Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Na pohár nabrúsené tigrie zuby vylámal "Mr. Jedenástka" Hýll

Hoci remíza v riadnom hracom čase finálového duelu Slovenského pohára - Pohára Zlatého bažanta vo futbale 1. FC Košice - Inter Bratislava (1:1, aj po

predĺžení, na jedenástky 2:4) sa vlastne aj očakávala, chýbalo málo a nebola by. Myslíme pri tomto konštatovaní najmä na Kozákovu zahodenú, alebo ak chcete, Hýllom chytenú penaltu v 56. minúte za stavu 1:1. Iste, môžeme sa baviť aj o Ľalíkovom brvne šesť minút pred riadnym koncom, ale jedenástka stále bola a vždy bude jedenástka. Boli síce aj priame kopy, ale nie gólové. Po rozstrele z bieleho bodu pokutového kopu sa tešili žlto-čierni. Aj preto, že Semanovi pri úvodnej Kratochvílovej jedenástke chýbalo trošku viac šťastia, aj preto, že Zátekova šupa v tretej sérii za stavu 3:2 pre Inter "havarovala" do brvna, aj preto, že bubenkovci majú v klietke už takmer špecialistu na penalty Hýlla, ktorý po Kozákovi, ešte v zápase, "spapal" vo štvrtej sérii aj Kráľa, ktorý už musel dať, lebo tigri prehrávali 2:4... A tak tigri prehrali 2:4 (za 1. FC: Semeník, Ljubarskij). A zo Slovenského pohára si do gágora lejú Zlatého Bažanta žlto-čierni vlci z Pasienkov.

Ponúkame štyri pohľady pohárového vicemajstra.

Kapitán Peter Dzúrik: "Mali sme rozhodnúť v druhom polčase, potom mal viac šťastia Inter"

"V šatni po zápase zavládlo ticho. Sme smutní, že sme nevyhrali. Jedenástky sú však vabank. Aj keď sme v tej 56. minúte nedali penaltu, bolo ešte stále dosť času do konca rozhodnúť zápas pre nás. Prevládala však vysoko taktická hra, ani jednému sa nechcelo otvárať obranu. Ja som penaltu za stavu 1:1 nemal ísť kopať, ja nekopem penalty. Kopať ju mal ísť ten, kto sa na to bude cítiť. Väčšinou kope jedenástky Ruslan Ljubarskij, ale ten na Prešov nemá dobré spomienky, v lige tu proti domácim nedal, tak išiel Kozák. Ťažko povedať, či Inter vyhral pohár zaslúžene, určite však mal viac šťastia ako my."

Gólman Miro Seman: "Pri jedenástke potrebuje brankár aj šťastie, aj aby to hráč kopol trochu horšie"

"Každého brankára štve, ak si pri jedenástke siahne na loptu, ale aj tak je z toho gól. Vtedy však potrebujete aj šťastie, aj aby tí hráči kopli tú penaltu trošku horšie. Na prvú Kratochvílovu jedenástku som si siahol, vyrazil som ju k tyči, ale bola kopnutá hore, ak by bola kopnutá trošku nižšie, asi ju mám. Tá Ľalíkova, to bola taká prestreľovačka, pri nej som potreboval, aby ma trafil. Pri ďalších (Pinte, Ševela) som nemal šancu. Ten prvý gól (z hry na 0:1, Sz. Németh), to bol ukážkový center, spätná prihrávka, trafil to z jednej, človek sa ani neobzrel. Ľalíkovi to v poslednom čase z tých trestňákov sypalo aj z väčších vzdialeností, mal som z nich trošku obavy, chvalabohu, netrafil. Trochu ma prekvapil na začiatku ten prvý Hornyákov priamy kop, ktorý predo mnou neskutočne skočil, bolo to strašne nepríjemné. Myslím si však, že v druhom polčase sme mohli rozhodnúť..."

Útočník Robo Semeník: "Hýll penalty chytať vie, aj mne už raz jednu chytil"

"Keď zoberieme celý priebeh, tak myslím, že sme mali trošku navrch a mali sme to potvrdiť tou jedenástkou v druhom polčase. Kozák to potiahol v strede ihriska, dal mi loptu do behu, hodil som si ju, zasekol som si to, Chrenko mi potiahol členok, trochu som sa aj zľakol, lebo som si myslel, že mi tam niečo puklo, našťastie je všetko v poriadku. Takže tie výkriky interistov, že nebola jedenástka... Škoda ale, že ju Kozák nepremenil, mohol to byť iný zápas. Obaja sme hrali na takú istú taktiku, nikto nechcel otvoriť obranu. Na jedenástky bol Inter šťastnejší, Miro Hýll jednu fantasticky chytil, jednu sme dali do brvna, takže na jedenástky vyhral Inter zaslúžene. Hýll penalty chytať naozaj vie, chytil raz už aj mne, ešte keď som hral za Bystricu..."

Stredopoliar Ján Kozák: "Jedenástku som kopol tak, ako som ju kopol - veľmi zle"

"Aj v lige som už dal tri góly ľavačkou, hoci som pravák (na 1:1 vyrovnával ľavou, teč Ševelu usmernil loptu do siete). Na jedenástku nebol nikto konkrétne určený. Deň pred zápasom kopeme štyria: Robo Semeník, Tibor Zátek, Ruslan Ljubarskij a ja. Kto sa v zápase na to cíti, ten kope. Tibor Zátek bol pri mne, povedal mi - choď, ja som si veril, tak som išiel. Kopnúť som ju chcel inak, čakal som na pohyb brankára, chcel som ju dať viac hore, ale kopol som ju tak, ako som ju kopol... Veľmi zle. Pri záverečnom jedenástkovom rozstrele je to všetko o šťastí. A šťastnejší bol Inter."