popradských vojenských útvarov premiestnení do Ružomberka. Z doterajších trinástich vojenských objektov zostanú v podtatranskej metropole iba štyri a všetko sa to má udiať najneskôr do konca roka 2002. So sťahovaním sa počíta už v budúcom roku.
Zrušené teda budú aj kasárne pri Tatravagónke a Dukelské kasárne na sídlisku Západ. Takmer dva roky sa o tom iba šuškalo, ale čo najviac znepokojovalo občanov, to boli fámy, že po vysťahovaní vojakov sa vraj z kasárni na sídlisku Západ v Poprade má stať centrum pre neprispôsobivých občanov z celého Spiša a ubytovacie kapacity budú využité aj na sociálne bývanie.
Na pondelňajšej tlačovej besede s primátorom Popradu Štefanom Kubíkom sa preto novinári zaujímali, čo je na tom pravdy a či mesto nejako plánuje využiť objekt po armáde.
"O nijakom centre pre neprispôsobivých občanov, ani o využití ubytovacích kapacít pre asociálov nemôže byť ani reči. Mesto by s tým nikdy nesúhlasilo," dôrazne odmietol túto šuškandu popradský primátor.
Potvrdil však, že mesto má o objekty po armáde eminentný záujem. "Chceme dotvoriť využitie všetkých priestorov a budov a s týmto majetkom budeme nakladať čo najhospodárnejšie. Sme si však vedomí, že to všetko nepôjde tak ľahko, ako sa na prvý pohľad zdá. Alternatív na využitie je veľa. Chceme v prvom rade stabilizovať vysoké školstvo v Poprade, na čo sa v kasárňach ukazujú vhodné ubytovacie a vyučovacie priestory. Z objektov možno pripraviť kancelárske priestory pre rôzne inštitúcie, Vo vojenskom útvare pri Tatravagónke sa nachádzajú aj veľké priestory v tamojšej športovej hale, ktorú by sme chceli využiť na zintenzívnenie a skvalitnenie športovej činnosti v meste. Ubytovacie kapacity i rodinné domy, ktoré po vojakoch zostanú, by sme radi využili na rozšírenie internátneho bývania v našom meste, rozhodne nie na sociálne bývanie," skonštatoval popradský primátor.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.