avantgardné ruské divadlo, nepamätám si názov a proste celý čas boli holí, a to, že boli holí, nebolo samoúčelné. My sme hrali so skupinou I. M. T. Smile jeden koncert, ktorý bol v adekvátnom prostredí, to znamená v rockovom klube, ktorý má kapacitu asi päťsto miest, bolo tam asi 1200 ľudí a bola to performácia z mojej strany, za ktorou si absolútne stojím. Podľa reakcií ľudí, ktorí tam boli, to bolo absolútne pozitívne, to znamená nevidím najmenší problém. Najmä spájať to s tým, že som mal nafetovanú, alebo opitú hlavu, je pre mňa absurdné, lebo to proste s tým nijako nesúvisí, to by som urobil, aj keby som mal v sebe dve fľašky Kláštornej minerálky.

Vykrikovali ste, že dajte mi pervitín. Priznávate sa teda verejne, že užívate drogy?

- Mňa to mrzí, že som vykrikoval pervitín, lebo mohlo by to frajerskejšie, keby som vykrikoval, dajte mi koks, ale ja som sa verejne dávno priznal k tomu, ale bohužiaľ, snažil som sa presvedčiť seba a verejnosť o tom, že to mienim úplne vymazať zo svojho života a pochopil som, že je to absolútne nezmyselné, to znamená, ja otvorene priznávam, že používam drogy ľahkého charakteru, to znamená marihuanu. To bola vždy tá moja cesta k inšpirácii, pohode, k veselosti. Postupne k tomu pribudli skúsenosti aj s inými drogami, nikdy som sa netajil tým, že môj priateľ, kolega, muzikant, producent, mi dvakrát pichol heroín. Bola to skúsenosť, skúsenosť taká, ktorú nemienim opakovať a sem-tam sa stalo, že prišiel nejaký kokaín, vždycky v situáciách, keď bolo treba energiu, to znamená vždy v situáciách, keď sme vedeli, že dva dni a dva noci točíme v štúdiu, alebo niečo filmujeme, alebo na druhej strane sme vedeli, že po nejakej veľkej práci máme proste chuť sa vyrelaxovať a chceme byť do rána hore a piť, a to je proste záležitosť, ktorá vyrovnáva tú hladinu. Takže toto vždy bolo, nikdy v živote som na tom nebol závislý, dokonca odvažujem sa tvrdiť, čo sa týka kokaínu, že na mňa mal vždycky negatívny vplyv, to znamená, mal som polhodinovú eufóriu, po nej prišlo potenie a depresie a všetky tieto veci s tým spojené.

Nie ste teda závislý ani teraz?

- Ja totižto rozlišujem závislosť. Ak zoberieme do úvahy tie úbohé kreatúry, čo ja viem u nás v Petržalke alebo aj inde, tých dvanásťročných úbožiakov, chudákov, ktorí frustrovaní nejakými rodinnými pomermi alebo svojim sociálnym zabezpečením, alebo nivó, alebo ja už neviem ako to charakterizovať, si do seba pichajú drogy a sú naozaj úplne na dne a kradnú a prepadávajú ženy a deti, to je strašné, to sú proste závislí ľudia. Ja som nikdy v živote nebol fakticky závislý, nikdy v živote. A čo sa týka psychickej závislosti? Mne sa to spája proste neustále s tým, že sa niekde posúvam, že prichádza inšpirácia, že prichádza kreativita. To je proste raz a navždy spojené s našou brandžou. Existujú ľudia, ktorí majú sedemdesiatdva rokov, dirigujú Viedenskú filharmóniu a si proste pred tým šľahnú heroín, to je na každého rozhodnutí a vnútornom presvedčení a osobne si myslím, že keď sa tým neubližuje druhým, tak si máme právo ubližovať. Je pravda taká, že som ublížil mnohým ľuďom, najviac svojej manželke Soni, čo ma hrozne mrzí, ale zároveň si uvedomujem, že toto je definitívne ublíženie, že sme natoľko slobodní momentálne, že už vieme, že sme voľní a že nemusíme pred sebou hrať divadlo a nemusíme proste niečo tajiť, je to otvorené a je to v súvislosti s nejakým pocitom. Ten najspontánnejší slobodný pocit, ktorý by som každému prial a či ho dosiahne prostredníctvom drog, prostredníctvom práce, žien, prostredníctvom gemblovania, to už je jeho vec, len aby sa nezlikvidoval sám a aby nelikvidoval okolie.

Hovorili ste o petržalských deťoch a o petržalskej mládeži. Myslím si, že ste pre milióny ľudí stále veľkým spevákom a takisto veľkým favoritom - neobávate sa toho, že by mohli po prípade aj tieto decká ísť vašim smerom?

- No oni predovšetkým pôjdu aj bez môjho príkladu, to je veľmi dôležité a po druhé, skôr si myslím, že im dnes a denne dávam príklad k tomu, ak sú to chytrí ľudia, aby pochopili, že tá cesta je komplikovaná, ale existuje aj iná, ako im vysvetľujú všetky príručky. Pokiaľ niekto skonštatuje, že drogy sú apriori zlá vec, tak podľa mňa ich nikdy nevyskúšal. Keď Mick Jagger povedal, že nemá nič proti ľuďom, ktorí občas berú drogy, vedel, čo povedal. Ale tam je dôležité to slovo občas, a to je to, o čom stále hovorím dokola. Ak sa stretnete s človekom, stretol som ich X, ktorý je natoľko závislý, že proste urobí všetko pre to, aby sa dostal nie ku kreativite, ale do normálnej pohody, tak už to je tragédia, ale pokiaľ tú formu volíte nato, aby vás niekam posúvala a stojíte si za tým, čo robíte, nevidím najmenší problém, prečo by ste to nemali skúsiť.

Znamená to, že vaša manželka odišla od vás kvôli drogám?

- Skôr si myslím, že kvôli excesom, kvôli neverám, skôr by som povedal kvôli klamstvám.

Priznávate sa k neverám?

- Áno, samozrejme. Pochopiteľne, ale to je zase trošku iná sféra. Moja pani proste nadobudla takú intuíciu, že ja som ešte nevošiel do žiadneho vzťahu a ona to už vycítila a vtedy to vždycky vyžadovalo odo mňa, aby som klamal a môžem vám povedať, že mi to bolo trápne, lebo nikdy sa mi ju oklamať nepodarilo a nevedel som, akú formu voliť. Vedel som, že bez tých vecí nechcem byť, lebo tie ženy, ktoré sa vyskytujú v mojom okolí, nie sú pre mňa zdrojom sexuálnych aktivít, opakujem znovu, je to opäť inšpirácia, sú to moje múzy, víly. Si chodíme spolu, tešíme sa zo života, ideme jesť, ideme na prechádzku. A sú krásne a sú pri mne a majú 18-19 rokov, to znamená majú vek ľudí, ktorí ešte nie sú ničím zaťažení, oznamujú mi informácie o živote, o svete, o hudbe, o mojej hudbe. Často sú to také vety, že za normálnych okolností by som sa urazil, vytočil, vyhodil ich z auta.

Údajne odišla kvôli tomu, že ste veľký majetok kvôli drogám vyhodili takpovediac do vzduchu.

- Je veľmi dôležité si uvedomiť inú súvislosť. V priebehu posledného obdobia, ktoré vždy tak nazývame technicky, taký terminus technikus, rockenrolového obdobia, som utratil veľké peniaze. Ale z tých veľkých peňazí som utratil, obávam sa, takú dvadsatinu na drogy, lebo to každý vie, koľko čo stojí a moja spotreba bola taká, že skôr sme sa tak všetci spoločne nejako tešili. Ja som utrácal na iné veci. Bol som v Prahe s dievčatami a boli tak krásne, inšpirujúce, že som ich zobral do najdrahšieho butiku a obliekol som ich. Chodil som s nimi po meste, pozeral som sa na nich a hovoril si, áno dievčatá, ja som vás obliekol, ale ja som vás obliekol zo svojich peňazí a proste mne na to neprispel žiadny fond, ani som nevyraboval túto republiku a tak prečo by som si to nemohol dovoliť? Potom, keď sa ma Soňa na to pýtala, hovorí, že na budúce by si nemohol myslieť pri tom aj na mňa? Hovorím, veľmi rád, ale to tam musíš byť so mnou. Toto sú veci, v ktorých budem pokračovať ďalej, to je strašná kreativita. Máte objekt, či už ste to vy sám, alebo je to nejaká dáma, alebo nejaký pán, ktorý vás fascinuje a môžete s ním vojsť do nejakého obchodu a podľa svojich predstáv a jeho predstáv proste niečo z neho urobiť. Veď to je stylist, veď to je kreatívne.

Ako dlho drogujete? A budete teda drogovať ďalej?

- Ja som začal s marihuanou pred šiestimi rokmi. Opakujem znovu, stojím si za tým, všetky 'veškeré' excesie s inými drogami boli vo sfére experimentu, ktorému sa nemienim vyhýbať ani do budúcnosti. Čo sa týka používania ďalších drog, je to v tej istej sfére, v akej to bolo doteraz, to znamená, to čo som mal chuť robiť pred tým, to robím i teraz a budem robiť ďalej. A na margo českej Grammy chcem povedať len jedno. Ja šesť rokov fungujem na marihuane a iných veciach a za šesť rokov by som chcel vidieť jediného človeka, ktorý by mi mohol vykričať nejaký profesionálny nedostatok.

Znamená to, že vám zakázali moderovať túto českú Grammy a myslíte, že je to kvôli drogám?

- Pán Horáček hodinu pred tlačovou konferenciou, kde som prišiel absolútne pripravený, vychystaný, mi povedal, že rada sa uzniesla na tom, že to nebudú riskovať, že to nebudú robiť a ja som s nadšením povedal dobre a on sa ma pýtal, čo má povedať novinárom. Hovorím, to záleží na tom, či mi chceš pomôcť, alebo nie. Hovoril, chcem pomôcť. Tak, hovorím, povedz pravdu, robíme platňu, mám výhrady voči reglementu českej vašej Grammy, nechcem to robiť, no a potom nás preskočila tá celá vlna tých informácií o tých drogách, tá celá vlna informácií veľmi posunutých, pomýlených, najmä slovenských, bohužiaľ v tlačových médiách, kde sa zrazu ukazovalo, že som v stredu večer mal robiť Müllerád, ale pritom som bol na Grammy, to je nezmysel, lebo to bolo deň pred tým, to znamená nastali tam také vyložene technické lapsusy, keď si prestávam vážiť novinárov, lebo novinár je tu na to, aby napísal všetko, ale aby si overil pravdu, no a potom už to dopadlo tak, ako to dopadlo.

Koľko dávate na mesačne?

- Nerátal som, koľko to je mesačne. Veď každý vie, aké sú ceny. Ja mám jedného veľmi dobrého priateľa, ktorý sa v tejto oblasti, ale samozrejme aj v iných, orientuje. Takisto to nie je žiaden narkoman, takisto nie je žiadny albánsky díler a keď mám proste o niečo záujem, tak mu zatelefonujem a koľko to je, to ja vôbec netuším.

Cirka?

- No cca to môže byť z môjho pohľadu na tráve, čo ja viem 3-4 tisíc korún mesačne.

A koks?

- Koks, keď sa vyskytne, tak to záleží od veľkosti spoločnosti, od dní. To sú nejaké dve tri obálky, to znamená nejakých 9 tisíc korún, čo sa vždy delia ľudia. Je to finančne absolútne nezaujímavé v súvislosti, čo som schopný minúť na veci, z ktorých sa teším a z ktorých mám radosť.

Neobávate sa žiadneho trestného stíhania, keď takto na verejnosť vyhlasujete, že drogujete?

- No, ja sa neudávam. Pevne verím, že som občan ako každý iný v tejto republike, to znamená, že v momente, keď niekto príde a začne ma prehľadávať a nájde mi to, čo nemám pri sebe mať, tak sa bude proti mne postupovať tak, ako proti každému inému.

Máte aj teraz u seba drogy?

- Nie.

Ani doma?

- Nie.

A kde drogujete?

- Všade, kde sa nachádzam. Ale momentálne mám také obdobie, že vôbec nemám záujem. Mám teraz kondičnú trénerku a mám chuť niečo urobiť so svojou postavou, keďže som schudol tridsať kíl. Súčasťou toho bude to, že sa mienim očistiť a mienim si urobiť veci, ale nie transparentne. To je moja vnútorná záležitosť. Ja žijem svoj život tak, ako ho chcem žiť. To znamená, keď teraz príde obdobie troch mesiacov niekde v Indonézii, alebo niekde na Floride, tak príde a tam si budem zase žiť, ako chcem. Nikomu, nikdy na svete neodporúčam, aby skúšal tvrdé drogy. Nech to nikdy nikto nerobí, lebo mu to môže zachutiť viac, ako mne a môže sa tomu oddávať. Ale aby si niekto zapálil marihuanu a my sme to všetci súdnym spôsobom legislatívne postihovali, ale pritom nám nevadí, keď každý večer príde zo šenkov domov 100 chlapov opitých, ktorí rozsekajú nábytok, ženu a deti, jój tak potom sme divná krajina.

Máme informácie, že kvôli tejto afére s vami prerušili styky takmer všetci vydavatelia, sponzori, manažéri. Čo je na tom pravdy?

- Neviem si predstaviť firmu, ktorá by mohla sponzorovať oficiálne v krajine, ako je táto, niekoho takého. Koniec-koncov Madonna raz niekedy vystúpila na Grammy a použila slovo fuck, tak na druhý deň s ňou skončila Pepsi-cola, ale ten kapitalizmus postúpil tak ďaleko, že sa zase ozvali iní a dokonca, čo som úplne fascinovaný, sa vám priznám, prišla ponuka z televízie NOVA od pani Lídy Šmuclerovej, aby som mal svoj samostatný program na NOVE.

I napriek tomuto?

- I napriek tomuto, alebo práve preto. Ja neviem. A najmä dostal som veľmi, veľmi lukratívnu ponuku na svoje memoáre, ktoré by mali vyjsť v Čechách a na Slovensku. Na to sa veľmi teším, lebo si myslím, že by to mohla byť kniha, ktorá nielen prinesie informácie, ale najmä prinesie umenie, výtvarnosť, kde by mohli byť moje fotky, moje texty, CD-čko priložené a tak. Takže momentálne mám skôr opačný pocit. Skôr by som povedal, že som rád, že niektorí odstúpili, lebo pokiaľ má človek chrbticu, tak pre tých sponzorov predsa len niečo treba spraviť a dosť často sa stáva, že tie požiadavky sú aj dosť vysoké.

Nočná Optika rádia Twist. Údajne ste museli kvôli poslednej relácii, kde ste otvorene hovorili o drogách, kde ste vlastne mladých ľudí vyzývali na drogy, prerušiť činnosť v Rádiu Twist.

- Pravda je taká, že ja som nevyzýval nikoho na drogy, len som skonštatoval, že keď niekto veľa fajčí marihuanu, to som čítal, že George Michael o tom hovoril, tak potom je celkom prirodzená zvýšená sexualita a že sa vlastne nečudujem, že v tom parčíku v L. A. išiel na záchodky a tam proste nejakým spôsobom v tomto smere fungoval. To bolo úplne všetko celé. Paradoxné je to, že v ten deň som dokonca aj fajčiť prestal a dokonca som donútil všetkých 'včetne' Vaša Šuplatu, ktorý bol hosť, aby ani nefajčili, aby sme tam boli celý čas, aby sme vyrobili jeden program, ktorý má zmysel. Je paradoxné, že po roku, keď som tápal v tom rádiu, som si zrazu našiel cestu ako ďalej, ale zase na druhej strane je pravda, že Andy Hryc musel proste jednoznačne dať najavo, že výstrahy, ktoré dovtedy odzneli, sa musia nejakým spôsobom zrealizovať. To znamená, sme sa rozišli, mám pocit, že sme na veľmi, veľmi korektnej úrovni a vzťahu. Odvtedy čo si hovoríme pravdu a čo hovorím pravdu je to proste idálne. Takýmto spôsobom ja fungujem s každým, kto má o to záujem.

Čo vaši priatelia dlhoročný ako Šeban, Filip.

- Samozrejme, nejakým spôsobom sa ich to asi dotýka a som strašne šťastný, že ďalej so mnou komunikujú a že vedia asi presne, o čo ide. Chcel by som však poďakovať, ak sa to dá, všetkým tým, neznámym ľuďom, ktorý mi faxujú, nechávajú odkazy, mailujú do nekonečna a ktorí mi dávajú najavo, že proste sú so mnou a že oceňujú to, že som bol schopný povedať pravdu a že som sa síce ocitol niekde, kde masmediálne v tejto krajine nikdy v živote nikto nebol, to je pravda, ale proste viem, že ak sa ma niekto na niečo spýta, tak nebudem vypínať magnetofóny, tak, ako som to robil jeden a pol roka novinárom. Ale zároveň mi môže a musí každý umožniť moje slobodné rozhodnutie, že som teraz poskytol tri rozhovory pre tri médiá a je to proste exkluzívne a je to všetko a teraz rok a pol sa nemám dôvod Slovákom prihovárať, lebo mám české aktivity a po roku a pol, keď príde nový album, veľmi rád zase prídem. A pre televíziu Markíza, preto lebo je to jednoznačná jednotka. Je to televízia, ktorá nebojuje s jedným percentom sledovanosti, ale od začiatku prišla veľmi autoritatívne a priniesla veľkú, silnú dynastiu svojich vlastných ľudí, moderátorov, režisérov a ja neviem čoho všetkého, má rezonanciu u ľudí a je výborná.

A čo bude s vašou reláciou Müllerád po dvoch reprízach?

- Müllerád pokračuje ďalej. Bohužiaľ som sa dostal do takej situácie, že televízia, v ktorej pracujem a ktorú ako jediný človek zviditeľňujem, to je teraz jedno, že či pozitívne, alebo negatívne, proste nie je schopná referovať navonok realitu a pravdu. Ja nebudem hovoriť o amatérskych podmienkach, ktoré tam mám. Budem skôr hovoriť o tom, že čokoľvek som kedykoľvek chcel, tak som vždycky aj dostal. Že pán Semjan, pán Sedlák sú ľudia, s ktorými sa mi vynikajúco spolupracuje, ale zase na druhej strane, keď my sa dohodneme na tom, že ja urobím Müllerád strihový a z relácii, ktoré už boli lebo to trvá už tri mesiace, to znamená prvý kvartál mám za sebou a oni to technicky nie sú schopní zvládnuť, lebo nie sú kapacity, a oni dajú do tlače informáciu, že som bol zase chorý, tak to nie je korektné.

Nie je to iba kvôli drogám?

- Osobne si myslím, že si to vybavíme. Ja tam budem veľmi rád ďalej pokračovať, určite za iných finančných súvislostí, lebo nemám pocit, žeby som bol adekvátne ocenený ako človek, ktorý robí najsledovanejšiu reláciu v televízii, ale to už je náš interný problém. Nevidím dôvod, prečo by to malo mať niečo spoločné s drogamy. Ak oni budú mať pocit a obavu, že nebudem ďalej schopný tieto veci robiť, tak nech sa rozhodnú. Oni sú majitelia a ja to samozrejme korektne akceptujem.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 2. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 3. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 4. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 5. Takto si nastavíte, aby vám maily od SME nekončili v spame
 6. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech
 7. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať?
 1. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 2. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 3. Jednodňovú zdravotnú starostlivosť preferujú lekári aj pacienti
 4. Union prepláca všetky doplatky za lieky pre deti do 18 rokov
 5. Medzi prírodnými izoláciami vedie celulóza
 6. Zvyšky z vašej kuchyne môžu pomôcť v boji s klimatickou krízou
 7. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil
 8. Nie všetko sa deje na červenom koberci
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 11 617
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 11 291
 3. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 4 099
 4. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 711
 5. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 280
 6. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 591
 7. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 2 516
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 446

Blogy SME

 1. Maria Greitzer: Odberatelia plynu z Nord Stream
 2. Tereza Krajčová: Grécke Atény 3/4: Pláže a ostrovy – Glyfada, Aegina a neobývaný raj Moni
 3. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá
 4. Jozef Drahovský: Budú od januára jazdiť kamióny po diaľniciach bez platenia mýta?
 5. Anton Kaiser: Krokom po minulosti rodiny Migazzi
 6. Adriana Boysová: Šuškandou opradená sexuálna výchova
 7. Matúš Lazúr: Kto bude šetriť a kto to celé zaplatí
 8. Miriam Studeničová: Je čas poznať pravdu o astrálnom svete
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 501
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 956
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 8 655
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 331
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 578
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 470
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 244
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 2 913
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Maria Greitzer: Odberatelia plynu z Nord Stream
 2. Tereza Krajčová: Grécke Atény 3/4: Pláže a ostrovy – Glyfada, Aegina a neobývaný raj Moni
 3. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá
 4. Jozef Drahovský: Budú od januára jazdiť kamióny po diaľniciach bez platenia mýta?
 5. Anton Kaiser: Krokom po minulosti rodiny Migazzi
 6. Adriana Boysová: Šuškandou opradená sexuálna výchova
 7. Matúš Lazúr: Kto bude šetriť a kto to celé zaplatí
 8. Miriam Studeničová: Je čas poznať pravdu o astrálnom svete
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 15 501
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 13 956
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 8 655
 4. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 331
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 578
 6. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 3 470
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 244
 8. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 2 913
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu