Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

Vysokoškoláci uhájili piatu priečku

VK PU Prešov - Inter Bratislava 3:1Martin BELEJPrešov - V predposlednom kole nadstavbovej časti lepšej skupiny volejbalovej extraligy definitívne

VK PU Prešov - Inter Bratislava 3:1

Martin BELEJ

Prešov - V predposlednom kole nadstavbovej časti lepšej skupiny volejbalovej extraligy definitívne potvrdili hráči VK PU piatu priečku v tabuľke, keď vyhrali súboj s bratislavským Interom a dosiahli tak svoje druhé víťazstvo v nadstavbe. Zároveň tak potvrdili, že ich súperom v play-off o 5. - 8. miesto (začína sa v sobotu 8. apríla) bude Lokomotíva Zvolen.

Prešovčania nastúpili v pozmenenej zostave, po prvýkrát sa v základe, navyše na nezvyklom poste smečiara objavil Vokál, na miesto libera sa posunul Šalata a kapitánsku pásku prevzal Vartovník. Navyše, vysokoškolákom chýbal zranený druhý nahrávač Kseňák.

Možno aj tieto atribúty spôsobili, že vysokoškoláci sa v prvom sete na ihrisku hľadali. Pôsobili zakríknutým, kŕčovitým dojmom, vyrábali veľa chýb a odzrkadlilo sa to aj na skóre. Inter získal trojbodový náskok (5:8) a ten si udržal prakticky v celom ďalšom priebehu. Hostia sa presadzovali najmä stredom siete, výborne hral mladý Hupka a po taktickom a rozťahanom závere setu sa ujali vedenia. Ani v úvode druhého setu sa domácim nedarili bloky, túto sériu však zlomili od stavu 6:5, keď poslali dva úspešné jednobloky na súperovu polovicu Nagypál a Müncner. Prešovčania sa dostali do náskoku, uchytili sa a spadla z nich psychická ťažoba. Na sieti sa rozohral Vartovník, ktorý spolu so Šalatom aj solídne prijímal. Domáci si vypracovali potrebný náskok troch až piatich bodov a vyrovnanie definitívne potvrdilo Škvarekovo eso. V treťom sete naberal zápas na dramatickosti, obecenstvo sa dostávalo miestami do varu. Prešovčania ťažili z dobého servisu, viedli už 10:4, 15:8 a 18:12, hostia však po chybách PU na sieti znížili na rozdiel jediného bodu. Ťažkú koncovku však zvládli domáci takmer bezchybne, najmä na sieti uhrali presne to, čo mali a ujali sa vedenia. Zápas vrcholil v štvrtom sete vo výbornej atmosfére, ktorú po čase opäť vytvorili diváci. Prešovčania neustále viedli, po veľkých chvíľach Vokála na sieti a jeho útokoch "zo štvrtého poschodia" (19:16) však prišli zbytočné chyby, súper úspešne blokoval a bolo vyrovnané. Vzápätí tri ťažké servisy Nagypála znamenali trojbodový náskok (23:20), situácia sa však opakovala a Inter ešte raz vyrovnal. V hektickom závere však od stavu 25:25 dvakrát zasiahol na sieti úspešne Müncner a na palubovke zavládla obrovská prešovská radosť. Nečudo, vysokoškoláci pretrhli najmä psychicky nepríjemnú sériu prehier a potvrdili, že piata priečka im právom náleží.

VK PU Prešov - Inter Bratislava 3:1 (-22, 19, 22, 25), hralo sa 106 minút, pred 400 divákmi rozhodovali Porvazník a Barančík. PU: Nagypál, Müncner, Škvarek, Vartovník, Gešperík, Vokál (libero Šalata, Soták, Vlkolinský).

Sumár výsledkov volejbalovej extraligy mužov: Skupina o 1. - 6. miesto (9. kolo): Žilina - Púchov 0:3 (-24, -20, -18), Dubová - Myjava 3:0 (19, 22, 11), Prešov - Inter 3:1 (-22, 19, 22, 25). Skupina o 7. - 9. miesto: (11. kolo): VKP Bratislava - Humenné 3:1 (22, 19, -17, 20).