vybavovať v krajských mestách žiadosti o členstvo v strane pre bežných ľudí. Členom Dzurindovej strany môže byť každý, kto zaplatí zápisné a splní určité podmienky. Mikuláš Dzurinda požiada o členský preukaz SDKÚ s číslom jeden.
Členovia SDKÚ s nízkymi príjmami budú platiť členské sto korún ročne, ostatní jedno percento z čistého príjmu a členovia SDKÚ, ktorí sa dostanú do štátnych funkcií - do vlády, parlamentu a na ďalšie posty, budú platiť členské desať percent z čistého príjmu. SDKÚ chce žiť hlavne z členských príspevkov a z príspevkov sponzorov. Tí však musia sponzorovať stranu jedine z príjmov po zdanení a len s podmienkou, že budú zverejnení. Ustanovujúci kongres SDKÚ bude symbolicky 17. a 18. novembra. Tým dzurindovci o takmer dva roky skrátili svoje pôvodné plány. Mikuláš Dzurinda tvrdil, že stranu založí až pred parlamentnými voľbami v roku 2002. "Chceme vybudovať silnú stranu, ktorá bude nadväzovať na myšlienky SDK. SDKÚ bude skvelou platformou pre všetkých voličov menších demokratických reformných politických strán," povedal Dzurinda.
Fúzia SDKÚ s DU, o ktorej sa často hovorí, je nereálna, pretože stanovy SDKÚ nepočítajú s kolektívnym členstvom, ale len s individuálnym. Eduard Kukan odmieta náznaky, že SDKÚ sa snaží rozložiť Demokratickú úniu, a tvrdí, že záleží od rozhodnutia jednotlivých členov DU, či sa rozhodnú vstúpiť do SDKÚ. Mikuláš Dzurinda tvrdí, že SDKÚ nechce, aby sa v parlamente vytvorila platforma SDKÚ, aby sa nerozbila jednota poslaneckého klubu SDK.
Autor: rf
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.