do VSŽ. Spojené štáty vždy predstavovali pri vstupe nových členov najprísnejšieho oponenta zo všetkých členských krajín OECD. Uviedol to podpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan Mikloš v relácii TV Markíza Na telo.
O hlasovaní predsedu parlamentu Jozefa Migaša pri pokuse o vyslovenie nedôvery premiérovi Mikulášovi Dzurindovi Mikloš uviedol, že "prispelo k váhavým stanoviskám" USA. Vicepremiér však ocenil diskusiu poslancov a ministrov vládnej koalície v Častej-Papierničke, pretože podľa neho nezaznela iná alternatíva hospodárskej politiky vlády.
Mikloš ďalej povedal, že predpokladal vyšší objem zahraničných investícii na Slovensku v roku 1999. Ten dosiahnutý nevyznieva priaznivo v porovnaní s posledným rokom vlády Vladimíra Mečiara, pripomenul však, že v roku 1998 bol najvyšší prílev zahraničných investícií počas celého Mečiarovho vládnutia. Na margo výhod pre zahraničných investorov uviedol, že nie je iná možnosť, pretože SR musí pre nich ponúknuť podmienky porovnateľné so svojimi susedmi. Pokles reálnych miezd je pri reformách nevyhnutný, vicepremiér spomenul prípad ČR, kde klesol hrubý domáci produkt po reformách v roku 1997 do mínusových čísel, a prípad Maďarska, kde počas reforiem v rokoch 1994 a 1995 klesli reálne mzdy o 12 a o 6 percent. Ak sa však bude pokračovať v reformách, Mikloš verí, že Dzurindov kabinet si na konci volebného obdobia v roku 2002 bude môcť pripísať zásluhy za zvýšenie životnej úrovne obyvateľstva.
Vicepremiér oznámil, že na júnovom kongrese Demokratickej strany neprijme prípadnú kandidatúru na post predsedu, pretože sa chce všetkými silami venovať svojej práci vo vláde. Mieni však zostať členom strany aj naďalej.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.