prichádzajú so svojimi autami do centra mesta, aby si odviezli zakúpený tovar, ktorý ináč v rukách možno len ťažko odniesť. Týka sa to napríklad nábytku a rôznej techniky do domácnosti, ako sú chladničky či práčky. Orgány mesta vraj nemysleli na takúto potrebu občanov a dochádza k ich zbytočnému 'šikanovaniu'. Na túto situáciu nás upozornili dokonca aj samotné zamestnankyne mestského úradu. O vysvetlenie k tomuto problému sme požiadali náčelníka Mestskej polície v Poprade Štefana Kolcúna.
"Občania sú málo informovaní. Vôbec to totiž nie je tak, že si zakúpený tovar, ktorý sa dá iba ťažko odniesť v rukách, nemôžu odviezť autami z predajní, ktoré sa nachádzajú v centre mesta, teda na pešej zóne," skonštatoval na úvod.
Podľa jeho slov je každá predajňa na Námestí sv. Egídia a vôbec na pešej zóne vybavená tak, že dovoz i odvoz tovaru z nich je možný z opačnej strany, teda zo zadných častí týchto predajní. Pritom netreba vôbec vchádzať s dopravnými prostriedkami na pešiu zónu. Výnimkou je predajňa na Ulici 1. mája Pizzeria a predajňa obuvi, kde predtým bola očná optika na rohu Námestia sv. Egídia a Ulice 1. mája. Lenže na odvoz u nich zakúpeného tovaru nie sú potrebné autá.
"Na občanov sme mysleli aj tým spôsobom, že keď dôjde aj k takému prípadu, že zakúpený tovar si nebudú môcť odviezť po prístupových komunikáciách k zadným traktorom predajní, na základe oznámenia na mestskú políciu dostanú povolenie vojsť autom k predajni na pešej zóne. Požiadať o to ani osobne nemusia. Stačí, ak nám zavolajú na telefónnu linku číslo 159 a stála služba rozhodne o okamžitom povolení na vstup do požadovaného priestoru. Hliadka, ktorá je vyčlenená v meste si túto potrebu ihneď preverí a v prípade problémov ich bude hneď na mieste riešiť. Občania sa teda sťažujú neopodstatnene kvôli svojej nedostatočnej informovanosti," vysvetlil náčelník.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.