vyšetrovania ministerstva vnútra ani vyšetrovatelia tohto prípadu sa nechcú o plánovanom výsluchu expremiéra vyjadrovať a neposkytujú žiadne informácie. Minister vnútra Ladislav Pittner a šéf sekcie vyšetrovania Jaroslav Ivor už oznámili, že do konca marca bude vyšetrovanie kauzy zavlečenie ukončené. Nie je však jasné, aký vplyv na dodržanie tohto termínu bude mať neúčasť Mečiara na výsluchu.
V. Mečiar už viackrát avizoval, že na predvolania vyšetrovateľa nebude reagovať. Odvolávajúc sa na sebou vydané amnestie, totiž považuje vyšetrovanie únosu exprezidentovho syna za nezákonné. V Nočných dialógoch Slovenského rozhlasu 20. augusta 1999 na adresu vyšetrovateľov vyhlásil, že "vy všetci sa dopúšťate trestnej činnosti, ste z nej podozriví a všetci sa podrobíte stíhaniu za to, čo robíte". "Prosíte si odvetu?" vyhrážal sa. Podľa Trestného poriadku, ak svedok nepríde ani po predchádzajúcom upozornení a bez dostatočného ospravedlnenia na výsluch, môže mu byť udelená poriadková pokuta až do výšky 50-tisíc korún. Zákon pri opakovanej ignorácii predvolaní dokonca polícii umožňuje svedka predviesť pred vyšetrovateľa aj proti jeho vôli. Nie je zmáme, žeby V. Mečiar ospravedlnil svoju včerajšiu neúčasť na výsluchu.
V Nočných dialógoch V. Mečiar o vyšetrovateľoch tiež povedal: "Vážení páni vyšetrovatelia, cirkusanti, vy si nemyslite, že si ma niekto pozve a že ja sa tam dostavím a že ja sa budem vôbec baviť a stanem sa tak spolupáchateľom pri porušovaní zákona." Na základe paragrafu 154 Trestného zákona môže byť výraz "cirkusanti" kvalifikovaný ako hanlivý. Podľa tohto ustanovenia ten, kto hrubo urazí štátny orgán pri výkone jeho právomocí alebo pre tento výkon, môže byť potrestaný odňatím slobody na jeden rok alebo peňažným trestom.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.