nedorazila batožina. Priviezť ju mal až nasledujúci spoj o pol desiatej večer, čiže pol hodiny po skončení predstavenia 'Prodanej nevěsty' v Jumbo centre. Nešlo ani tak o garderóbu herečiek, ako o inšpicientskú knihu s textom hry. Vrásky na čele mal najmä Martin Dejdar, ktorý v inscenácii vystupoval po prvý raz ako záskok. Principál a režisér Jan Schmid vyhlásil, že on si veru už scénické poznámky ani réžijne direktívy nepamätá. "Nepotrebujete niekto niečo odniesť?", pýtali sa odľahčené herečky.
Na dôvažok, keď sa kvôli nedoriešenej situácii podaktorí členovia vrátili dverami na fotobunku do odbavovacej miestnosti, láskaví košickí colníci im ako v časoch hlbokého socializmu v rámci svojej nadradenosti chceli vysoliť pokutu 5000 korún. Jediným svetlým bodom dňa sa tak stala oslava päťdesiatych siedmych narodenín hudobného mága Mirka Kořínka pri presune autobusom z letiska do Jumbo centra za príhovoru Jirku Lábusa, ktorý pospomínal všetko ešte spred narodenia oslávenca, pripíjania si moravskou slivovicou a do úmoru opakovano spievaného 'Happy birthday to you' hrdlami všetkých členov divadla.
Košickú reputáciu zachránili cesnekačka, bryndzové halušky a vyprážaný oštiepok v záhrade Sedliackeho dvora, kde sa odrazu pretekala obsluha zo všetkých častí tohto reštauračného zariadenia. V živote som v tej záhrade nebol tak chytro obslúžený. Dúfam, že Pražáci sem budú chodiť častejšie.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.