pracovnej doby.
Podľa rozhodnutia mestského senátu by pedagógovia od jesene mali pracovať o hodinu dlhšie a tým prispieť k zlepšeniu stavu v mestskej pokladnici.
Z rozličných škôl celého Berlína sa pred poludním pohli skupiny demonštrantov smerom k centru. Ústredná demonštrácia sa uskutočnila v blízkosti Brandenburskej brány. Vedecké a pedagogické odbory (GEW) očakávajú, že protestnú akciu účasťou podporí približne 33 000 berlínskych učiteľov. Predseda odborov Ullrich Thöne uviedol, že do štrajku vstúpili pedagógovia z viac než 70 percent všetkých škôl, ktorých je v Berlíne okolo tisíc.
Učitelia okrem protestu proti predlžovaniu pracovnej doby požadujú prijať do škôl nových, hlavne mladých kolegov. Podľa Ullricha Thöna je situácia na berlínskych školách problematická, pretože v posledných desiatich rokoch bolo zrušené približne každé piate učiteľské miesto.
Z pohľadu mesta je toto konanie učiteľov protiprávne, preto aj člen mestského senátu zodpovedný za školstvo, Klaus Böger, pohrozil disciplinárnymi krokmi. Učitelia ako štátom platení úradníci nemajú právo štrajkovať.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.