Kancelárie prezidenta SR v Košiciach Jánom Širockým. Pripomíname, že krízový štáb vzišiel zo zhromaždenia, ktoré zvolala na 1. marca odborová organizácia v Chirane na podnet bývalých zamestnancov. Títo sa obávajú rozpredaja majetku firmy, ktorá je od septembra v konkurze. Na zhromaždení sa bývalí zamestnanci dohodli, že všetci podajú podnet na okresnú prokuratúru, aby sa reči šíriace sa po Humennom o rozpredaji majetku firmy potvrdili, alebo vyvrátili. Krízový štáb zvolilo okolo 80 prítomných bývalých zamestnancov Chirany. Jeho cieľom bolo zastupovať záujmy prítomných bývalých zamestnancov, ďalej medializovať celú kauzu a tiež informovať o situácii v Chirane najvyšších štátnych predstaviteľov, to znamená predsedu Vlády SR a Kanceláriu Prezidenta SR.
Správca konkurznej podstaty v Chirane Prema Michal Roháč všetky informácie o údajnom rozpredaji majetku poprel. O tom sme v našom denníku písali.
Bývalí zamestnanci sa však s jeho vyhlásením neuspokojili. Podľa slov predsedu základnej organizácie OZ KOVO pri Chirane Prema a. s Humenné, a zároveň predsedu krízového štábu Vladimíra Fiľarského, majú iné indície. Preto chcú kanceláriu Prezidenta SR upozorniť predovšetkým na nevyjasnené vlastnícke vzťahy, ďalej na neuspokojené pohľadávky veriteľov medzi inými aj zamestnancov, a tiež na to, že ak skutočne dochádza k rozpredajom majetku, potom sa šance na obnovenie výroby v tejto fabrike minimalizujú.
V tejto veci sa už obrátili na premiéra Mikuláša Dzurindu, okresnú prokuratúru a oboznámili aj dozorujúcu sudkyňu Krajského súdu v Košiciach.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.