Bankov. Súkromná jazyková škola vznikla v roku 1996 a odvtedy funguje pod touto hlavičkou. Riaditeľkou a zároveň aj zakladateľkou je Eva Jarombeková. Ako prezradila, podnetom bol študijný pobyt vo Veľkej Británii v Oxforde. Radosť jej v posledných rokoch robí rastúci záujem o štúdium jazykov. "Možno je to preto, že čoskoro vstúpime do EU. Podpísala sa na tom aj éra počítačov a internetu. A tendencia učiť sa cudzie jazyky pretrváva aj vďaka zahraničným firmám, ktoré od pracovníkov vyžadujú dobrú úroveň. Najväčší záujem je o anglický jazyk, potom nasleduje nemecký, francúzsky, taliansky a španielsky. Mnohí už pochopili, že je výhodou ovládať okrem iného aj nemčinu. Na východe podniká totiž množstvo nemeckých firiem. Taliančina je zas populárna najmä u mladých dievčat," uviedla Eva Jarombeková.
Zaujímavá je aj veková hranica. Najmladší študent má osem rokov a najstarší šesťdesiat, pričom prevažuje skupina medzi tridsiatkou a štyridsiatkou. Podľa riaditeľky ide predovšetkým o ľudí, ktorí študovali v totalite a majú veľké medzery.
Jazyková škola Regent uprednostňuje klasickú výučbu, pričom hlavný dôraz kladie na tréning. Učí sa v malých skupinách, aby sa k slovu dostal každý študent. Rovnako sa snažia zohľadniť aj záujmy jednotlivcov. Preto otvorili napríklad skupinu pre počítačových expertov.
"Je obrovskou výhodou, keď ľudia vedia niekoľko cudzích rečí. Jestvuje totiž štúdia EU, takzvaná biela kniha, kde sa píše, že v budúcnosti budeme musieť hovoriť troma jazykmi," zdôraznila Eva Jarombeková.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.