Dnes varí Hana Zagorová
Známu českú speváčku, interprétku populárnej hudby, ale aj textárku, scenáristku a najnovšie aj moderátorku, spája s Košicami to najsilnejšie puto - láska... V roku 1992 povedala totiž svoje áno opernému sólistovi Štefanovi Margitovi a na čas uprednostnila tento najsilnejší cit pred všetkým ostatným. V zrelom veku si človek dary života akosi viac váži a pani Hanka, ktorá poznala víťazstvá i pády, dnes už vie, čo je v živote človeka najdôležitejšie! Hanka Zagorová - stálica populárnej hudby, pôsobila najprv v ostravskom rozhlase, neskôr v Prahe s orchestrom Václava Zahradníka a neskôr s orchestrom Karola Vágnera. Z desiatok piesní, ktoré nahrala sa mnohé stali hitmi. Spomenúť môžeme napríklad: "Bludička Julie", Duhová víla", či "Maluj zase obrázky.." Niekoľkokrát vyhrala anketu o Zlatého slávika a v profesii tak dosiahla maximum. Nechýbala v žiadnej televíznej super show, jej koncerty boli vypredané a ako to už býva, v živote sa za všetko platí... Radosť z úspechov v "brandži" často kazil smútok z prázdneho bytu, v ktorom ju nik nečakal.
Dnes už je všetko inak a populárni manželia dnes tvoria dokonca už aj moderátorskú dvojicu v relácii Hogo Fogo, ktorú vysiela česká televízia Nova. Ostatne pani Hanka si rolu moderátorky odskúšala už aj v Českej televízii v programe "Když nemůžu spát".
Náš kulinársky televízny štáb zaujímalo najmä kuchárske umenie pani Hanky, pre ktorú je večným vzorom úžasnej domácej panej jej mamička. Ako nám pani Hanka povedala, bola totiž kúzelníčkou atmosféry.
Nebol pre ňu problém pripravovať s úsmevom a radosťou pre spoločnosť, ktorá sa u nich dobre cítila, trebárs aj marhuľové knedlíky o pol noci, ak na ne mali hostia chuť. Výbornou hostiteľkou je aj pani Hanka a okrem exotických pochúťok, rada varí aj typické jedlá českej kuchyne. Za sporákom ju vie zastúpiť aj jej manžel, ktorý dokáže vykúzliť nejednu pochúťku. A tak, ak práve nie sú manželia na turné, či v nahrávacích štúdiách, varí doma ten, kto má práve náladu, či chuť. Pre nás, televíznych divákov a teraz už aj pre čitateľov Korzára pripravila pani Hanka dva recepty. Možno niektorý z nich zachutí aj vám a zaradíte ho do svojho jedálnička.
Krevety s pórom
Potrebujeme: 1 konzervu kreviet, 50 g póru, ryžové rezance, zázvor, sójovú omáčku, soľ, olej, chilli korenie, kari korenie.
Postup: Pór nakrájame na kolieska a dáme na rozohriaty olej. Medzitým zlejeme šťavu z konzervovaných kreviet a mäsko roztlačíme vidličkou. Na pór dáme zázvor, kari korenie, zalejeme sójovou omáčkou a do zmesi pridáme krevety. Takto upravenú zmes necháme prehriať. Vedľa, v hrnci, uvaríme ryžové rezance, zlejem z nich vodu a potom ich vmiešame do zmesi. Jedlo je hotové. Chutí výborne ako hlavný chod s bielym perlivým vínom.
Vyprážané kelové listy
Potrebujeme: 1 hlávku kelu, soľ, hladkú múku, vajce, strúhanku, 1 dl mlieka, olej, zmes korenia: kari, chilli, červená štipľavá paprika.
Postup: Hlávku kelu rozoberieme na listy, ktoré dôkladne umyjeme. Listy povaríme v osolenej vode asi 10 minút. Keď zmäknú, vyberieme ich a vyrežeme z nich tvrdé časti. Potom zložíme 2-3 listy na seba a vytvarujeme z nich rezne. Rezne osolíme a okoreníme zmesou korenia z kari, chilli a papriky, všetko podľa chuti. Takto pripravené kelové rezne obalíme v trojobale a vyprážame klasickým spôsobom v slnečnicovom oleji do zlatova. Podávame s varenými zemiakmi. Tip pre tých, ktorí nemôžu bez mäsa byť - medzi listy môžeme dať plátok šunky.
Dobrú chuť Vám želajú Hanka Zagorová a autorka relácie Varím, varíš, varíme Jarmila Uhríková.
Autor: AUTOR - Jarmila Uhríková
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.