na hnuteľný i nehnuteľný majetok. Vedenie družstva sa proti vyhláseniu konkurzu odvolalo na Najvyšší súd.
"Čakacia lehota na rozhodnutie je zhruba pol roka a vyššie. Bolo nám však sľúbené, že sa o našej záležitosti rozhodne v čo možno najkratšej časovej lehote. Zatiaľ sa tak nestalo, a preto len vyčkávame," skonštatoval predseda družstva Ján Petrík. Podľa jeho slov, družstvo prežíva od výplaty k výplate, nemá dostatok financií na nákup materiálu, takže časť jeho zamestnancov je momentálne na 60-percentnej náhrade mzdy.
"Potrebujeme približne viac ako milión korún na materiál. Zameškané mzdy sme síce vyplatili z príspevku od Národného úradu práce, ale keďže sa opäť len málo vyrába, lebo nie sú financie na materiál, sme fakticky na dne," uviedol ďalej Petrík.
Situácia v Obzore je nevýhodná tak pre vedenie družstva, ako aj pre správkyňu konkurznej podstaty, lebo až do rozhodnutia súdu nemôžu nakladať s majetkom družstva. Nemôže sa nič predávať. Zmrazená je vlastne podnikateľská činnosť. Ako však predseda Petrík uviedol, zatiaľ náklady na réžiu a energie družstvo uhrádzalo. Dokedy to ešte budú môcť robiť, to nekonkretizoval. Všetkým by pomohlo akékoľvek, najmä však skoré rozhodnutie Najvyššieho súdu. Ten rozhodne o ďalšom smerovaní výrobného družstva invalidov Obzor. Buď uzná námietku vedenia, alebo potvrdí vyhlásený konkurz.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.