odpovediach zdôrazňoval predovšetkým úspechy bývalej Mečiarovej vlády, ktorej bol členom a naopak suchú nitku nenechal na činnosti súčasnej vládnej koalície. Jej kroky totiž podľa neho vedú krajinu do hospodárskeho a sociálneho úpadku.
"Argumenty, že súčasná opozícia je zdrojom napätia vo vládnej koalícii, v žiadnom prípade neobstoja. Predseda vlády M. Dzurinda nedokáže byť osobou, ktorá spojí a zabezpečí dlhodobejšiu stabilitu koalície," zamyslel sa S. Kozlík a venoval sa štvrtkovému neúspešnému odvolaniu 'nositeľa všetkého zla' M. Dzurindu:
"Vládna koalícia sa v priebehu niekoľkých týždňov zmenila z kooperujúcich strán na súťažiace medzi sebou. Mnohým politickým stranám ide teraz o prežitie a na tejto báze sme nachádzali podporu pre odvolanie premiéra. Dovolím si tvrdiť, že Mikuláša Dzurindu nechce väčšina koalície. Škoda, že sa nehlasovalo tajne, pretože v tom prípade sme počítali s 85 hlasmi."
Expodpredseda HZDS zároveň nepriamo poprel informácie vychádzajúce z tábora opozície, ktoré tvrdili, že Dzurinda si pri hlasovaní o svojej dôvere kúpil hlasy niektorých poslancov.
"Ťažko sa mi o tom vyjadruje, lebo ja som nikoho s kufríkom odchádzať nevidel."
V ekonomickej oblasti je podľa S. Kozlíka základom národno-štátneho záujmu zmysluplne využiť komplex ekonomického potenciálu, ktorý krajina má. O tom však, prečo vláda, ktorej aj on bol štyri roky členom, akosi pozabudla pri svojej činnosti na slovíčko zmysluplne, takte pomlčal. Priznal však, že niektoré vyjadrenia V. Mečiara o vytvorení našej silnej kapitálotvornej vrstvy neboli šťastné, pričom ruky od nich si umyl vyhlásením, že on nikdy nič podobné nepovedal.
Veľmi sa nechcel vyjadrovať ani o činnosti svojho dobrého kamaráta a tragicky zosnulého riaditeľa SPP Jána Duckého, ktorého manažérske schopnosti na čele nášho plynárenského gigantu zatiaľ pripravili Slovensko o niekoľko desiatok miliónov korún s odôvodnením, že nemá na to dostatočné množstvo informácií...
"Janka Duckého som dobre poznal, no neverím tomu, žeby dobrovoľne podpísal takéto nevýhodné zmenky."
Ekonomický expert najsilnejšej parlamentnej strany zároveň potvrdil, že nikdy nemali nič proti vstupu strategického investora do VSŽ a posilňovania partnerstva medzi US Steel a železiarňami. Realita je však podľa neho taká, že VSŽ momentálne funguje a aj ich prezident vraj tvrdí, že by sa možno dokázali zaobísť aj bez strategického partnera...
"VSŽ-ka sa zásadným pričinením súčasnej vlády dostala pred vyše rokom do nepriaznivej situácie, čím sa zhoršila jej pozícia pre vyjednávanie so zahraničnými partnermi. Zásadne namietame voči postupu vlády do týchto záležitostí, pretože pôsobí ako trójsky kôň medzi zástupcami veriteľov a akcionárov. Premiér pri týchto rokovaniach výrazne prekročil právomoci a máme podozrenie z porušenia Ústavy."
Toho sa mal M. Dzurinda dopustiť tým, že vystupoval v mene vlády a zároveň podpísal Memorandum o porozumení bez predchádzajúcich konzultácií s vládnym kabinetom. Zároveň sa nechal počuť, že možno už čochvíľu dorazí na súd trestné oznámenie na M. Dzurindu, ktoré síce môže, ale zároveň aj nemusí byť z dielní právnych expertov hnutia.
Bývalý podpredseda vlády si neodpustil ani jeden bonmot, keď podľa neho bol prepad zisku u niektorých vlajkových podnikov slovenskej ekonomiky tesne po nástupe Dzurindovej vlády umelo vytvorený niektorými kruhmi. "Nechcem hovoriť, či to boli zahraničné kruhy, pretože aj u nás doma sú niektoré skupiny, ktoré o to mali záujem," dodal S. Kozlík.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.