miliónov korún z ministerstva financií určených na výstavbu telocvične pri Základnej škole na Vinbargu, tiež schválili výnimku z rozpočtu a to tak, aby mestský úrad mohol čerpať výdavky za prvý až tretí kvartál bez obmedzenia. Ide o skutočnosť, že mesto zatiaľ nemá financie na výdavky spojené s júlovými Majistrovstvami Európy v basketbale žien do 20 rokov. "Prečo?" - pýtal sa v tejto súvislosti poslanec Dušan Divulit, "Prečo má Bardejov platiť, keď Slovensko sa chce reprezentovať? Najmä, keď bol prísľub štátu na päť miliónov korún?" "Neide o financovanie z rozpočtu mesta," objasnil problém primátor, len pôžičku, lebo treba modernizovať športovú halu, ktorá už dvadsať rokov slúži," zároveň povedal,, že aj keď Bardejov na tento účel nedostane od štátu 5 miliónov, ale suma čo príde by sa mohla vyšplhať na šesťciferné číslo.
Diskutovanou témou bola ponuka firmy JK Invest na vytvorenie investičnej akciovej spoločnosti mesta. Predložil sa zámer investnícií za 800 miliónov, avšak s tým, že v spoločnosti, by bolo 1600 akcií v hodnote miliarda 600 miliónov korún. Úver 800 miliónov by táto investičná spoločnosť dostala s úrokom 5,2 percent, so splatnosťou 30 rokov a s odkladom na osem rokov. Avšak mesto Bardejov by muselo poskytnúť ešte aj garanciu pozemkami a to v hodnote 1,5 miliardy korún. Poslancom sa toto, napriek medovým slovám ponúkajúceho nepozdávalo. Primátor Boris Hanuščak, na naliehanie, či mesto si záležitosť preverilo po svojej línii, skonštatoval, že každý s kým o tomto hovoril, mu odporúčal, aby dal od toho ruky preč. Poslanci napokon odsúhlasili, aby sa finančným odborníkom dali spracovať riziká čo tento zámer pre mesto by priniesol. "Budeme vôbec schopní splácať, alebo zadĺžime mesto a ešte prídeme o polovicu mestského majetku?" - pýtal sa poslanec Vincent Bujňák. Tiež poznamenal, že do histórie mesta nepôjde jeho meno, ale meno primátora Hanuščaka. Neriešiteľným problémom pre bardejovských úradníkov na mestskom úrade bol aj zámer urobiť inventarizáciu na dlhoročnej stavbe "krytá plaváreň. "Treba ťažkými mechanizmami zdvihúť železnú konštrukciu, iba tak sa dá zistiť čo tam je a čo chýba," konštatovali. Lebo dať do majetku mestského podniku BAPOS niečo, čo fakticky na stavenisku už nie je, lebo s to ukradlo, je absurdné. Na protest oddelenia výstavby, že oni nemajú strážnikov, aby stavenisko strážili, poznamenal jeden bardejovský poslanec: "Keď sa niečo ukradlo, nič sa nedeje,"
Z ostatných problémov, čo poslanci prerokovali je stavba skládky tuhého komunálneho odpadu na Lukavici, ktorej osobitné podmienky končia 31.júla. Poslanci ďalej schválili pridelenie mestského bytu mimo poradovník pre Danielu Jagerskú so šiestimi deťmi. V tejto súvislosti odznela informácia, že táto Bardejovčanka zaplatí pred podpisom zmluvy o nájme, aj 20 tisíc korún podlžnosti po predchádzajúcom nájomníkovi. "Je toto vôbec správne?" - skonštatoval poslanec Ján Novotný.
Napokon odznela informácia, že v piatok 23. júna o 18.30 hodine udrel blesk do hromozvodu budovy mestského úradu. Škoda, ktorá tým pre Bardejov vznikla je milión 200 tisíc korún, konkrétne blesk zničil hlavný rozvádzač elektriny, rozvodové siete, telefónnu ústredňu aj 14 počítačov, pracovníci mestského úradu chceli odznela aj požiadavka schváliť pre sfunkčnenie úradu 500 tisíc Sk. "Zatvorte úrad a choďte na dovolenku," poznamenal na toto niekto v rokovacej sále. Schválenie finančných nákladov zapríčinených touto živelnou pohromou nechali bardejovskí poslanci na nasledujúce rokovanie zastupiteľstva.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.