Slovenska do tejto organizácie s tým, že ide iba o "čiastkové medzivýsledky".
Na tlačovej besede Slovenskej demokratickej a kresťanskej únie (SDKÚ) premiér uviedol, že treba vyčkať na záverečné hodnotenie, ktoré bude k dispozícii koncom júna. Zdôraznil, že podľa jeho informácií otázka nestojí "či", ale "kedy" sa SR do OECD začlení.
M. Dzurinda v tejto súvislosti informoval, že sám vyvíja zahraničnopolitické aktivity, "ktoré by mohli viesť pozitívnym smerom". "Dnes je dôležité, aby sme boli stále aktívni," vyhlásil. Premiér podľa vlastných slov pripravuje listy svojim partnerom v Európskej únii (EÚ) a chce o tejto téme hovoriť aj s ministerkou zahraničných vecí USA Madeleine Albrightovou. Podporu integrácii Slovenska do OECD vyjadrila Európska demokratická únia (EDU), združujúca 43 európskych ľudových, konzervatívnych a kresťanských strán, na dnešnom zasadnutí Riadiaceho výboru EDU v Londýne. Na návrh slovenských členov únie Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) a Strany maďarskej koalície (SMK) EDU jednomyseľne prijala vyhlásenie, v ktorom odporúča svojim členom podporiť toto integračné úsilie SR v ich materských krajinách.
"Pre SR je vstup do OECD v tomto čase kľúčovou politickou a ekonomickou prioritou doma aj v zahraničí," uvádza sa ďalej vo vyhlásení. "Najvýznamnejší partneri Slovenska, zvlášť európske štáty, podporujú pozvanie SR pripojiť sa k OECD počas najbližšieho zasadnutia Ministerskej rady v júni 2000."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.