4-tisíc, hovorili však aj o päťtisíc a viac ľuďoch. HZDS "vyslovuje ostrý protest proti spôsobu, akým o tomto stretnutí informovali verejnosť médiá spriaznené so súčasnou vládnou koalíciou". Na otázku, či ich môže menovať konkrétne ústredný tajomník hnutia Jozef Grapa po tlačovej besede povedal: "Nemyslím, že by som mal. Ja som možno v rýchlosti chcel poďakovať novinárom za to, čo informovali o tejto udalosti, ale musíte uznať, že niektoré informácie boli veľmi skresľujúce. Mňa zarazilo, že hovorili o 800 až 1000 ľuďoch. Už keby nevideli na obidve oči, tak to podľa počutia odhadnú na viac." HZDS pobúrila v médiách veta "necelá tisícka prevažne starších a starých ľudí". Väčšina médií odhadla počet účastníkov na tisíc až dvetisíc.
Na 1. máj - sviatok práce hnutie pripravuje, ako pokračovanie reakcií na zadržanie V. Mečiara, protestné mítingy. "Vo všetkých okresoch sa zapájajú naši organizátori, či už samostatne, alebo v spolupráci s inými subjektami," povedal J. Grapa. Účastníci mítingov si majú "pripomínať teror, ktorý tu nastal a spomenúť si i na právo na zamestnanie". Mítingy proti vláde a súčasnej vládnej koalícii sú údajne primerané a potrebné. "Pán Dzurinda sa pri odvolávaní v parlamente vyjadril, že má podporu a chodí po Slovensku. Vláda žije ešte v eufórii po voľbách a nevidí reálnu situáciu," povedal J. Grapa.
Formu protestu necháva HZDS okresoch. "Každý pozná svoje regionálne problémy. Možno to bude pred okresným úradom, možno pochod námestím, alebo pred niektorú inú inštitúciu."
HZDS sa cez víkend stretlo so zahraničnými diplomatmi a organizáciami. Jeden z diplomatov z krajín EÚ o zásahu v Elektre údajne povedal, že "touto akciou sa stáva zo Slovenska Pakistan". Jeho meno Grapa neprezradil.
Autor: fw
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.