vnútornéno auditora tejto európskej inštitúcie, ktorú sa podarilo získať týždenníku European Voice.
Správa mimoriadne kriticky hodnotí aj hospodárenie v EP, ktorý spravuje viac ako miliardu eúr z vreciek daňových poplatníkov, a poukazuje na také hriechy, ako zámerné preplácanie vonkajších dodávateľov, neoprávnené obohacovanie sa, porušovanie pravidiel zadávania zákaziek a rozkrádanie parlamentného majetku.
V roku 1998 bol v priemere jeden z desiatich dokladov predložených finančnej kontrole chybný, uvádza sa v správe, ktorá tiež kritizuje nedostatočný počet personálu na útvaroch kontroly so znalosťami účtovníctva a financií, ako aj základnú neznalosť rozpočtových pravidiel zodpovednými osobami.
Istý úradník s údajným sídlom v Luxemburgu si napríklad neoprávnene naúčtoval výdavky vo výške 30 000 eúr, v inom prípade sa zasa kvôli chybe pracovníka "zabudlo" vybrať nájomné za istú parlamentom prenajímanú budovu v Bruseli za obdobie 18 mesiacov.
Najvážnejšie však je, že sa v parlamente aj kradne. Dôverná správa vnútorného auditora EP teda určite nezvýši dôveru verejnosti v európske inštitúcie, ktorá utrpela minuloročnou demisiou Európskej komisie kvôli korupčným škandálom.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.