Fegyveresa. Remiáš zabezpečoval kontakt tohto bývalého príslušníka SIS s domovom. Fegyveres niekoľko týždňov po zavlečení exprezidentovho syna vypovedal pred vyšetrovateľom Petrom Vačokom, ktorému opísal okolnosti týkajúce sa sledovania Michala Kováča ml. a jeho násilného únosu. Potom pred Lexovou SIS utiekol do zahraničia. Z jeho výpovede jednoznačne vyplývala zainteresovanosť SIS na únose.
Dnes si obyvatelia Bratislavy o 16.00 h uctia pamiatku Róberta Remiáša na mieste, kde zahynul po výbuchu jeho auta na Karloveskej ulici. Modlitby bude ako každý rok prednášať správca farnosti z Lozorna Pavol Flajžík.
Remiáš mal najužšie kontakty s Fegyveresom, a preto Lexova SIS na neho nasadila príslušníkov sledovacieho odboru. Sledovanie Remiáša neskôr prebiehalo aj v súčinnosti s bratislavským a nitrianskym podsvetím. SIS sledovala R. Remiáša aj v deň jeho zavraždenia. Podľa správy súčasného riaditeľa SIS Vladimíra Mitra jeho predchodca Ivan Lexa osobne kontroloval pripravenosť dvoch príslušníkov sledovačky na výsluch pred vyšetrovateľom, ktorému mali uviesť dopredu pripravenú krivú výpoveď o udalostiach z inkriminovaného dňa.
Počas tretej Mečiarovej vlády vedenie ministerstva vnútra vyvíjalo rozsiahle aktivity smerujúce k zmareniu vyšetrenia vraždy R. Remiáša. Tento zámer im však prekazili pracovníci Kriminalistického a expertízneho ústavu, ktorí s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou preukázali, že Remiášovo auto nevybuchlo v dôsledku technickej poruchy, ale po odpálení nástražného výbušného systému.
Vyšetrovateľ tento rok obvinil z vraždy R. Remiáša dvoch príslušníkov podsvetia Jozefa Roháča a Imricha Oláha. Obaja sú však na úteku, a preto ich nie je možné vypočuť. Policajné zdroje, ako aj príslušníci podsvetia sa zhodujú v názore, že Remiáša dal odstrániť bývalý bratislavský boss podsvetia Miroslav Sýkora, ktorý túto "objednávku" prijal od niektorého zo služobných funkcionárov SIS.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.